Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Trigema Paprsek Stodůlky

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit
Zobrazeno 136 z 48 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Východně od pražského centra se nachází Žižkov, čtvrť a katastrální území, které patří pod městský obvod Praha 3, pouze část nacházející se východně Pod židovskými hřbitovy je zahrnuta do Prahy 10 a prostor kolem železniční trati směřující na Kolín a Turnov včetně ulice Pod Krejcárkem přičleněný k Praze 8. V celém prostoru Žižkova, který se rozkládá na 544 ha, žije necelých 57 tisíc obyvatel. Charakteristické pro celou oblast jsou měšťanské činžovní domy pocházející z přelomu 19. a 20. století, navíc umístěné často na kopci. Proto jsou ulice mnohdy strmé. Čtvrti se někdy přezdívá také pražský Montmartre, protože se v ní na malém prostoru nachází spousta hospůdek a kaváren a opravdu to tady žije.

Kulturní památky

Z kulturních památek je nepřehlédnutelným srdcem Žižkova trojlodní kostel svatého Prokopa na Sladkovského náměstí vystavěný v novogotickém slohu v letech 1899-1903 podle projektu architekta Josefa Mockera. Za pozornost stojí i nedaleký kostel svaté Anny vybudovaný pro změnu v secesním stylu. Na Olšanském náměstí, které je jedním z živých center čtvrti, stojí kostel svatého Rocha v barokním slohu. Lemuje Olšanské hřbitovy. Mezi zdejší významné stavby patří Žižkovský vysílač, který jako varovný prst trčí ze zástavby přímo na hranicích mezi Žižkovem a Vinohrady v Mahlerových sadech. Ze svých vyhlídkových plošin nabízí nádherný pohled na celé město, nachází se zde i restaurace. Stojí rozhodně za návštěvu. Na náměstí Winstona Churchilla se nachází nepřehlédnutelná budova odborových svazů ze 30. let 20. století, která dnes tvoří celorepublikovou odborovou centrálu.

Zábava

O společenské vyžití budete mít na Žižkově postaráno opravdu dokonale. Jednoznačnou jedničkou je v tomto směru Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v ulici Štítného. Kdo má rád humor spojený s dvojicí Svěrák+Smoljak, určitě by se sem měl alespoň jednou vydat. Kromě toho ale v Husitské ulici sídlí divadlo Ponec, které se zaměřuje především na soudobý tanec. Nezvykle bohatý je Žižkov také na kina. Proslulé kino Aero v Biskupcově ulici promítá hodně artových filmů pro filmové fanoušky, naopak široká filmová veřejnost si přijde na své v Cinema City Flora a IMAXu na Vinohradské ulici. Za pozornost ovšem samozřejmě stojí i Filmový klub Vysoké školy ekonomické. Společenská setkávání umožňují bary, velká koncentrace jich je například na Bořivojově ulici, které se kvůli tomu přezdívá pražská Stodolní.

Příroda

Zkrátka nepřijdou ani milovníci přírody. Vrch Vítkov je se tyčí do výše 270 metrů nad mořem a na něm se nachází lesopark, na bocích poté les. Jde o ideální příležitost pro vycházky a výlety. Žižkov je kromě své kulturní a hospodské proslulosti známý i tím, že jde o zelenou čtvrť s velkým množstvím parků, a proto bydlení je zde více než příjemné i pro rodiny s dětmi. Navíc spojení tunelem pod Vítkovem zajišťuje nejkratší přechod mezi Žižkovem a Karlínem. V Památníku na vrchu Vítkov navíc najdete Armádní muzeum, což potěší především muže, jejichž koníčkem je vojenství. Mezi Olšanskými hřbitovy a vítkovským vrchem najdete park Parukářka, kde nechybí ani tři dětská hřiště. Kromě odpočinku si tu užijete i pěkný výhled na Prahu.

