Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Rezidence Blizka

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Co za byty Zbraslav nabízí v kategorii novostaveb a developerských projektů? To zjistíte z našeho přehledu.

Zobrazeny všechny 5 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Pražskou městskou čtvrť Zbraslav najdete na samém jižním okraji hlavního města. Spadá pod městský obvod Praha 5 a správní obvod Praha 16. Prakticky celé území Zbraslavi se nachází v prostoru, který vytyčuje levý břeh řeky Vltavy a pravý břeh řeky Berounky. Ovšem malinká část této čtvrti, jmenovitě Oppidum Závist se nachází na pravém břehu Vltavy společně s nádražím Praha-Zbraslav. V těchto místech propojuje pravý a levý břeh Vltavy Most Závodu míru. Na východě se Zbraslaví sousedí Točná a Komořany, na severu Lahovice a Radotín, na západě Lipence. Rozloha městské části Praha-Zbraslav činí 986 ha. Žije zde 9,9 tisíc obyvatel. Zbraslav tvoří tři sloučené obce, a sice samotná Zbraslav a dále Záběhlice a Žabovřesky. Kromě toho zahrnuje i osady Baně, Strnady a Závist. Probíhá zde čilá výstavba, například u odbočky na Lipence vzniklo nové Sídliště Zbraslav.

Kulturní památky

Čtvrť ležící bezprostředně u řeky Vltavy je velice bohatá na kulturní památky. Nacházejí se zde dokonce některé velmi významné památky z pohledu českých dějin. Tou nejdůležitější je zbraslavský zámek a klášter založený už českým králem Václavem II. v roce 1292, tedy na samém konci 13. století. Jeho opati měli už v dobách založení kláštera velký vliv na českou politiku. Byl přestavován na barokní zámek, později za vlády císaře Josefa II. je klášter zrušen. Ve 20. století byl zrekonstruován a navrácen svým vlastníkům, rodu Bartoňů z Dobenína. Do roku 2009 byly ve zbraslavském zámku sbírky Národní galerie, konkrétně se tu představovalo asijské umění. Pozoruhodný je také zbraslavský kostelu svatého Havla v ulici Výzkumníků. Velice zajímavou památkou, související s českou literaturou, je Vančurova vila v ulici Vladislava Vančury. Právě tento spisovatel zde totiž za první republiky pracoval jako lékař. Z moderních současných spisovatelů zde také učil na počátku 90. let 20. století Michal Viewegh, který sem situoval děj svého románu Výchova dívek v Čechách. Na ostrohu nad obcí Zbraslav se také nachází hradiště Havlín. Jde o výšinné opevněné sídliště, kde probíhaly četné archeologické výzkumy. Zajímavá je i Storchova vila v dnešní Bartoňově ulici, která byla postavena na samém konci 19. století. Své jméno získala po rektorovi české univerzity Františku Storchovi, který byl jejím majitelem. Z dalších památek můžeme jmenovat například Živnostensko-průmyslovou školu v ulici U Národní galerie, nebo pivovar a Maslivnu v téže ulici. Taktéž se v ulici U Národní galerie nachází i Boží muka fořta Jana Michny, v ulici U klubovny Adamova výklenková kaplička. Na návrší Havlín stojí kříž a pavilon Karlův stánek a konečně na Zbraslavském náměstí se nachází Pomník padlým.

Zábava

Za zábavou i poučením se dá v městské čtvrti Praha-Zbraslav vyrazit právě na už popisovaný zbraslavský zámek, kde se pořádají nejrůznější výstavy. Na Zbraslavském náměstí sídlí také Club Zbraslav, což je noční klub určený pro zábavu místních. V ulici U Malé řeky se nalézá Divadlo Jana Kašky. Ve stejné ulici narazíte také na Místní knihovnu. Kromě toho se můžete vydat na Zbraslavském náměstí, kde je otevřena proslulá restaurace Škoda lásky na památku slavného valčíku. Na Zbraslavském náměstí se pořádají jarmarky spojené s kulturním programem. Jinak ale musíte za zábavou většinou do centra města. Pokud dojedete na Smíchov, potom v okolí stanice metra Anděl najdete rozsáhlou nabídku zábavy podle vlastního gusta. U Anděla najdete například multikino CinemaCity Anděl, kam můžete zajít na zajímavý film. Můžete se dostat i do sálu určeného pro 4D promítání, který je nyní jediný v České republice. Koncerty vážné i populární hudby se konají v Národním domě Smíchov na Náměstí 14. Října. Ve Štefánikově ulici také sídlí Švandovo divadlo, které nabízí zajímavá představení. Kromě stálého souboru tu hostuje i známy loutkářský soubor Buchty a loutky.

Příroda

Vzhledem k tomu, že Zbraslav je okrajovou čtvrtí Prahy, je zde velmi blízko do přírody. Můžete se také jít projít do okolí řeky Vltavy i Berounky. Také kolem zbraslavského zámku se rozkládá park, kde můžete relaxovat uprostřed přírody. Městská zahrada je pro změnu velice klidné místo nacházející se nedaleko životem kypícího Zbraslavského náměstí. Nabízí klidnou relaxaci ve formě posezení se stolky a lavicemi, je zde rovněž dětský kout s pískovištěm. V okolí mrtvého ramena Berounky, takzvaného Krňova se rozkládá Přírodní park Krňák. Kdo má rád zvířata, určitě uvítá, že se na Zbraslavi nachází minizoo. Na druhé straně řeky Vltavy je hradiště Na Závisti a za ním potom přírodní park Modřanská rokle-Cholupice a dále Přírodní park Střed Čech. Můžete se vydat také zalesněným svahem nad Zbraslavským zámkem ke Karlovu stánku, vyhlídkovém pavilonku, který stojí v tomto kopci.

