Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Skanska ČEK
05.12.2023

Rezidence Odra: byl zahájen prodej bytů na Praze 8

02.12.2023

Nová Waltrovka: v prodeji jsou byty na Praze 5

24.11.2023

Garden Living: v prodeji jsou byty na Praze 9

24.11.2023

Zelený Chodovec: v prodeji jsou byty na Praze 10

23.11.2023

Rezidence Blízká: v prodeji jsou byty v pražském Karlíně

Více aktualit
Zobrazeno 136 z 39 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

V severní části Prahy se nachází městská čtvrť Libeň rozkládající se na celkem 738 ha. Se svými 33 tisíci obyvateli patří z velké části pod Prahu 8, malými cípky zasahuje i do Prahy 7 a 9. Pod Prahu 7 spadá předmostí u mostu Barikádníků, Praha 9 potom zahrnuje východní část u křižovatky Balabenka. Libeň obklopuje Karlín, Kobylisy, Trója, Střížkov, Prosek, Vysočany a Žižkov. Mezi Libní a Holešovicemi teče řeka Vltava. Kdysi se jednalo o pražské předměstí, dnešní Starou Libeň, ovšem později přibyla další zástavba, nynější Nová Libeň.

Kulturní památky

Na kulturní památky je Libeň velice bohatá. Libeňský zámek přestavěný ve 2. polovině 18. století v rokokovém stylu je v současnosti sídlem městského úřadu pro Prahu 8 a je chráněnou kulturní památkou. Nachází se zde i svatební síň. Za pozornost stojí také památkově chráněný objekt Nové synagogy na křižovatce Palmovka, postavený v polovině 19. století. Milovníky knih českého spisovatele Bohumila Hrabala potěší Palác Svět na Zenklově ulici, vybudovaný ve 30. letech 20. století. Jedná se o konstruktivistický železobetonový činžovní a obchodní dům s kinem. Poetiku Libně včetně této budovy popisuje Hrabal i ve svých dílech. Další chráněnou památkou je také Libeňský plynojem zbudovaný na návrší nad křižovatkou Palmovka. Jde o unikátní technickou památku. Ovšem zápis památkové ochrany si zasloužily i další objekty, například most přes Rokytku v Zenklově ulici, Zámecký pivovar v ulici U českých loděnic, Libeňská sokolovna v Zenklově ulici nebo Libeňská vodárenská věž v ulici Na Slovance či Libeňská cihelna nacházející se v ulici Pod Labuťkou. V Libni narazíte i na církevní památku v podobě kostela svatého Vojtěcha, dřevěnou secesní stavbu z let 1904–1905. Kromě výše jmenovaných objektů ukrývá Stará Libeň i poměrně významné usedlosti, například Vlachovku v Zenklově ulici, Hercovku v ulici U Hercovky, nebo Kuchyňku v Květinářské ulici.

Zábava

Zklamaní nebudete ani v případě, že v Libni vyrazíte za zábavou. Zdejší O2 aréna poskytuje zázemí víceúčelové haly určené pro pořádání sportovních akcí (například mistrovství světa v ledním hokeji), ale i koncertů významných hudebníků, veletrhů a dalších akcí určených pro větší počet lidí. Kapacita haly činí 18 tisíc míst. Kromě toho se v Zenklově ulici nachází Divadlo Pod Palmovkou. Jde o klasické repertoárové divadlo s výbornou pověstí. Kdo má rád žhavé filmové novinky, měl by zavítat do 5D Kina Praha Harfa, které promítá v Galerii Harfa na Českomoravské ulici. Díky 5D technologii se stane doslova přímým účastníkem děje filmu.

Příroda

Přírodu v Libni zastupuje například park zvaný Psí louka v ulici U Meteoru nebo Thomayerovy sady na nábřeží v ulici U českých loděnic či park Pod korábem také v ulici U Meteoru. Příznivce cyklistiky nadchne cyklostezka A26 Rokytka kopírující tok této říčky. Vede z Libně do Hloubětína a dál až do Čelákovic. Dále se pro cyklisty plánuje trasa A16 Veleslavínská z Libně přes Dejvice dál do Hostivic.

