Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit
Zobrazeny všechny 6 výsledky
Seřadit podle:

Lario

Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

V jihovýchodní části Prahy najdete katastrální území Dolní Měcholupy. Spadají do městského obvodu Praha 10 a správního obvodu Praha 15. V současnosti v tomto katastru žije 2,7 tisíce stálých obyvatel a jeho rozloha činí 466 ha. S Dolními Měcholupy na východě sousedí Dubeč, na jihu Uhříněves, na západě Horní Měcholupy a Hostivař a na severu Štěrboholy. Jde o původní vesnici, která se ovšem v posledních letech rozrůstá o nové rodinné domy.

Kulturní památky

Ve vsi Měcholupy, o níž máme první zmínky z roku 1293, se zachovalo několik spíše menších kulturních památek. Navíc v roce 1867 došlo k rozdělení Měcholup na dnešní Horní Měcholupy, Dolní Měcholupy a Petrovice. Prvním pozoruhodným objektem, který se nalézá v katastru Dolních Měcholup je kaplička na návsi z roku 1870. Další je hřbitov, třetí pomník obětem první světové války a nakonec zde stojí ještě budova továrny lučebnin a léčiv vystavěná podle projektu Jaroslava Fragnera z let 1929-1930.

Zábava

Za zábavou se většinou musíte vydat do centra Prahy, což je městskou dopravou na Václavské náměstí asi 35 minut. Ze spolků zde funguje občanské sdružení Leonardo, které nabízí volnočasové aktivity pro děti a dospělé, pořádá různé kroužky a kurzy a jiné akce. Snaží se udržovat místní komunitní život, sídlí na Kutnohorské ulici. V budově místního úřadu na Dolnoměcholupské ulici funguje také klub radioamatérů.

Příroda

Nedaleko Dolních Měcholup se nalézá Přírodní par Říčanka. Na druhé straně obce za Horními Měcholupy se rozkládá Hostivařský lesopark, respektive Přírodní park Hostivař-Záběhlice. V obou případech jde o ideální místo k odpočinku, pěším procházkám i cyklistických výletům. Parkem Říčanka prochází modrá turistická značka, střídají se zde pole, louky a menší lesy. Na severu nad čtvrtí teče Hostavický potok, který zásobuje rybník Slatina.

Sportoviště

V Dolních Měcholupech nechybí ani možnosti ke sportování. Nachází se zde víceúčelové venkovní hřiště s umělým povrchem vybudované v roce 2002. Nabízí veřejnosti tři tenisové kurty, dále hřiště na volejbal, malou kopanou, nohejbal a basketbal. Je zde 50 metrová atletická dráha. U základní školy se nalézá i dětské hřiště. V tělocvičně mateřské školy pravidelně probíhá cvičení pro maminky s dětmi a cvičení pro seniory a také tréninky klubu Stolního tenisu. SK Dolní Měcholupy je fotbalový klub, svoje hřiště má v ulici Na Paloučku

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice Městského úřadu Praha-Dolní Měcholupy sídlí v Dolnoměcholupské ulici. Veřejnost sem může zajít v době úředních hodin, které jsou vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 hodin a potom od 13.00 do 17.30 hodin. Dále jsou pak úřední hodiny také v pátek od 8.00 do 11.30 hodin. Mateřská škola v Dolních Měcholupech sídlí v ulici Ke školce. Dále je zde soukromá školka Amálka v ulici Na Slavíkově. Základní škola se nachází na Kutnohorské ulici. V městské čtvrti jsou dvě mateřské školy, z toho jedna soukromá a jedna veřejná příspěvková a jedna základní škola. Praktičtí lékaři, zubní a oční sídlí na středisku v Dolnoměcholupské ulici.

Nákupní možnosti

Pro nákupy musíte zajet do sousedních Horních Měcholup, protože v Dolních Měcholupech velké supermarkety bohužel nejsou. Nakoupit potraviny máte možnost v prodejně Albert na Veronském náměstí v sousedních Horních Měcholupech. Dále je zde v Hornoměcholupské ulici Kaufland a také Penny Market a navíc ještě prodejna obchodního řetězce Billa.

Doprava

Spojení s ostatními částmi Prahy zajišťuje autobusová linka 111, 224, 266, 329, 364 a 366. Linka číslo 111 spojuje Skalku a Koloděje, linka 224 propojuje Nádraží Horní Počernice a Sídliště Petrovice, dále linka 266 jezdí mezi Depem Hostivař a Královicemi. Linka 329 má jednu konečnou na Sídlišti Skalka, druhou ve Škvorci na náměstí. Linka 364 jezdí z Depa Hostivař do Doubku a konečně linka číslo 366 z Depa Hostivař do Doubku, Podskalí. Jak vyplývá z výčtu těchto autobusových linek, velká část z nich jezdí k Depu Hostivař, což je konečná stanice metra linky A. Pro automobilovou dopravu je velice důležitou tepnou Kutnohorská ulice, která směřuje na Černokosteleckou, je možné se z ní dostat na Průmyslovou a na Pražský okruh a podle potřeby do centra města, ve druhém směru je výpadovkou, která míří dál do Uhříněvsi a ven z Prahy. Dolnoměcholupská ulice potom zajišťuje spojení se sousední Dubčí.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.