Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

18.7.2024

Family Resort Pětihosty: v prodeji jsou RD v okrese Praha-východ

13.7.2024

Vivus Žižkov: byl spuštěn prodej bytů v projektu

11.7.2024

Viladomy Zličín: v prodeji jsou byty na Praze 5

4.7.2024

Rezidence Kandertova: byl spuštěn prodej jednotek 1+kk na Praze 8

3.7.2024

Dvůr Mělnická: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

Více aktualit

Náš výběr vás seznámí s tím, jaké byty Letňany nabízí. Všechny zajímavé novostavby a developerské projekty najdete zde.

Zobrazeny všechny 25 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Pražská čtvrť zvaná Letňany se rozkládá na severovýchodě města. Patří pod městskou část Praha 9, správní obvod Praha 18. V současnosti zde žije 18,5 tisíce obyvatel a katastrální území se rozprostírá na ploše 561 ha. Sousedí s Čakovicemi, Kbely, Vysočany, Prosekem, Střížkovem a Ďáblicemi. Celkovou charakteristiku čtvrtě tvoří na jedné straně vily a domky pocházející z původní vesnice Letňany, na druhé potom nové panelákové sídliště.

Kulturní památky

Na původní Staré návsi se nachází Kaple svatého Kříže, která je nejvýznamnější stavebně historickou památkou. Kromě ní se zde kdysi vyskytovaly zemědělské usedlosti. Ovšem pozoruhodná je zde především velká technická památka. Jedná se o soubor historických budov, které spadají do areálu bývalé firmy Aero. Nazývá se Stará Aerovka. Nachází se přímo na Letišti Letňany a pod názvem „soubor budov areálu Aero Kbely“ byl v roce 2011 prohlášen za nemovitou kulturní památku. V celkovém součtu sem spadají čtyři historické hangáry pro letadla a také spojovací části mezi nimi. Probíhá rekonstrukce, která si klade za cíl opravit dva hangáry a vrátit do nich zpátky historická letadla.

Zábava

Stará náves v Letňanech se hodně využívá pro pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí pod širým nebem. Koná se zde třeba oslava masopustu a dne dětí. Během víkendu se v těchto prostorách konají farmářské trhy. Palace Cinemas Letňany je velkým multikinem, které se od října 2002 nachází hned u konečné metra linky C. Je umístěno přímo v Obchodním centru Letňany na Veselské ulici. Ve Vratimovské ulici v Letňanech má své sídlo Válkovo kočovné divadlo. Kromě toho je nejbližším divadlem při cestě do centra Divadlo Gong, které sídlí taktéž na Praze 9 na Sokolovské ulici. Na Rýmařovské ulici se také nachází Kulturní dům Letňanka, který rovněž pořádá celou řadu kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Pobočku městské knihovny zde najdete v Rychnovské ulici. Pro rodiče s dětmi je zde na Třinecké ulici Studio Motýlek nabízející různé kurzy a aktivity a stejnou náplň má i Klub Slunečnice, také na adrese Třinecké ulice. V Místecké ulici má své sídlo také Ojai club Letňany, jedná se o hudební klub. Za další kulturou potom musíte vyrazit do centra. Díky spojení pomocí metra jste zhruba za 20 minut na Muzeu na Václavském náměstí, které pro vás může být výchozím bodem pro další cestu za kulturními zážitky.

Příroda

Nadšený bude zejména ten, kdo miluje sysly. Tito živočichové se usadili na Letišti Letňany, a proto byl tento prostor vyhlášen Národní přírodní památkou. Sysli zde na travnaté ploše letiště prožívají ochranu. Mezi Letňany a Kbely se nachází Lesopark Letňany, který je ideální pro trávení volného času. Hodí se pro procházky i pro maminky s kočárkem nebo případně projížďku na inline bruslích. Zároveň se zde mohou proběhnout děti, zajezdí si tu i na kole, koloběžce či odrážedle, to vše je zde povolenou. Bylo zde vybudováno velké množství asfaltových cest, osázeny nové stromy a dřeviny.

