Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Rezidence Blizka

Realitní zprávy

13.7.2024

Vivus Žižkov: byl spuštěn prodej bytů v projektu

11.7.2024

Viladomy Zličín: v prodeji jsou byty na Praze 5

4.7.2024

Rezidence Kandertova: byl spuštěn prodej jednotek 1+kk na Praze 8

3.7.2024

Dvůr Mělnická: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

25.6.2024

Albatros Kbely: v prodeji jsou byty ze III.etapy

Více aktualit
Zobrazeny všechny 2 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Městská část

V městském obvodě Praha 4 se nalézá katastrální území Šeberov. Leží na jižním okraji hlavního města Prahy. Správní obvod Šeberova je Praha 11. Šeberov v současnosti tvoří vlastní Šeberov ležící na severu katastrálního území a potom Hrnčířů, situovaných na jihu. Výměra Šeberova činí 499 ha. Trvalých obyvatel zde žije 3 tisíce. Na severu Šeberov souvisí s Chodovem, na východě s Újezdem u Průhonic, na západě s Kunraticemi. Na jihu mezi jeho blízké sousedy patří Vestec, Zdiměřice (součást Jesenice) a Hole (součást Průhonic). Jde zatím o dvě území, která nejsou spojena zástavbou, ale je pravděpodobné, že mohou být v příštích letech propojena. V současnosti se zde totiž hodně staví nové domy.

Kulturní památky

Vlastně jedinou, i když o to významnější památkou v katastru Hrnčíř a Šeberova je kostel svatého Prokopa. Stojí přímo v centru Hrnčíř. Jde o gotickou stavbu, která byla postavena na konci 13. nebo podle některých pramenů na počátku 14. století. Malý kostel s jednou lodí a hranolovitou věží má velice jednoduché architektonické řešení. Někdy kolem roku 1700 došlo k barokní přestavbě kostela, zároveň byl kostel vybaven barokním oltářem a lavicemi. Kolem kostela se nacházel hřbitov zrušená v roce 1896. Koncem 90. let 20. století došlo k restaurování kostela.

Zábava

Šeberovská knihovna se nalézá v ulici K Hrnčířům. Jinak za kulturou musíte do centra města, nejblíže Šeberovu je Divadlo Na Jezerce v Nuslích v ulici Na Jezerce nebo Divadlo Na Fidlovačce taktéž v Nuslích. Nejbližší kino je Cinema City Galaxie na Hájích. Do centra na Václavské náměstí, kde je řada kin a divadel je to městskou dopravou asi 35 minut.

Příroda

V rámci sportovního areálu Sport Šeberov v ulici K Hrnčířům se nalézá také výběh s domácími zvířaty jako jsou husy, ovce či kozy. Přírodní památkou jsou Hrnčířské louky, komplex vlhkých luk a rybníků, kterých se zde nalézá celkem sedm. V rybnících najdete řadu druhů, v jejich bezprostředním okolí obojživelníky a ptáky. Roste zde i velké množství vlhkomilné vegetace.

Sportoviště

Na sport se samozřejmě nezapomíná ani na Šeberově. V ulici K Hrnčířům narazíte na tenisový kurt a také sportovní komplex pro plážový volejbal, nohejbal, malou kopanou, basketbal, pétanque a minigolf. Šeberovem prochází cyklostezka Průhonice-Šeberov-Kunratice-Libuš.Modřany-Žluté Lázně. V Lipenské ulici V Šeberově najdete saunu. Stáj Trojan nabízí v ulici K Vrbičkám vyjížďky na koních.

Radnice, školy, zdravotní střediska

Radnice městské části Praha-Šeberov sídlí v ulici K Hrnčířům. Úřední hodiny pro veřejnost zde mají každé pondělí a středu od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.30 hodin. Nalézá se tu jedna mateřská škola v ulici Na Příčné. Základní škola sídlí v ulici V Ladech. Praktický lékař sídlí v ulici K Hrnčířům.

Nákupní možnosti

Mezi nejbližší supermarkety vhodné k nákupu patří prodejna Billy v Křejpského ulici, dále Penny Market v Bohúňově ulici, Tesco ve Velenické ulici v Kunraticích a také Lidl ve Vojtíškově na Chodově.

Doprava

Spojení Šeberova s centrem města a okolními čtvrtěmi zajišťují hlavně autobusové linky. Nyní jde o autobusové spoje číslo 165, 326, 327 a 385. Linka číslo 165 jezdí ze Sídliště Zbraslav na Háje, linka číslo 326 z Opatova do Vestce, dále linka 327 z Opatova do Jesenice a konečně ještě linka číslo 385 z Opatova do Louňovic. Významné trasy tudy vedou také pro automobilovou dopravu. V Hrnčířích u hřbitova se nalézá velká křižovatka, kde se protínají silnice směrem k dálnici a také do Jižního Města a potom směrem na Vestec a Zdiměřice a dále ve směrech na Průhonice, Modletice, Kunratice. Plánuje se stavba Vestecké spojky, která by měla ulevit současné dopravní situaci v Šeberově a v Hrnčířích.