Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - V Invest Jinonický dvůr

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Prodej bytu Suchdol – podívejte se na veškeré novostavby a developerské projekty, které jsou v lokalitě Suchdol nabízeny na prodej.

Zobrazeny všechny 6 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na severu Prahy narazíte na čtvrť zvanou Suchdol. Patří do městského obvodu Praha 6. Rozkládá se na levém břehu řeky Vltavy na území o ploše 431 ha. Žije zde 7 tisíc obyvatel. Městskou část, která ze severu tvoří hraniční oblast Prahy, obklopují pouze kouskem na východě Bohnice, a dále na jihovýchodě Sedlec a na jihu a jihozápadě Lysolaje. Jinak jde o okrajovou část města. Vzhledem k tomu, že jde o čtvrť nacházející se na hranici Prahy, od počátku 21. století zde probíhá velice intenzivní výstavba. Nachází se zde řada rodinných domů, rozprodávají se pozemky pro novou výstavbu.

Kulturní památky

V Suchdole byla v roce 1755, podle některých zdrojů o deset let později, vystavěna římskokatolická kaple svatého Václava. Vznikla přestavbou někdejší dřevěné zvonice, jíž nechává roku 1704 vybudovat suchdolský rychtář Martin Ježek na morovém hřbitově, pocházejícím z roku 1680. Po svém zrušení roku 1786 ale kaple zpustla, dokud ji v roce 1807 nekoupil zdejší mlynář Karel Trojan a nedal opravit a znovu vysvětit. Jde o velice jednoduchou stavbu v barokním slohu s obdélníkovým půdorysem. Kaple se v průběhu času od konce 19. a po celé 20. století několikrát opravovala. Nyní spadá do dejvické farnosti svatého Matěje. Z dalších kulturních památek zaslouží jmenovat kaple se zvoničkou a zvonem v ulici Ke Kozím hřbetům a Pod rybníčkem. Dále si můžete prohlédnout zájezdní hostinec Na Výhledech v Kamýcké ulici původně pocházející ze 16. století, ovšem moderně přestavěný před rokem 1900 a později znovu po polovině 20. století. Za pozornost stojí rovněž Brandejsův statek ve Dvorské ulici s budovou zámečku, hospodářského stavení, chlévů a stodoly. Zajímavý je i Trojanův vodní mlýn s hospodářskými staveními, stodolou. Na Brandejsově náměstí potom stojí pomník Rudé armády. V roce 1928 byl v Kozích hřbetech, skalním útvaru na severozápadě Prahy, který bezprostředně přiléhá k Suchdolu, nalezen bronzový poklad, který tvoří šest bronzových dýk pocházejících z doby bronzové. Zajímavou událost měla za sebou v roce 1975 zahrádkářská kolonie v Suchdole. 30. října 1975 přibližně v 9.20 hodin zde spadlo letadlo DC-9 patřící jugoslávským aeroliniím, které letělo na pravidelné lince Tivat-Praha. Příčinou havárie byla mlha, letadlo narazilo do pahorku. Během neštěstí bylo zničeno celkem 15 chatek v kolonii, pět z nich dokonce shořelo. Tehdy zemřeli 4 členové posádky letadla a celkem 71 cestujících, ovšem 45 naštěstí přežilo. Událost připomíná například i poslední díl oblíbeného televizního seriálu Sanitka.

Zábava

Různé volnočasové aktivity nabízí suchdolský Dům dětí a mládeže v Rohové ulici. V zasedacím sále na radnici někdy ochotníci divadlo, nebo se zde konají různé jiné společenské akce, například taneční zábavy. Stejně tak se někdy na radnici konají výtvarné a fotografické výstavy. Na Suchdolském náměstí se koná posvícení, v místní restauraci festival volnočasových aktivit. Za kulturou ale jinak musíte vyrazit do centra Prahy. Úrodná je z pohledu kultury hlavně oblast nedalekých Dejvic, kde se v Zelené ulici nedaleko stanice metra nalézá Dejvické divadlo. Nejde ale o jedinou kulturní příležitost: v Dejvické ulici kousek od Vítězného náměstí můžete zavítat do Divadla Semafor nebo do Divadla Spejbla a Hurvínka. V Suchdole na Suchdolské ulici najdete Místní veřejnou knihovnu, kde si můžete půjčovat knížky, jde o pobočku městské knihovny.

Příroda

Vzhledem k tomu, že za hranicí Suchdola už jsou pole, lesy a louky, je zde do přírody skutečně velmi blízko. Hned vedle Suchdola se nachází skalní útvar zvaný Kozí hřbety. Jde o zhruba 800 metrů dlouhý skalní hřeben, který tvoří chráněnou přírodní památku a stává se oblíbeným turistickým cílem. Protéká jím Horoměřický potok, jenž tvoří hranici Prahy. Hned vedle Kozích hřbetů se nalézá údolí Únětického potoka, konkrétně kopec Holý vrch s Alšovou vyhlídkou, která poskytuje široký rozhled do kraje. Horolezci si pak oblíbili skalní útvar zvaný Strážce, který je také součástí Kozích Hřbetů. Ze Suchdola se přímo dostanete také do Tichého údolí, které vytváří spojnici mezi Úněticemi a Roztoky u Prahy. Jedná se přírodní rezervaci Roztocký háj-Tiché údolí, která byla vyhlášena v roce 1951, je v těsném sousedství nejenom Suchdola, ale i Sedlce a Roztok. Jde o zalesněné stráně tyčící se nad soutokem Únětického potoka a Vltavy. Na jihozápadě potom na Tiché údolí navazuje ještě další přírodní rezervace nazvaná Údolí Únětického potoka. V Roztockém háji a Tichém údolí najdete smíšené porosty, skály, teplomilnou vegetaci. Ve zmiňovaném údolí Únětického potoka se nachází například významný strom vrba bílá, a to přímo u soutoku Horoměřického a Únětického potoka. Je jedním z vůbec největších exemplářů vrby bílé u nás v Čechách. Jeho stáří odborníci odhadují na zhruba 120 let, významným stromem se stal 28. října 2014. V Gagarinově ulici v Suchdole se nachází nejpamátnější pražské stromořadí, které zahrnuje celkem 19 lip. Celkově je v této čtvrti nejvíc památných stromů z celé Prahy.