Sportoviště

Nově zde byla vystavěna krytá hokejová a tenisová hala a dále sportovní areál Lagoon s bazénem, všechny areály leží hned vedle obchodního centra, respektive jsou jeho součástí. Na Tupolevově ulici zde najdete celé spektrum možností ke sportovnímu využití. Aquacentrum Lagoon nabízí bazén, tobogán, brouzdaliště, zábavné i masážní bazénky, relax a fitness centrum, solárium, plavání kojenců. Zimní stadion poskytuje dvě víceúčelové haly určené nejenom na hokej, ale i na veřejné bruslení. Dále je zde možnost indol cyclingu, sál pro aerobik. Kromě toho se tu nachází i Sportcentrum Praha, víceúčelová hala na badminton, basketbal, florbal, šerm, ale konají se zde i například kurzy jógy, dále různá skupinová cvičení pro ženy, rekondiční programy pro seniory, ale také balanční cvičení s lany nebo dokonce i individuální fyzioterapeutické konzultace. Centrum sídlí také v Tupolevově ulici. Hned vedle se ovšem ve stejné ulici nachází ještě Sportcentrum Avion. V něm najdete především kurty na tenis a badminton. Haly mají průsvitné stropy, což zajišťuje optimální podmínky pro sport. V Toužimské ulici potom narazíte na areál pro jízdu motokár, nad kterým zaplesá srdce každého kluka. Pokud hledáte možnost rehabilitace, potom je právě pro vás určeno CORE GYM, silové a pohybové centrum s důrazem na funkční a nápravný přístup ke cvičení. Usadilo se v Šumperské ulici.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městský úřad najdete na adrese v Běchovické ulici v Praze 18. Úřední hodiny jsou zde každý den od 8.30 hod., v pondělí a středu do 17.00 hod. a na objednání až do 19.00 hod., dále v úterý a čtvrtek do 14.30 hod. a na objednání do 19.00 hod. a konečně v pátek do 10.30 hod a na objednání do 15.00 hod. Lékařské zázemí najdete na Poliklinice ve Frýdecké ulici. Jsou zde nejenom praktičtí lékaři, ale také řada specialistů. V Letňanech se nacházejí následující mateřské školy v ulici Dobratické, Fryčovické, Příborské, Havířovské, Tupolevově, Malkovského a Beranových a dále MŠ generála F. Fajtla v Rychnovské ulici. Celkem jde o osm mateřských škol. Základní školy tu jsou v Rychnovské, Dobratické, Fryčovické a Tupolevově ulici, tedy celkem čtyři. Je zde také několik středních škol. V první řadě jde o jednu veřejnou příspěvkovou Střední průmyslovou školu v Novoborské a Beranových ulici a dále ještě šest soukromých středních škol, a sice Euroškola Praha ESO – Střední odborná škola v Tupolevově ulici, Soukromé reálné gymnázium ve Fryčovické ulici a Řemeslná škola oděvní, Odborné učiliště a Učiliště v Havířovské ulici a Střední škola mediální grafiky a tisku v ulici Beranových.

Nákupní možnosti

V oblasti zajištění obchodů zažily Letňany velký rozvoj. Došlo zde k postavení velkého obchodního centra Letňany a také se zde nachází Pražský výstavní areál Letňany určený k pořádání odborných veletrhů a výstav. Přímo v areálu obchodního centra má otevřeno obrovský hypermarket Tesco. Kromě toho je zde i řada dalších obchodů, například nábytek KIKA, obchody s módou, šperky, elektronikou. Není problém ani nakupovat zde s dětmi, protože v pasážích centra je pro děti řada různých atrakcí, také dětský koutek a venku je i dětské hřiště. Mimoto je ještě na Havířovské ulici Penny Market, na Frýdecké ulici supermarket Albert a konečně na Tupolevově ulici Lidl.

Doprava

Letňany jako městská čtvrť nezaostávají anipokud jde o dopravní spojení s centrem a ostatními částmi Prahy. 9. května 2008 zde byla otevřena prodloužená linka metra. Jedná se o trasu C, která má nyní konečnou právě v Letňanech a bezprostředně vedle se nachází výstavní areál. Z konečné odjíždějí autobusy číslo 110, 140, 158, 185, 195, 201, 269, 302, 351, 375, 376, 377, 378. Linka 110 spojuje Teplárnu Třeboradice a Hostavice, 140 Palmovku a Čakovice, 158 Českomoravskou a Miškovice, 185 Palmovku a Vinořský hřbitov, 195 Sídliště Čakovice a Jesenickou, 201 Nádraží Holešovice a Bakovskou, 269 Obchodní centrum Čakovice a Nádraží Uhříněves, 302 Přezletice a Palmovku, 351 Letňany a Neratovice, 375 Českomoravskou a Brandýs nad Labem, 376 Letňany a Brandýs nad Labem-Starou Boleslav, 377 Letňany a Kostelec nad Labem, 378 Letňany a Jenštejn. V oblasti silniční dopravy jsou Letňany velice dobře propojeny s Městským okruhem. Severně od této čtvrti se také nachází začátek dálnice D8.