Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - V Invest Jinonický dvůr

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Poznejte aktuální nabídky na prodej bytu ve Vršovicích díky našemu katalogu novostaveb a developerských projektů.

Zobrazeny všechny 29 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Jihovýchod města Prahy zahrnuje čtvrť zvanou Vršovice, která spadá do městského obvodu Praha 10. Rozkládá se na 294 ha a žije zde necelých 36 tisíc obyvatel. V sousedství Vršovic najdete Strašnice, Vinohrady, Nusle a Michli. Z velké části se jedná o domy budované po roce 1950, tedy moderní budovy v okolí Edenu, po roce 1972 přibylo i sídliště Vlasta.

Kulturní památky

Zajímavé body ve čtvrti tvoří několik kostelů. Prvním z nich, a navíc velmi zajímavým, je Husův sbor vybudovaný v roce 1930 na základě projektu architekta Karla Truksy na rohu Vršovického náměstí a Moskevské ulice. Jde o vůbec první stavbu z předpjatého betonu na území Prahy. Pozoruhodné je i to, že stavba vznikla za pouhých 9 měsíců. Další perlu moderní architektury najdete na Čechově náměstí, a v tomto případě se jedná funkcionalistický kostel svatého Václava, dílo známého tvůrce Josefa Gočára z let 1929-1930. Ovšem existují zde i církevní památky z mnohem starší doby, například kostel svatého Mikuláše, který je původně raně gotický z roku 1374, barokně přestavovaný v roce 1704. Zajímavý je i areál Občanské záložny v secesním stylu z roku 1911, dnes v něm na Vršovickém náměstí sídlí Česká spořitelna. Další dominantu Vršovického náměstí tvoří novorenesanční budova Vršovického zámečku, takzvaná Rangherka z poloviny 19. století. Jednalo se původně o továrnu na hedvábí, dnes je budova po rekonstrukci. Na Vršovické ulici navíc stojí i jedna zajímavá technická památka – Továrna Koh-i-Noor Waldes, výrobce patentek a knoflíků.

Zábava

Na Moskevské ulici působí Vršovické divadlo Mana, které nabízí pestrý program pro malé i velké diváky. Divadlo je umístěno v budově Husova sboru. Dochovalo se i jedno kino, z původního legendárního kina Pilotů v Donské ulici vznikl multikulturní prostor, propojení kina s kavárnou, kde se promítají spíše dokumenty a alternativní snímky. Probíhá také rekonstrukce někdejšího kina Vzlet v Holandské ulici. Velké koncerty zahraničních hudebních hvězd se pravidelně konají v Eden aréně v ulici U Slavie. Různé menší hudební akce spojené s moderní hudbou probíhají v klubu Basement Bar na Francouzské ulici.

Příroda

Přírody tu sice nenajdeme příliš mnoho, ale nezapomíná se na ni. Nejrozsáhlejším parkem jsou Heroldovy sady o výměře 1,43 ha. Pojmenované jsou podle Josefa Herolda, starosty Vršovic z let 1884-1886. Nachází se zde řada různých vzrostlých stromů. Během 90. let 20. století zde proběhla rekonstrukce parku. V roce 2013 sem dokonce přibyla parková knihovna, kam mají čtenáři možnost přinést svoje knihy a nějaké si zase odnést. Menší park se nachází u nádraží Vršovice, parčík najdete i na náměstí Svatopluka Čecha. Poměrně velká porce městské zeleně se nachází také mezi ulicemi Bělocerkevská, 28. pluku a Konopišťská. Jmenovat můžeme ještě také park na Kubánském náměstí.

