Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Nabídky na prodej bytu v Kunraticích se jen hemží. Seznamte se zde s těmi nejzajímavějšími novostavbami a developerskými projekty v této lokalitě.

Zobrazuji jeden výsledek
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na jižním okraji Prahy leží čtvrť zvaná Kunratice. Patří pod městský a správní obvod Praha 4. Rozkládá se na celkové ploše 809,92 ha a bydlí zde 9,4 tisíce obyvatel. Kunratice sousedí na východě s Chodovem a Šeberovem, na severu s Michlí. Na západě potom s Libuší, Písnicí a Krčí. Z původní vesnice se vyvinula moderní čtvrť, kde je řada rodinných domů a vilek se zahradami, rovněž se zde nachází také spousta zahradních kolonií. V nedávné minulosti v letech 2005-2008 proběhla rekonstrukce hlavních silničních tahů v této čtvrti, oblast zažívá velmi rychlý rozvoj, postupně dochází i k rekonstrukci komunikací v dalších ulicích. Celkově se zde objevuje nová výstavba, byla například také rekonstruována základní škola v Předškolní ulici, kde přibyla nová sportoviště. Pod Kunratice rovněž spadá také Sídliště Flóra, která bylo dostavěno koncem 90. let 20. století, ovšem funkčně patří pod Jižní Město. Svým vzhledem je ale úplně jiné, než stávající Jižní Město, protože se jedná o menší maximálně pětipatrové domy. Uvedené sídliště se rozkládá v prostoru mezi Kunratickým lesem a kolejemi náležejícími Vysoké škole chemicko-technologické.

Kulturní památky

Rozhodně nejde o čtvrť, která by byla chudá na kulturní památky. Velice důležitý orientační bod zde tvoří kunratický zámek. Na jeho místě kdysi stávala tvrz, později zde vznikla barokní zámecká stavba, která byla v průběhu dějin několikrát přebudovávaná. V průběhu času se budova kunratického zámku využívala k různým účelům. Třeba východní zámecké křídlo bylo přebudováno na špejchar. Část zámku je v současnosti již opravená, část dosud nikoli. Ovšem v té hlavní proběhla v letech 2006-2008 rekonstrukce. Střední části zámku jsou ale v soukromých rukou a patří mezi zchátralé budovy. Dále bývala v Kunraticích na křižovatce, které se říká „U Tří Svatých“ barokní kalvárie. Bohužel ovšem došlo v 50. letech 20. století k jejímu nenávratnému zničení. Velmi pozoruhodnou a významnou památkou je Nový hrad. Jde o zříceninu původního královského gotického hradu, který leží severozápadně od centra Kunratic. Stavitelem se stal český král Václav IV., pro něhož byl hrad vybudován v letech 1411-1412. Panovník si zdejší krajinu velice oblíbil a rád sem jezdil na hony. Dokonce zde na tomto hradě také 16. srpna 1419 zemřel. Ovšem o více než rok později v prosinci 1420 pevnost oblehli Pražané a nakonec ho 27. Ledna 1421 dobyli a zapálili. Došlo k jeho naprosté zkáze a nikdy později už nebyl rekonstruován. Proto se do dnešních dnů zachovaly pouze malé zbytky zdí, které kdysi tvořily královský palác a také zdivo věže. Roku 2014 byla vybudována lávka, která ke hradu vedla. Za zmínku stojí také kunratický kostel svatého Jakuba Většího. Ten stojí přímo hned vedle někdejšího špejcharu náležejícího pod kunratický zámek. K jeho vybudování došlo v místě, kde kdysi stával raně gotický kostelík. Před kostelem ještě narazíte na památník obětem světové války. V parčíku na nedalekém náměstí T. G. Masaryka stojí bronzová busta prvního československého prezidenta.

Zábava

Co se týče zábavy, na Zdiměřické ulici se nalézá Crash Club, sport bar. V Zámeckém parku v Kunraticích nebo přímo v Kunratickém lese pořádá své kulturní akce sdružení Divadlo v parku. V Kunraticích také v létě promítá Kinobus, a to u kunratického zámku asi 200 metrů od zastávky Kunratická škola. V Golčově ulici mohou zdejší čtenáři využít služeb Místní knihovny Kunratice. Dále se také v katastru Kunratic nalézají dvě pobočky Městské knihovny, a sice na Jírovcově náměstí a na Štúrově ulici. Jinak za kulturou musíte vyrazit do centra Prahy. Například na Václavském náměstí, kde najdete řadu kin a divadel, se z Kunratic dopravíte městskou dopravou za cca 30 minut, autem za asi 20 minut.

Příroda

Okrajová pražská čtvrť těží z toho, že je zde velmi blízko do přírody. Nalézá se zde Přírodní památka Údolí Kunratického potoka. Vlévají se do něj celkem tři potůčky. Chráněné území je od Kunratického Horního mlýna až po rybník Labuť. Ochrana se týká hlavně porostů na břehu, bezobratlých živočichů, kteří zde žijí a také geologického profilu Nového Hradu. K procházkám, ale i k rekreačnímu běhu je stvořený Kunratický les, který obsahuje například smrk ztepilý, lípu malolistou, borovici lesní. Podél potoka rostou olše. Nejvíce je zde dubů zimních a smrků ztepilých, rostou zde i sekvoje. V Kunratickém lese je také naučná stezka s lesnickou tematikou. Narazíte zde i na několik cyklotras. Můžete využít piknikové místo s veřejným ohništěm, spoustu laviček k posezení, dětská hřiště i altány. Atrakcí pro děti i dospělé je také hájovna s výběhem pro daňky a srnce.

