Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Trigema Paprsek Stodůlky

Realitní zprávy

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

12.2.2024

Rezidence V Údolí: v prodeji jsou byty na Praze 9

10.2.2024

Rezidence Nad skálou: v prodeji jsou byty na pražském Barrandově

Více aktualit
Zobrazeny všechny 2 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na severu Prahy se rozkládá čtvrť zvaná Čimice. Její výhodou je, že má velmi příjemné okolí s velkým množstvím zeleně. Jedná se o okrajovou část města, která nabízí velmi příjemné místo k životu. Spadá do katastru městské části Praha 8. Rozkládá se na celkové ploše 258 ha a žije zde 6,8 tisíc obyvatel. Z východu ji obklopují Dolní Chabry, z jihu Kobylisy, ze západu Bohnice. Na severu tvoří hranici hlavního města Prahy. Mohutný rozvoj zaznamenala tato čtvrť od poloviny 20. století. Tehdy zde na původní zástavbu navázala další, a to řada rodinných domů, a kromě toho i vznikla i nová sídliště. Jedno bylo dokončeno v roce 1975, další v roce 1980. Během 80. let 20. století došlo k výstavbě řady dalších rodinných domů.

Kulturní památky

I zde se nacházejí nějaké kulturní památky. Kdysi zde na návrší na staré čimické návsi stávala klasicistní kaplička pocházející z 2. poloviny 18. století. V současnosti už se z ní ale po přestavbě dochovala pouze horní část její zvonice. Výklenek obsahuje sochu svatého Jana Nepomuckého. Nachází se nalevo od zásobovacího vjezdu, který směřuje do obchodního města Draháň. Kromě toho jsou v katastru Čimic také pozůstatky tvrze, které tvoří od roku 1985 nemovitou archeologickou památku. Pocházela z období 13.-14. století. Řada zajímavých památek je součástí sousedních Bohnic. Například jde o Bohnický zámek v Ústavní ulici, kteří tvoří součást Psychiatrické léčebny. Významnou památkou je rovněž kostel svatého Petra a Pavla nacházející se v Bohnické ulici. Jde o původně románskou stavbu, která ovšem byla roku 1805 přestavěna barokně. Za zmínku stojí i jedna velmi blízká památka datovaná do velice nedávné doby, a sice nejdelší panelový dům v celé České republice. Stojí v Zelenohorské ulici stojí, měří 300 metrů a má dokonce 18 vchodů. Kromě toho se na ostrohu nad řekou Vltavou tyčí také hradiště Zámky. Neuvěřitelným místem s velice podivnou pověstí je bohnický ústavní hřbitov, který byl vybudovaný v roce 1909, ovšem používal se až do 70. let 20. století. Prý se tu můžeme setkat s nejrůznějšími nadpřirozenými jevy. Toto místo budí děs, a proto je považováno za jedno z vůbec nejděsivějších na našem území. Kvůli své pověsti je v současnosti veřejnosti nepřístupné.

Zábava

V Čimicích není žádné kino ani divadlo. Proto za kulturou musíte do centra. Autobusem na stanici metra Kobylisy a následně linkou C na stanici Můstek, tedy na Václavské náměstí, se dostanete celkově zhruba za 30 minut. Zde najdete větší množství kin (Lucerna, Blaník, Světozor), a samozřejmě také divadel a to jak soukromých (ve výčtu nezapomeneme například na Divadlo Radka Brzobohatého, Divadlo Bez zábradlí) i veřejných městských (Divadlo ABC, Rokoko) i najdete zde i příležitost k další zábavě třeba v podobě hudebních klubů. Ovšem pokud nemáte chuť mířit až do centra, potom na řadu kulturních příležitostí narazíte hned vedle v sousedních Bohnicích. V rámci bohnické psychiatrické léčebny působí Divadlo Za plotem. Probíhají v něm různá divadelní představení, filmové projekce, přednášky, semináře, umělecké dílny i a dokonce i taneční kurzy. Kromě toho se v areálu léčebny pravidelně každý rok na konci května koná festival Mezi ploty. Jeho cílem je spojovat zdravé lidi s psychicky nemocnými. Pobočka Městské knihovny v Čimicích bohužel není, ale zajíždí tam bibliobus.