Sportoviště

Sportovní vyžití zde v centru Zbraslavi nabízí místní Fitness Atlas na Zbraslavském náměstí. Lázně a fitness centrum H.E.A.T se nalézají v ulici K Výtopně. V ulici K Radotínu pro změnu narazíte na Prague City Golf na Zbraslavi, tedy zbraslavské golfové hřiště. Minigolfové hřiště je v ulici K Přehradám. V ulici U Loděnice se nachází Hoopmania, centrum tance s obručí. Můžete vyzkoušet i tento zajímavý sport. V Hauptově ulici můžete vyzkoušet východní bojové uměn Tai-či, které zde v rámci školy Tai-či nabízí své lekce. Na ulici Elišky Přemyslovny najdete Bowling Zbraslav. Kromě toho v ulici U Národní galerie doslova zakopnete o tenisovou halu a tenisové kurty. Přímo přes Zbraslavské náměstí prochází nejdelší pražská cyklotrasa s označením A50/č.8100, které se také říká Pražské kolo. Tvoří spojnici pravobřežní povltavské trasy A2, která vede z centra Prahy, a levobřežní A. Po této trase se můžete vydat buď směrem na Černošice, nebo také zpátky do Prahy, podle vaší vlastní volby.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Na rohu ulic K přístavišti a Žitavského se nachází poliklinika Zbraslav s ordinací praktického lékaře. Mateřské školy se v katastru Zbraslavi nacházejí na Matjuchinově ulici, další mateřinka sídlí v ulici Nad Parkem a v Ottově ulici. Konečně zde má své sídlo i soukromá mateřská škola Rotunda, kterou najdete v ulici Václava Rady, a další soukromá mateřská škola Opus, kterou najdete na Žabovřeské ulici. Kromě toho jiná soukromá školka Julinka má své sídlo v ulici Elišky Přemyslovny. Poslední soukromou školkou je potom Abacus Adventures v ulici Romana Blahníka. Celkem je zde tedy sedm mateřských školek, z toho jsou tři veřejné příspěvkové a čtyři soukromé. V Hauptově ulici narazíte na Základní školu Vladislava Vančury. Druhá zbraslavská základní škola má své sídlo v ulici Nad Parkem, tam je ovšem pouze 1.-3. ročník. Na ulici Opata Konráda působí Základní umělecká škola. Celkem jsou zde tři základní školy, z toho jedna umělecká ZŠ. Také se na Zbraslavi nalézá střední škola, a sice Gymnázium Oty Pavla v Loučanské ulici. V sousedním Radotíně je střední odborné učiliště v ulici Pod Klapicí.

Nákupní možnosti

V ulici Elišky Přemyslovny se zde nachází supermarket Albert. Dále je možné nakupovat také ve zbraslavském supermarketu Lidl, který sídlí v ulici Na Baních. Kvalitní nákupní možnosti naleznete i v sousedním Radotíně. Ve Věšínské ulici objevíte Penny Market, ve Vrážské Billu, na Náměstí Osvoboditelů Albert, Velmi dobře dopravně dostupné je velké nákupní centrum Nový Smíchov, které se nalézá u stanice metra Anděl. Dostanete se tam po zhruba 20 minutové jízdě autobusem ze Zbraslavi směrem do centra Prahy. Můžete si zde vyřídit velké nákupy, protože je zde nejenom velký hypermarket Tesco, ale i řada dalších obchodů s nejrůznějším sortimentem včetně těch zaměřených na módu a elektroniku. Dalším nákupním centrem u Anděla je OC Zlatý Anděl, které opět leží hned u metra.

Doprava

Výhodou lokality Praha-Zbraslav je skutečnost, že i když jste na okraji Prahy, kde je dostatek zeleně a především klid, nechybí vám v žádném případě ani skvělá dopravní dostupnost. Zajíždějí sem přímo do čtvrti autobusy číslo 129, 165, 241, 243 a 255, dále ještě linky číslo 314, 318, 338, 361 a 390. Linka 129 spojuje Smíchovské nádraží a Baně, linka 165 Sídliště Zbraslav a Jižní Město, linka číslo 241 Smíchovské nádraží a Lipence, linka číslo 243 propojuje Dolní Černošice a Kazín, linka číslo 255 Sídliště Stodůlky a Zbraslavské náměstí, dále příměstská linka číslo 314 Smíchovské nádraží a Novou ves pod Pleší, linka číslo 318 Smíchovské nádraží a Řitku, linka číslo 338 Smíchovské nádraží a Hradištko, Pikovice most. Linka číslo 361 Smíchovské nádraží a Nový Knín, linka číslo 390 Smíchovské nádraží a Neveklov. Žádný problém zde není ani s automobilovou dopravou, protože Zbraslav má přímé napojení na Pražský okruh. Na Strakonickou ulici můžete vyjet z ulice Elišky Přemyslovny a K Výtopně, nebo také z ulice K Peluňku. Můžete vyrazit buď směrem do centra Prahy, nebo naopak ven směrem na Dobříš a dál na Strakonice. Využít je možné také železniční dopravu, protože Zbraslav protíná železniční trať, a sice jde o trať Praha-Čerčany-Dobříš. Pokud pojedete vlakem směrem do centra Prahy, přibližně za 20 minut dorazíte na Nádraží Praha-Smíchov.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.