Sportoviště

Velmi komplexní sportoviště pro celoroční využití najdete v hotelu Olšanka na Táboritské ulici. Nachází se zde plavecký bazén pro veřejnost, posilovnu, saunu, prostor pro badminton a stolní tenis, kurzy aqua aerobiku a dalšího cvičení. Sportovní a rekreační areál Pražačka v ulici Za žižkovskou vozovnou umožňuje koupání ve venkovním i krytém bazénu, posilování, k dispozici dává i hřiště. V Pitterově ulici se nachází Sportovní klub Žižkov Praha obhospodařující zdejší tenisové kurty. Zázemí pro bílý sport zájemci objeví i v Tenisovém centru Olšanská v Chelčického ulici. Příznivců fotbalu bychom se určitě dotkli, kdybychom nejmenovali fotbalový klub Viktoria Žižkov. Samozřejmě nechybí ani řada menších posiloven a pohybových studií. K cyklistice Žižkov bohužel moc vhodný není, protože se vyznačuje strmými uličkami.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnici Prahy 3 najdete na Havlíčkově náměstí číslo 9 a veřejnosti a jejím požadavkům jsou vždy vyhrazeny návštěvní dny v pondělí a ve středu. Na žižkovském území se nachází celkem 18 mateřských škol: Milíčův dům, Pražačka, Jeseniova 4,6 a 98 a 204, Libická, Na Balkáně, Na Vrcholu, Náměstí Jiřího z Lobkovic 22 a 23, Sudoměřská, U Zásobní zahrady, Vozová, Jarov, Chmelnice, Jaroslava Seiferta, Chelčického a waldorfská MŠ na Koněvově ulici. Základní škol v katastru Žižkova leží celkem 13: U Zásobní zahrady, Lupáčova, Náměstí Jiřího z Poděbrad, Havlíčkovo náměstí, V Zahrádkách, Jeseniova, Nad Ohradou, Štítného, Komenského náměstí, Náměstí Jiřího z Lobkovic, Chelčického, Chmelnice, Jaroslava Seiferta. Nechybí ani celkem 10 škol středních, a to především Vyšší odborná škola umělecko-průmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola na Žižkovském náměstí a dále Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy na Komenského náměstí, Obchodní akademie Hovorčovická na ulici U vinohradského hřbitova, Gymnázium Karla Sladkovského na náměstí Sladkovského, Obchodní akademie na Kubelíkově, Gymnázium Na Pražačce, Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara na Hollarově náměstí, ze soukromých škol Střední odborná škola podnikatelská PROFIT, spol. s r. o., soukromá Střední škola knižní kultury, o. p. s a Odborné učiliště pro žáky s více vadami, s. r. o. Aby výčet všech vzdělávacích institucí byl úplný, musíme uvést i dvě zdejší vysoké školy, a sice soukromou Unicorn College, s.r.o. sídlící v ulici V kapslovně a státní Vysokou školu ekonomickou na náměstí Winstona Churchilla.

Nákupní možnosti

Největší nákupní možnosti zajišťuje v rámci Žižkova velká nákupní galerie OC Atrium Flóra. Nachází se na Vinohradské ulici a zahrnuje hypermarket Albert, dále řadu obchodů zaměřených na prodej obuvi, oděvů, elektroniky i domácích potřeb. Na Koněvově ulici je otevřený Lidl, tato ulice je obecně velkou žižkovskou nákupní tepnou, protože zde najdete i supermarkety Albert a Tesco Expres, Supermarkety Albert nabízejí zákazníkům zboží i na Vinohradské a Ondříčkově, na Prokopově uspokojí nákupní potřeby okolních obyvatel pro změnu Tesco Expres.

Doprava

Vzhledem k blízkosti centra města je zde doprava velmi rychlá a široce dostupná. Trasa metra A vede v úseku Jiřího z Poděbrad-Flora-Želivského na rozhraní Vinohrad a Žižkova. Stejně tak městskou část protíná jedna z páteřních tramvajových tratí ve městě vedoucí z Hlavního nádraží na Ohradu a dále na Spojovací. Tuto trasu jezdí tramvajová linka číslo 9. V budoucnosti až dojde je stavbě linky metra D, konkrétně její druhé etapy, by mělo být propojena Hlavní nádraží s Žižkovem přímo. Šikovná poloha zaručuje i dobrou silniční dopravu spočívající v krátké cestě na magistrálu, podobně je možné se dostat na Florenc a dále k vltavským břehům.

Lokalita Žižkov v Praze 3 je jednou ze čtvrtí, která je velmi blízko samotnému pražskému centru. To samozřejmě nabízí bohaté možnosti zábavy, nákupů, kultury, ale třeba i nočního života, restaurací nebo barů. Samozřejmostí je špičková dopravní obslužnost. Lokalita Žižkova je ideální pro každého, kdo miluje ruch města. Doporučujeme novostavby na Žižkově: Rezidence Prokopova – Dokonalé nové bydlení ze studia mladých architektů, které dbá na kombinaci stylu a funkčnosti. Byty Koněvova – Špičkové bydlení v této oblasti, která si zakládá hlavně na vysokém standardu, aby byli uspokojeni i ti nejnáročnější klienti. Rezidence Lucemburská – Velmi moderní developerský projekt na samotném okraji Žižkova, poblíž starého jádra Prahy. Rezidence Baranka – Velmi atraktivní nové byty v osmipatrové budově s možností garážového parkování. Central Park Praha – Na první pohled dokonalé novostavby, a to hlavně díky kombinaci vysokých standardů a zeleně, do které jsou zasazeny.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.