Sportoviště

Pokud jde o sportoviště, funguje zde TJ Slavoj Suchdol, který má fotbalový oddíl založený už v roce 1921. V ulici U Kruhovky se nalézá Sportcentrum České zemědělské univerzity. Nabízí například krytý bazén, velkou a malou tělocvičnu, atletickou dráhu, fotbalové hřiště, tenisové kurty a tenisovou halu, posilovnu, saunu, půjčovnu lyží a skiservis, volejbalové a beachvolejbalové kurty. Sportcentrum přitom není jenom pro studenty univerzity, ale také pro širokou veřejnost. Dále je v Suchdole tělocvična- Sokolovna v ulici Za Sokolovnou. Na Kamýcké ulici působí Jezdecká společnost Břečka, jedná se o jezdecký klub. V Sedlci v ulici Ke střelnici je potom střelnice.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 6-Suchdol sídlí na Suchdolském náměstí. Úřední hodiny jsou zde každé pondělí a středu od 8.00 do 11.00 a od 12.15. do 17.30 hodin. Zdravotnická zařízení zde zastupuje poliklinika Medlin na Kamýcké ulici, která nabízí služby praktických lékařů, další lékař sídlí na Suchdolském náměstí. Pokud jde o školy, mateřská škola se nalézá na Gagarinově ulici, dále je mateřská škola na Žákovské ulici v sousedních Lysolajích, a v Roztokách v ulici K Roztokům. Základní škola Mikoláše Alše se v Suchdole nachází v Suchdolské ulici, rovněž můžete narazit na základní školu v Žákovské ulici v Lysolajích a na Školním náměstí v Roztokách. V ulici U Sedlecké školy se nachází soukromá základní mezinárodní škola Riverside School-Primary school, další soukromá Riverside School –Junior High se nalézá v Roztokách v sousední Roztocké ulici. Z vysokých škol je tu na Kamýcké ulici komplex České zemědělské univerzity. Přímo v katastru Suchdola je jedna mateřská škola, jedna státní a jedna soukromá základní škola a jedna škola vysoká. V okolí jsou v Roztokách a Lysolajích dvě dostupné mateřské školy, dvě základní školy.

Nákupní možnosti

Z obchodů přímo v Suchdole stojí za zmínku Konzum JaS v Sídlištní ulici, velké supermarkety zde bohužel nejsou. Je ale možné nakoupit v nedalekých sousedních Roztokách, kde se nachází na Tyršově náměstí prodejna Albert, nebo v Lidické ulici Tesco. Pokud jde o nákupní možnosti v blízkosti Suchdola, které je možné zvládnout například cestou z centrálnějších částí Prahy, pak se nabízí například Billa v Lodžské v Bohnicích, v Lodžské ulici je rovněž prodejna Lidlu. Na Praze 6 je potom například Albert v Matějské ulici v Dejvicích, nebo Albert na ulici Československé armády ve stejné čtvrti. I tímto způsobem je možné nakoupit při cestě od metra z Dejvické ulice.

Doprava

Do Suchdola sice metro ani tramvajová síť nevede, ale spojení s centrem Prahy je zde zajištěno pomocí sítě autobusových linek. Jezdí sem linky číslo 107, 147 a 160 a také 340 a 350. Pokud jde o linku číslo 107, ta míří od metra ze stanice Dejvická a končí v Suchdole. Další linka číslo 147 vyráží také z Dejvické a míří na Výhledy, stejnou trasu má i další linka číslo 160. I linka číslo 340 má jako konečnou stanici metro Dejvická, jezdí ale do Roztok na Levý Hradec. Další z linek s číslem 350 odjíždí rovněž z Dejvické a míří pro změnu na Okoř. Kromě toho je možné využít i železniční dopravu, a sice ve stanici Praha-Sedlec. Ze stanice Praha-Masarykovo nádraží sem jezdí vlak směrem na Roztoky a dál na Kralupy nad Vltavou a Ústí nad Labem. Nedaleko vlakové zastávky staví i autobusy číslo 340 a 350. Kromě toho spojení ze Sedlce do Tróje zajišťuje sedlecký přívoz přes řeku Vltavu. Oblast silniční dopravy je v Suchdole a ostatně i na Praze 6 poměrně problematická. Největší dopravní tepnu tvoří Kamýcká ulice, která Suchdol protíná od severozápadu na jihovýchod. Ovšem zásadním problémem jsou budoucí plány. Územím Suchdola totiž má vést pražský dopravní okruh, jehož přesné umístění a podoba dosud nejsou dořešeny a stále se odsouvají. Kvůli tomu ale nejenom Suchdol, ale i další části Prahy 6 trápí silná silniční doprava. První plány pražského dopravního okruhu přitom pocházejí už ze 30. let 20. století. Nyní je ve hře stavba úseků Ruzyně-Suchdol a Suchdol-Březiněves, který by snad měly být realizovány v letech 2020-2025.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.

Suchdolské náměstí