Sportoviště

Sportovní zázemí je na území Vršovic bohaté a potěší zejména příznivce kvalitního ligového fotbalu, sídlí zde totiž hned dva známé fotbalové kluby, a sice SK Slavia u Edenu a Bohemians 1905 ve Vršovickém dolíčku. Ovšem sportovní klub Slavia Praha nabízí i celou řadu dalších sportovních odvětví, nejenom fotbal, ale třeba i atletiku, basketbal, hokej, plavání, ragby a mnoho dalších. Má k tomu v nově vybudovaném stadionu a souvisejícím areálu u Edenu naprosto dokonalé zázemí. Nechybí zde ani plavecké bazény s možností jejich využití pro veřejnost. Ve Vršovicích můžete objevit i několik menších studií, která se zaměřují například na jógu, masáže, saunu a wellness nebo posilování. Pokud jde o cyklostezky, dvě jsou pro tuto čtvrť plánované, ale dosud nebyly vybudované (Vršovice-Strašnice- Skalka-Hostivař-Petrovice a Hodkovice-Kačerov-Spořilov-Vršovice-Palmovka).

Radnice, zdravotnická střediska a školy

Správní úřad pro Prahu 10, tedy její radnice sídlí na Vršovické ulici hned vedle Edenu, který je faktickým centrem Vršovic. Ze zdravotnických zařízení uvedeme Vršovickou zdravotní v Obloukové ulici a Polikliniku Ukrajinská, obě se zázemím praktických i odborných lékařů. Pokud jde o mateřské školky, nabízejí se pro matky tyto: U vršovického nádraží, Bajkalská, Kodaňská, Magnitogorská, Jakutská, Omská, Tolstého, U roháčových kasáren, Vladivostocká, ve všech devíti případech jde o příspěvkové organizace. Základní školy: Jakutská, Karla Čapka Kodaňská, U Roháčových kasáren, U Vršovického nádraží, Eden Vladivostocká, těch, kteří se na Praze 10 nachází přímo ve Vršovicích je celkem pět. Středních škol tu objevíme hned devět: Bankovní akademie a Gymnázium, Střední a Vyšší odborná škola na Kodaňské ulici, Hotelová škola na Vršovické ulici, Obchodní akademie v Heroldových sadech, Gymnázium v Omské, Gymnázium v Přípotoční, Střední zdravotnická škola na Ruské. Ve výčtu samozřejmě musíme uvést i vysoké školy, a sice tři soukromé: Business Institut EDU a.s. na Kodaňské ulici, Vysokou školu finanční a správní na Estonské ulici a Mezinárodní institut podnikatelství a práva, s r.o. v ulici Nad Vinným potokem.

Nákupní možnosti

Největší možnost k nakupování se ve Vršovicích nachází v nákupním centru NC Eden v ulici U Slavie. Obrovský hypermarket Tesco nabízí nejenom potravinářský sortiment, ale i drogistické zboží, elektroniku, domácí potřeby, papírnictví nebo lékárnu. Kromě toho je areálu Edenu i řada dalších obchodů zaměřených například na oděvy, obuv, elektroniku, šperky, drogerii, ale i několik restaurací. Tvoří tak dohromady všestranné nákupní zázemí. Kromě toho zde najdete i několik dalších supermarketů Tesco, například na ulici Kodaňská, Moskevská, Bělocerkevská. Na Vršovické ulici se nachází areál Lidlu.

Doprava

Z pohledu dopravy leží Vršovice na významné dopravní tepně, železnici vedoucí z Hlavního nádraží směrem na České Budějovice. Metro bohužel Vršovice míjí, ovšem čtvrť protíná několik páteřních tramvajových linek, stěžejní je například linka 22 mířící z centra města přes Vršovice až do Hostivaře, nebo linka číslo 4 s velmi podobnou trasou. Linka číslo 7 míří ze Strašnic přes Vršovice dále až na Nové Město a druhý břeh Vltavy. Další z linek tramvaj číslo 24 zajišťuje dopravu ve směru z Vršovic do centra na Václavské náměstí a odtud až do Holešovic. Z autobusových linek tudy jezdí 135 a 136, které vedou z centrální části města Vršovicemi a směřují do dalších čtvrtí. Dobrý je i výjezd pro automobilisty, kteří se mohou od Edenu dostat Bohdaleckou ulicí na Spořilov a z něj na Jižní spojku. Odtud potom dojedou až na Pražský okruh.

Krymská 31