Sportoviště

Sport není v Libni rozhodně zanedbáván. Kromě již zmiňované O2 arény zde najdeme například Tenisové centrum Mandík v ulici Na Okrouhlíku s tenisovými kurty, nebo na Českomoravské ulici Adventure Golf Praha s.r.o., mezinárodně certifikované hřiště na golf. Kdo si oblíbil vodu a wellness aktivity, určitě ho potěší Vodní a saunový svět v Malletově ulici. Ovšem je zde i řada hřišť, například Košinka, Rokytka v ulici U libeňského pivovaru, Rokytka II v ulici U Rokytky, Thomayerovy sady, Na Dlážděnce, Nad Rokoskou a Bedřichovská.

Radnice, zdravotnická střediska a školy

Radnice městské části Praha 8 má své sídlo v Libeňském zámečku na Zenklově ulici. Zdravotní péči zajistí obyvatelům této čtvrti Městská poliklinika Praha v Davídkově ulici, či Nemocnice Na Bulovce v Budínově ulici, soukromá klinika Clinicum a.s. na Sokolovské ulici. Vybudován je i dostatek mateřských škol: Mateřská škola při nemocnici Na Bulovce v Budínově ulici, Kotlaska, Na Korábě, Sokolovská, Štěpničná, Na Slovance v Bedřichovské ulici. Celkem jich zde sídlí šest. Pokud jde o základní školy, výčet je následující: Základní škola při nemocnici Na Bulovce, Základní škola Bohumila Hrabala v Zenklově, Základní škola Palmovka, Na Slovance v Bedřichovské ulici tedy čtyři základní školy státní a navíc ještě dvě školy soukromé: Základní škola německo-českého porozumění o.p.s., PORG gymnázium a základní škola o.p.s. v Lindnerově ulici. V oblasti státních středních škol najdeme v Libni tyto dvě instituce: Gymnázium U libeňského zámku, Gymnázium Thomase Manna, doplňují je tři soukromé střední školy: PORG gymnázium a základní škola o.p.s. v Lindnerově ulici, PB-Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, a Gymnázium Bernarda Bolzana o.p.s. v ulici v Holešovičkách. Zmínit musíme i vysoké školy. V Lindnerově ulici má své sídlo Soukromá vysoká škola ekonomických studií.

Nákupní možnosti

Nákupy zajistí hypermarkety Kaufland ve Voctářově a Střelničné, supermarkety Billa v ulici Na Hrázi, Sokolovská aAlbert v ulici U libeňského pivovaru. Ovšem dominantou Libně je velké nákupní centrum Galerie Harfa, které se nachází hned vedle O2 arény. Se svými 160 obchody se jedná o skutečně největší obchodní centrum v rámci celého města. Nabízí zde kromě nákupních možností i multifunkční sportoviště, restaurace, terasovou střešní zahradu a pro děti zábavní Dinopark. Nejedná se proto jenom o nákupní, ale i společenské centrum, kde se pořádají různé akce.

Doprava

Libeň protíná trasa metra B, na jejím území se nachází stanice Palmovka, která patří mezi významný pražský dopravní uzel. Kříží se zde důležité tramvajové směry, projíždějí tudy tramvaje z Kobylis (linky 3 a 10), z Holešovic (linky 1 a 12), z Hloubětína (linka 8) a ze Žižkova (linka 16). Kromě toho se zde nachází i autobusové nádraží pro příměstské linky. Najdete zde také železniční nádraží Praha-Libeň, které leží na trati směřující na Český Brod a Kolín a dále na východ Čech. Jezdí tudy jak příměstské vlaky, tak i dálkové spoje vyšších kategorií. Nádražní budova byla v nedávných letech rekonstruována. Pro automobily je velkou dopravní tepnou Sokolovská ulice. Bezproblémový je odsud nájezd na severojižní magistrálu a Pražský okruh.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Exkluzivními nabídkami na nové pražské domovy! Připojte se teď a získávejte výhody:

  • 🏠 Exkluzivní přístup k nejlepším nabídkám na trhu
  • ⚡ Rychlý a jednoduchý proces připojení
  • 👀 První pohled na nové domovy v Praze

Chcete jako první objevovat nové domovy a získávat exkluzivní nabídky? Zadejte svůj e-mail a nezmeškejte příležitost!