Developerský projekt Evergreen

Doporučené V prodeji
Statková, Ďáblice, Praha 8

Detaily

O projektu

O projektu: Na severu Prahy vznikne nová moderní zahradní čtvrť s názvem Evergreen, kterou má v plánu vystavět společnost Doma je Doma s.r.o. – developer zaměřující se na výstavbu obytných souborů a transformaci brownfieldů. Na rozlehlém pozemku na okraji Ďáblic, který byl původně využíván jako skladový průmyslový prostor, bude vybudována nová síť zelených ulic. V nich vyroste několik bloků řadových rodinných domů a mezi nimi budou rozmístěny domy bytové.

V celé čtvrti je navržen vyvážený poměr zástavby a zeleně. Na soukromé předzahrádky budou navazovat společné mikroparky vhodné k setkávání či dětským hrám. Ulice budou lemovány stromořadím a veřejné prostory doplněny několika menšími parky. Množství zeleně vytvoří příjemné prostředí, kvalitní klima a pomůže půdě zadržovat dešťovou vodu ke správnému fungování místního ekosystému.

Výstavba proběhne ve 2 etapách. V rámci první etapy je aktuálně k dispozici 72 řadových domů a 60 bytových jednotek ve 2 bytových domech. Druhá etapa v budoucnu výstavbu dokončí a přinese dalších 60 bytů a 51 domů z nichž část není určena k prodeji. Nemovitosti z 1. etapy jsou kompletně vyprodány, aktuálně jsou v nabídce byty a rodinné domy z etapy druhé.
Evergreen nabízí komfortní bydlení v energetickém standardu B a možnost klientských změn.

Většina řadových rodinných domů je navržena jako dvoupodlažní, ale několik jich je doplněno jedním patrem navíc a střešní terasou. Ke všem náleží zahrada, do které je otevřen obývací prostor v přízemí, a minimálně jedno parkovací místo – pro některé domy ve vlastní garáži v suterénu, jiné jsou navrženy bez garáže a parkování je pro ně vyhrazeno v rámci společné venkovní parkovací plochy. Dispozice se velikostně pohybují od 3kk po 5kk.

Bytové domy nabízí menší bytové jednotky – ve velikostech od 1kk do 3kk – ve čtyřech patrech. K bytům vždy náleží buď předzahrádka, nebo balkón. Poslední patro je ustoupené a vznikne zde prostor pro střešní terasy. I díky tomu působí bytové domy lehčím a nižším dojmem.

Lokalita: Evergreen vyrůstá na severozápadním okraji Ďáblic mezi ulicemi U Spojů a Statková. Tato lokalita je výhodná jak z hlediska dostupnosti do centra, tak i blízkostí přírody. Ďáblice jsou oblíbenou rezidenční čtvrtí na severu Prahy, která dříve byla samostatnou obcí. Dnes sice již spadá pod Prahu 8 a její centrum nedávno prošlo rekonstrukcí, ale stále si udržuje klidnou atmosféru maloměsta.

Žije zde kolem tří tisíc obyvatel a obec jim nabízí základní občanskou vybavenost přímo v místě - školku, školu, lékárnu, obchody, městský úřad, restaurace, poštu, městský úřad, dětská hřiště, komunitní a jógové centrum, sportovní komplex s fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty. V sousedních čtvrtích (Letňany, Kobylisy) je pak dostupná širší vybavenost jako například obchodní centra nebo jezdecká stáj v Dolních Chabrech.

Nejbližší zastávka MHD se nachází přímo vedle domů a autobusem to odsud trvá na zastávku metra Ládví pouze 8 minut. Automobilové spojení je velmi rychlé hlavně do Holešovic či Dejvic.

Podle této obce se jmenuje sídliště Ďáblice, které však leží na území Kobylis. Od projektu Evergreen ho bude dělit Ďáblický háj - parkově upravený les vhodný pro cyklo i pěší turistiku, na jehož okraji leží nedaleko Evergreenu na vyvýšeném místě Ďáblická hvězdárna, od níž je nádherný výhled. Přímo u projektu také začíná cyklotrasa dlouhá 3,2 km spojující Ďáblice a Zdiby.

Energetický štítek

A+
A
B
Vaše energetická třída je B
C
D
E
F
G
H

Lokalita

Statková, Ďáblice, Praha 8

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty