Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Bydlení Skvrňany

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit
Zobrazuji jeden výsledek
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

V městském obvodě Praha 9 se nachází katastrální území Klánovice. Správním obvodem je Praha 21. Klánovice patří mezi okrajové pražské čtvrti. Nachází se úplně na východě města a tvoří jeho hranici. Na severu a severozápadě jsou sousední čtvrtí Horní Počernice, na západě sousedí s Běchovicemi, na jihu a jihovýchodě potom s Újezdem nad Lesy. Mimo území Prahy potom ke Klánovicům na severu přiléhá vesnice Šestajovice. Čtvrť se rozkládá na ploše celkem 590 ha, žije zde 3,4 tisíce obyvatel. Jedná se vesnici, která vznikla pozdě, až v roce 1878 a stala se především v 1. polovině 20. století centrem pro odpočinek pražské smetánky. Vznikla zde celá řada nákladných prvorepublikových vil.

Kulturní památky

Z kulturních památek můžete v Klánovicích narazit na zbytky někdejšího projektu Rudolfa Utěšila. Tento projekt zhotovený roku 1919 obsahoval lázně, dále bazén, penzion, kolonádu a restauraci včetně tanečního parketu. Parket přitom bylo možné využít i jako brouzdaliště pro děti. Projekt se realizoval po roce 1920, ovšem po roce 1950 už lázeňský areál bohužel jenom chátral. Hlavní budovu tohoto rozsáhlého projektu zbourali v roce 1988. Budovu zdejší základní školy vyprojektovat pražský architekt Josef Hönich. V roce 1938 se v ní v září celkem čtyři dny nacházel Hlavní štáb československé armády. Ve čtvrti najdete také kostel nanebevzatí Panny Marie, který byl postaven roku 1911, původně jde o kapli Matky Boží. Památkou je rovněž stará budova Golf Clubu Praha. Jde o dřevěnou budovu připomínající meziválečný rozvoj golfu v katastru Klánovic. Roku 1938 zde bývalo šestijamkové hřiště, v roce 1950 se tu ovšem nacházelo už 15 jamek.

Zábava

Najdete zde Kulturní centrum Beseda sídlící na Slavětínské třídě. Nabízí spoustu různých programů od divadelních představení, přes koncerty, programy pro děti a pro školy, promítání filmů, dále přednášky, výtvarné dílny, kurzy a mnoho dalších akcí. V Klánovicích již léta funguje dětský pěvecký sbor Claireton Chorale, který vystupuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí. Ve Smržovské ulici je pro vášnivé čtenáře otevřena klánovická knihovna.

Příroda

O přírodu v Klánovicích rozhodně není nouze, neboť jde o čtvrť, která tvoří hranici Prahy. Klánovický les, který se nachází hned vedle zastavěné plochy této čtvrti, tvoří vlastně největší souvislou lesní plochu na území celé Prahy. Tvoří zde dvě přírodní rezervace, a sice Klánovický les a Cyrilov, dohromady jde o přírodní park Klánovice-Čihadla. V Klánovickém lese se nalézá spousta podmáčených doubrav a rašelinišť, v sušších místech doubrav a borů s vřesovištěmi. Slavětínskou třídu v Klánovicícm lemuje stromořadí. V Malšovické a Smiřické ulici se nacházejí dva duby.

Sportoviště

Samozřejmě ani v Klánovicích nechybí sportoviště. Na Slavětínské třídě můžete využít Fitness Klánovice s různými skupinovými i individuálními tréninky. Najdete zde sportovní halu starosty Hanzala. V ní působí například klánovický oddíl stolního tenisu. Hala má velký a malý sál, který je možné pronajmout. Dále zde působí fotbalový klub Klánovice, tenisový oddíl Klánovice, který má kurty na adrese ulice V Pátém. V ulici V Jehličině má vstup klánovické koupaliště, které nabízí rozsáhlý areál pro letní relaxaci. Kromě toho mají Klánovice i svůj turistický oddíl Stopa. V Utěšilově ulici můžete využít Plavání kojenců a miminek Praha 9-ANAHITA Klub Klánovice. Uvažuje se také o výstavbě nového golfového hřiště.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městská část Praha-Klánovice má svoji radniční budovu v ulici U Besedy. Pro veřejnost jsou zde úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 hodin a od 14.00 do 18.00 hodin. Mateřská škola se nachází v ulici V Žáčku. V Šestajovicích je mateřská škola v Pohádkové ulici. V sousedním Újezdu nad Lesy je mateřská škola v Čentické a v Žárovické ulici. Masarykoya základní škola má v Klánovicích sídlo ve Slavětínské ulici. V Polesné ulici v Újezdě nad lesy je rovněž Masarykova základní škola. Šestajovice mají základní školu v Komenského ulici. Kromě toho ve Slavětínské ulici nabízí studentům programy také soukromá Střední škola hotelnictví a gastronomie. Lékaři v Klánovicích sídlí na Axmanově ulici, je zde praktický lékař i centrum klinické medicíny.

Nákupní možnosti

V oblasti nákupů zde najdete řadu možností. Ve Slavětínské ulici sídlí prodejna Potraviny UB, dále na Medinské ulici Potraviny u Jardy. V sousedním Újezdě nad Lesy se na Malešovské ulici nalézá prodejna obchodního řetězce Albert a dále na Starokolínské ulici Penny market. Poměrně dobře dostupné je z Klánovic také Obchodní centrum Černý Most v Chlumecké ulici.

Doprava

Klánovice mají velmi dobré autobusové spojení, které zajišťují autobusové linky číslo 261, 262, 303, 343, 391. Řada autobusů zajíždí na konečnou linky metra B Černý Most. Linka číslo 261 spojuje Klánovice s Černým Mostem, linka číslo 262 jezdí z Nádraží Klánovice sever na Nepasické náměstí. Dále linka číslo 303 míří z Černého Mostu do Říčan, Wolkerovy ulice, linka číslo 343 z Nádraží Klánovice sever do Nehvizd a konečně linka číslo 391 z Nádraží Klánovice do Úval k železniční stanici. Automobilovou dopravu zajišťuje Olomoucká ulice, na kterou lze vyjet přímo ze čtvrti a buď jet ven z Prahy, nebo naopak směřovat dolů do centra. Propojení s Újezdem nad Lesy zajišťuje Staroklánovická ulice. Kromě toho je na okraji Klánovic železniční nádraží, které leží na hlavní trati Praha-Český Brod-Kolín a Česká Třebová.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.