Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - zahalka

Realitní zprávy

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

12.2.2024

Rezidence V Údolí: v prodeji jsou byty na Praze 9

10.2.2024

Rezidence Nad skálou: v prodeji jsou byty na pražském Barrandově

Více aktualit

Zobrazeno 136 z 71 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

V centru české metropole se nalézá obvod Praha 2. Patří sem celý Vyšehrad, velká část Vinohrad, Nového Města a také Nuslí. Rozkládá se na ploše 419 ha. Celkově zde žije 48,9 tisíc obyvatel. Praha 2 sousedí s Prahou 1, Prahou 3, Prahou 10, Prahou 4 a přes řeku Vltavu i s Prahou 5. Velkou část Vinohrad tvoří činžovní domy z přelomu 19. a 20. století, které se v současnosti hodně rekonstruují a staví se v nich nové byty. Totéž platí i pro část Nového Města a Nuslí, v případě Vyšehradu tvoří ale prakticky celou část Národní kulturní památka Vyšehrad, takže tady k Nové výstavbě prakticky nedochází.

Kulturní památky

Z nejvýznamnějších památek v tomto městském obvodě jmenujme především starobylý Vyšehrad, který tvořil centrum přemyslovské vlády. Zároveň se zde nachází hřbitov Slavín, kde je pohřbena spousta osobností českých dějin z řad spisovatelů, básníků, vědců i umělců. Na Vinohradech je dominantou novogotický kostel svaté Ludmily z konce 19. století. Za pozornost stojí i rotunda v ulici Na rybníčku a budova Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Významnou novodobou technickou památkou je potom Žižkovská televizní věž, která nabízí i nádherný výhled na Prahu. Na Novém Městě najdete Karlovo náměstí, které je zároveň největší v Evropě. V Nuslích je potom nejdůležitější Nuselský most.

Zábava

Nejvýznamnějším divadlem na Praze 2 je Divadlo Na Vinohradech, které stojí na Náměstí Míru. Ve Wilsonově ulici se nachází 5D kino Maxim, na Karlově náměstí je kino Mat. Z větších a významnějších hudebních klubů se například na Francouzské ulici nachází Retro Music Hall.

Příroda

I v jádru města, které tvoří Praha 2 s dalšími městskými obvody, se nachází dostatek zeleně. Velký rozsah travních ploch, stromů i květin tvoří Riegrovy sady na Vinohradech. Jsou zde velké možnosti k dlouhým procházkám, venčení psů a posezení na lavičkách. Nachází se zde i velká letní restaurace skrytá pod kaštany, jako stvořená k posezení za teplých letních dnů. Park se rozkládá i na Karlově náměstí, kde je také celá řada zákoutí s lavičkami, určenými k odpočinku. Menší parčík se nachází také na Náměstí Míru kolem kostela svaté Ludmily, kde se konají pravidelné vánoční a velikonoční trhy. Za zmínku stojí i zahrada kláštera Augustiniánek v ulici Ke Karlovu nedaleko Karlova náměstí, která rovněž představuje oázu zeleně k relaxaci. Nesmíme zapomenout ani na zahradu kláštera Na Slovanech. Výčet zelených ploch tím ovšem nekončí. Velmi rozsáhlý je i park Folimanka, na který navazují parky Bastion, Horská, Na Karlově a Karlovské předmostí. Konečně rozsáhlou zelenou plochu představuje i Vyšehrad a jeho okolí. Zdejší Vyšehradské, Lumírovy, Karlachovy sady a park Pod hradbami nabízejí dostatek prostoru k procházkám a odpočinku. Havlíčkovy sady sousedící s Vršovicemi potom zahrnují i zbytek někdejší vinice – poslední svědectví toho, že Vinohrady získaly své jméno podle vinohradů, které zde rostly v době vlády Karla IV. Kromě jsou na Praze 2 i malé parčíky v ulicích a menších náměstích, například Fügnerovy sady. Poměrně rozsáhlé jsou i Sady Svatopluka Čecha nedaleko Vinohradské vodárny a Bezručovy sady nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Sportoviště

Nejvýznamnějším sportovištěm na Praze 2 je TJ Sokol Vinohrady, který má své sídlo v Riegrových sadech a nabízí různé sportovní oddíly. Pro veřejnost je zde otevřený i bazén. V ulici Jana Masaryka se potom nachází Dům jógy, významné jóga centrum. Další studio jógy- Jóga v denním životě se nachází v Blanické ulice, třetí studio Karma Yoga je v Korunní ulici. Ve Slovenské ulici potom najdete krytou sportovní halu, kde sídlí oddíl sportovní gymnastiky TJ Bohemians Praha. Sportovní komplex Folimanka se nachází i v Parku Na Folimance.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice Úřadu Městské části Praha 2 se nalézá na rohu Náměstí Míru a Jugoslávské ulice. Úřední hodiny jsou každé pondělí a středu od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.30 hodin. Je zde řada škol. Velký význam má například strojní fakulta ČVUT na Karlově náměstí. Nebo dopravní fakulta ČVUT v Horské ulici či matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v ulici Ke Karlovu. Z významných zdravotních středisek do katastru Prahy 2 spadá především Všeobecná fakultní nemocnice se všemi jejími budovami a poliklinikami rozesetými kolem Karlova náměstí. V ulici Na Slupi je Nemocnice svaté Alžběty.

Nákupní možnosti

Mezi nákupní centra v katastru Prahy 2 se řadí Vinohradský pavilon, kde se nachází i supermarket Albert. Na Karlově náměstí narazíte na nákupní galerii Atrium, kde se skrývá rovněž supermarket Billa. Jinak je zde i řada supermarketů.

Doprava

V oblasti Prahy 2 se nachází některé stranice metra linky A. Jde o stanice Jiřího z Poděbrad (na rozhraní Prahy 2 a 3), Náměstí Míru a Muzeum v horní části Václavského náměstí (na rozhraní Prahy 1 a 2). Dále zde najdete i jednu stanici metra na trase C, v tomto případě jde o důležitou dopravní křižovatku z hlediska přestupů z metra na tramvajové linky, a sice stanici I. P. Pavlova. Jde o zřejmě nejvytíženější stanici v Praze. Kromě toho Prahu 2 protíná řada tramvajových linek, například linky číslo 4 nebo 22, dále 10 a 16. Z pohledu automobilistů je Praha 2 velice frekventovaným městským obvodem. Od hlavního nádraží ji přetíná magistrála jako ulice Legerova a Mezibranská, obě pokračují až na Nuselský most a dále. Frekventovanou ulicí je Korunní a Ječná, kterou také vede několik tramvajových linek. Ječnou se přijíždí přímo na Karlovo náměstí. Směrem do Nuslí se vyjíždí ulicí Na Slupi.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.