Sportoviště

V Kunraticích najdete i poměrně rozsáhlé zázemí pro sportování. V Technologické ulici můžete využít Vrša-Sport centrum, což areál s tenisovými kurty jak antukovými, tak i těmi s umělým povrchem. Nabízí celoroční provoz. Tenis Golf Club Kunratice v ulici Za parkem dává k dispozici šest tenisových kurtů. Další tenisový areál najdete v Jeremenkově ulici v nedaleké Krči. V ulici Krále Václava IV. je Squash Centrum Kunratice. Sportovní klub Quatro s posilovnou a tanečním a aerobním sálem můžete využít v Hornomlýnské ulici. Ve Sportovním areálu Šeberov v ulici K Hrnčířům si můžete zahrát tenis, minigolf, malou kopanou, nohejbal, beachvolejbal. V Krči v ulici Zelený pruh se nalézá plavecký bazén. Adventure Minigolf, hřiště pro minigolf můžete vyzkoušet na Kunratické spojce. Sport centrum Chodov se sídlem v ulici Jana Růžičky v Kunraticích nabízí jógu, bodystyling a další formy cvičení.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 4, kam spadají i Kunratice, najdete v pražské Krčí na ulici Antala Staška. Otevřeno pro veřejnost zde mají v pondělí a ve středu od 8.00 do 18.00 hodin, ve čtvrtek potom od 8.00 do 10.00 hodin. Na ulici K Libuši je potom Úřad městské části Praha-Kunratice. Zde jsou úřední hodiny každý den od pondělí do pátku od 8.00 do 12.00 a potom v pondělí a středu 13.00-17.30 a úterý a čtvrtek 13.00-14.30 a pátek 13.00-13.30. Zdravotní péči pro obyvatele Kunratic zajišťuje Poliklinika Spořilov, konkrétně její pobočka Praha 4-Kunratice. Nachází se v ulici K Zeleným domkům a nabízí klientům ambulantní péči praktických lékařů. Dále je zdravotní středisko v Kunraticích navíc ještě v ulici K Libuši. Na mateřské školy zde narazíte v Předškolní ulici, v ulici K Libuši, dále MŠ Zeměkoule v ulici K Zeleným domkům. Kromě toho je zde Školka Vrbičky v ulici U Vrbiček. Jde o soukromou česko-anglickou Montessori mateřskou školku. V Hornomlýnské ulici objevíte Sportovní školku Play Wisely, která také vychází z Montessori pravidel. Další soukromá česko-anglická školka je v ulici Za Parkem. Jedná se o celkem šest mateřských škol, z toho tři z nich jsou v soukromých rukou. Základní škola stojí v Předškolní ulici, dále v Jánošíkově ulice je ZŠ U Krčského lesa. Vulici K Zeleným domkům je soukromá základní škola Compass. Další soukromou základní školou je Nový PORG v ulici Pod krčským lesem. Jedná se o čtyři základní školy, z toho dvě soukromé. V ulici Pod Krčským lesem sídlí jedna střední škola, a sice gymnázium Nový PORG.

Nákupní možnosti

Nachází se zde také nákupní možnosti, které mohou obyvatelé Kunratic využít. Jde především o prodejnu Tesco ve Velenické ulici a dále Tamda food v Libušské ulici. Tamda food se nachází v areálu tržnice Sapa, která je už na rozhraní s další pražskou čtvrtí, a sice Libuší. V Libušské ulici rovněž sídlí prodejna Albert. Mezi další dobře dostupné obchody v širším okruhu kolem Kunratic patří Gallery Myšák v Olbrachtově ulici v Krči, což je u stanice metra Budějovická. Ve Výstavní ulici v Hájích naleznete prodejnu řetězce Billa, jejich další obchod se nalézá na Jižní spojce. V Dobronické ulici sídlí Penny Market.

Doprava

Samozřejmě, že je zajištěna funkční doprava směřující do Kunratic. Protože sem nevede ani metro, ani žádné tramvajové trati, je celá čtvrť v podstatě závislá na autobusovém spojení. Od září roku 2012 do Kunratic zajíždějí přímo městské autobusy. Jde především o linku číslo 165 a 193 a 197. Kromě toho Kunraticemi projíždějí i příměstské autobusy číslo 332, 335, 337 a 339. Linka číslo 165 vede tangenciálně z Jižního Města a pokračuje dále do Modřan a Komořan. Jedna její konečná se nalézá na Jižním Městě, druhá na Sídlišti Zbraslav. Pokud jde o linku číslo 193, ta kopíruje trasu z Nádraží Vršovice na Chodov. Linka číslo 197 potom jezdí mezi Hájemi a Smíchovským nádražím. Linka 332 jezdí z Budějovické na Krhanice, Prosečnici. Linka 335 z Budějovické do Kamenice ke kulturnímu domu. Linka 337 míří z Budějovické do Pyšel na náměstí. Konečně linka číslo 339 z Budějovické do Týnce nad Sázavou. Jak je vidět, zmiňované linky 33, 335, 337 a 339 mají trasu směrem na jih od Prahy na Jílové a okolí. Většina autobusů má jednu konečnou u metra na Chodově nebo na Budějovické, proto obyvatelé Kunratic mají přímé napojení na metro trasu C. Automobilisté to mají v Kunraticích velmi jednoduché, protože čtvrť protíná Vídeňská ulice, která tvoří velice důležitou dopravní tepnu pro výjezd ven z Prahy. Pokud po ní pojedete, ve druhém směru se dostanete k Thomayerově nemocnici a odtud můžete jet ke stanici metra Kačerov a dále do centra.