Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Rezidence Blizka

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit
Zobrazeny všechny 4 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na jihozápadním okraji města Prahy narazíte na katastrální území Lipence. Spadá pod městskou část Praha 5 a správní obvod Praha 16. Okrajová čtvrť města se rozkládá na ploše 821 ha. Celkem tu svoje bydliště našlo 2,6 tisíce obyvatel. Území pražské čtvrti Lipence se rozkládá na nivě na pravém břehu řeky Berounky, polohou jde o nejzápadnější část nejjižnějšího výběžku Prahy. Na východě a severovýchodě tvoří sousedství se Zbraslaví, na severozápadě a západě je hranicí řek Berounka, přes její vody se nachází Radotín a Černošice. Na jihu jsou lesy patřící do katastru obce Jíloviště, která je na severním úbočí vrchu Cukráku. V minulých letech se v katastru Lipenců začalo hodně stavět, stěhují se sem mladé rodiny, přibývají tu rodinné domky.

Kulturní památky

Nejstarší zmínky o Lipencích spadají už do roku 1115. Jde o původní ves, která patřila ostrovskému klášteru, pražskému biskupství a cisterciáckému klášteru ve Zbraslavi. Bohužel se zde nevyskytují žádné kulturní památky. V sousední Zbraslavi ale stojí Zbraslavský klášter založený v roce 1292 českým králem Václavem II. Dnes zámek s klášterem patří rodině Bartoňů z Dobenína, kteří ho restituovali.

Zábava

V Lipencích v ulici K Samoobsluze narazíte na Místní knihovnu Lipence. Jinak musíte ale za kulturou do města. V Radotíně v ulici Na Výšince je kino. Další kino Cinema City najdete v Obchodním centru Nový Smíchov. Nejbližším divadlem je Švandovo divadlo ve Štefánikově ulici u Anděla. Jinak cesta autobusem a metrem za kulturou do centra na Václavské náměstí trvá zhruba 40 minut.

Příroda

V okolí je dostatečné množství zajímavých přírodních lokalit, což je dáno skutečností, že Lipence jsou okrajovou městskou částí. Přímo podél řeky Berounky se nachází kilometr široký pás luk, které spadají do záplavového pásma a říká se jim Buda, Na stavidlech a spousty dalších názvů. Od Lipenců tyto lokality dělí Lipenský potok, který teče na severu vesnice a míří ke Krňáku, slepému ramenu Berounky tekoucímu ve Zbraslavi. Na západě Lipenců leží Dolní Černošice s Blukským mlýnem. Z Dolních Černošic vede lávka k železniční zastávce do města Černošic. Hned za Lipencemi jsou brdské hřebeny. Na skalním ostrohu už mimo Lipence na břehu Berounky je Kazín, údajné sídlo kněžny Kazi. Z Kazína jezdí přes Berounku přívoz.

Sportoviště

Samozřejmě se zde nezapomíná na sportování. V lokalitě Buda na severním okraji Lipenců se nalézá golfové hřiště. Z dalších sportovišť v okolí stojí za zmínku Tenisový klub Černošice – ten sídlí v Dolních Černošicích v ulici Nad Jezem. Ve Vrážské ulici v Radotíně najdete Radotín Fitness. V Radotíně v ulici K Lázním se nalézá Biotop Radotín, nově vybudované koupaliště. Okolím vede řada turistických značených cest – například žlutá do Černošic nebo červená mezi Zbraslaví a Radotínem. Také zde najdete řadu cyklostezek, například trasa Pražské kolo.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice městské části Praha-Lipence sídlí v ulici K Obci. Úřední hodiny zde má od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin. Mateřskou školu najdete v ulici K Samoobsluze. Základní škola v Lipencích má své sídlo v Černošické ulici. Praktičtí lékaři sídlí v Lipenci v ulici Na Bambouzku, jedná se o středisko Zdravotnické zařízení Lipence spol. s r.o.

Nákupní možnosti

Přímo v Lipencích najdete Velkotržnici Lipence, které slouží jako velkoobchodní sklad potravin, především těch, které se rychle kazí. V Jílovišťské ulici je Žabka. Nejbližší supermarket se nachází na Zbraslavi, jedná se o Albert v ulici Elišky Přemyslovny, dále je zde Lidl v ulici Na Baních. Přes vodu v Radotíně se nalézá Penny Market ve Věštínské ulici, Billa ve Vrážské ulici a Albert na náměstí Osvoboditelů.

Doprava

Městskou dopravu do Lipenců zajišťují autobusové linky číslo 241 a 243. Linka číslo 241 jezdí ze Smíchovského nádraží do Lipenců. Linka číslo 243 spojuje Dolní Černošice a Kazín. Ve velmi dobré situaci je zde i automobilová doprava, protože Jílovišťskou ulicí se dostanete přímo na Strakonickou silnici, kterou buď můžete vyjet z města, nebo naopak zajet do centra přes Smíchovské nádraží a Anděl. Přes lávku přes řeku Berounku se také dostanete k železniční zastávce Praha-Černošice (železniční trať Praha-Beroun).

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.