Příroda

Velkolepé je přírodní bohatství Čimic. Tak rozsáhlými zelenými plochami se může pochlubit jenom málokterá pražská městská čtvrť. Velmi rozsáhlý je především přírodní park Drahaň-Trója, který se kromě Čimic rozkládá ještě na území několika dalších pražských čtvrtí. V jeho katastru najdete například přírodní památka Čimické údolí. Na břidlicích se zde nachází řada teplomilných rostlin, jde o skály otočené na jih. Čimický potok, který napájí Čimický rybník, pramení přesně na východním okraji této přírodní památky. Kromě toho je zde zmiňovaný Čimický rybník, jehož plocha na konci 19. století činila 5500 m2. Postupné úpravy během let ale způsobily zmenšení rybníka až o celou třetinu plochy. Později na konci 20. Století málem došlo k jeho vyschnutí, naštěstí ale v roce 2005 proběhla revitalizace a významná přírodní památka díky tomu zůstala zachována. Kromě toho došlo také k vyčištění toku Čimického potoka. Ovšem Čimickým údolím zdejší přírodní zajímavosti ani zdaleka nekončí. Na severu čtvrť lemuje Drahanské údolí, které ovšem spadá také do přírodního parku Drahaň-Trója. Najdete ho na pravém vltavském břehu. Je rozložen podél Drahanského potoka pramenícího v Dolních Chabrech a tekoucího na západ, přičemž se vlévá řeky Vltavy v prostoru mezi Zámky a Klecánky. Na jihu se potom nachází Čimický háj.

Sportoviště

Pokud jde o sportoviště, narazíte na veřejné sportoviště Ouholická, které se nachází v ulici Ouholická. Jedná se o hřiště, kde je možné hrát například fotbal nebo další hry, neobsahuje ovšem koše na basketbal. Další veřejné sportoviště-hřiště se nachází v Chvatěrubské ulici a i zde je možné hrát řadu míčových her. Jsou instalovány i koše na basketbal. V ulici U Průhonu sídlí Tělovýchovná jednota Sokol Čimice. Disponuje jednak tenisovými kurty a dále tělocvičnou určenou pro úpolové sporty. Je zde možné provozovat tenis, volejbal, nohejbal, fitness či aerobik. Na Čimické ulici můžete využít Squash Sport, fitness centrum na ploše 220 m2. Nabízí celou řadu aktivit, a to například pilatek, aerobik, bosa, alpinnig. Dále se na Čimické ulici nalézá i otevřená střelnice SCSA Security určená pro ostrou střelbu, terčovou, situační, střelecký výcvik případně se zde provádí i příprava na střelecké zkoušky. Můžete si také na kole projet cyklostezku A273 Troja-Velká Skála, Čimická, plánují se i další dvě cyklostezky, a to s číslem A281 Velká Skála-Čimice-Dolní Chabry a s číslem A284 Bohnice-Čimice a Dolní Chabry.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice Prahy 8, kam patří i Čimice, se nachází v Zenklově ulici v Praze 8 – Libni. Úřední hodiny zde jsou v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00. V ostatní dny, tedy v úterý, čtvrtek a pátek je vše na vzájemné domluvě. V Tišické ulici se nalézá zdravotní středisko Mediprevent, které zajišťuje péči praktických lékařů. Nachází se zde tři mateřské školy, a to v Libčické ulici a dvě speciální mateřské školy v Korycanské a Drahanské ulici. V Čimicích jsou také v Libčické ulici tři základní školy: klasická základní škola, dále základní škola logopedická a praktická.

Nákupní možnosti

V Čimicích se v ulici K Ládví nachází supermarket Albert. Další poměrně blízký Albert je ve Střelničné ulici a také ve Zhořelecké a Mazurské ulici v Bohnicích. Dále je blízko i Lidl v Bohnicích v Lodžské ulici. Ve stejné ulici se nalézá i Penny Market. Kromě toho má ve velmi dlouhé Lodžské ulici svoje sídlo i další konkurenční řetězec Billa. Jedná se o dvě prodejny, přičemž jedna z nich se nachází v nákupním centru Krakov.

Doprava

Přímo do Čimic metro nejezdí. Nejblíže je stanice metra Kobylisy, která je umístěna na lince C. Jezdí sem autobusy číslo 152 a 169. Ovšem linka číslo 169 používá pouze obratiště v Čimicích. Linka číslo 152 projíždí trasu Kobylisy-Sídliště Čimice, linka číslo 169 jezdí mezi stejnými konečnými. Dále Čimicemi projíždí také autobusové linky 183 a 202. Autobus číslo 183 jezdí mezi Hájemi a Sídlištěm Čimice. Dále spojení zajišťuje i autobus číslo 202, jenž propojuje Polikliniku v Mazurské a Černý Most. Pokud jde o automobilovou dopravu, potom spojnici směrem do centra tvoří Čimická ulice, která vede do Kobylis. Dále je možné se z Čimic dostat Spořickou ulicí přes Dolní Chabry na Ústeckou ulici a ven z Prahy.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.