Developerský projekt Rezidence Italská 8

Vyprodáno
Italská, Vinohrady, Praha 2

Detaily

 • ID:
  19087
 • Stav:
 • Developer:
  Svoboda & Williams
 • Městská část / kraj:
  Praha 2
 • Lokalita:
  Vinohrady
 • Byty k nastěhování od:
  ihned
 • Počet jednotek:
  25

O projektu

O projektu: Na Vinohradech připravují projekt Rezidence Italská 8 s 25 byty. Citlivou rekonstrukci zajistila společnost Pražské rezidence, která zájemcům o bydlení či investici v jedné z nejprestižnějších čtvrtí nabízí bytové jednotky o dispozici 2+kk.

Původním autorem činžovního domu byl p. Antonín Holeček, pod jehož vedením vznikla i jedna z nejkrásnějších staveb města Jičín, čtyřhvězdičkový Grand Hotel Praha. Šestipatrový dům v Italské ulici byl dlouhou dobu ve vlastnictví rodiny Holečkových, nyní jsou byty na prodej. Polovina bytových jednotek je k mání včetně balkonu. Všechny pak disponují sklepní kójí.

Rekonstrukce vnesla do činžovního domu současné standardy, původní genius loci se však nevytratilo. Snahou investora bylo zachovat co nejvíce původních prvků a citlivě je doplnit moderními materiály a kvalitním vybavením od renomovaných výrobců. V případě zájmu si mohou budoucí rezidenti byt převzít ve stavu shell & core (základní úprava) a dostavit si ho podle sebe. Předpokládaný datum dokončení je 12/2020.

Lokalita: Historie pražské čtvrti Vinohrady se začala psát v dobách vlády Karla IV. Vladař se zasloužil o založení vinic, které však postupem času upadaly a městská část začala prosperovat až na přelomu 19. a 20. století. Nyní se řadí k nejexkluzivnějším pražským lokalitám a nabízí vynikající občanskou vybavenost zahrnující veškeré veřejné služby a bohaté kulturní zázemí. Například budova Divadla na Vinohradech je od rezidence vzdálena pouhých 200 m. Pěšky lze dojít také do Divadla U Hasičů.

V blízkém okolí Rezidence Italská 8 se nachází nespočet restaurací, kaváren, sportovišť a míst, kde se pravidelně konají společenské akce, koncerty a sportovní události. Dopravní spojení s okolními městskými částmi zajišťuje MHD (zastávka se nachází přímo před domem).

A nechybí ani místa s rozsáhlými travnatými plochami. Za zmínku stojí zejména malebné Riegerovy sady či poklidná atmosféra na přilehlém náměstí Míru s kostelem sv. Ludmily.

 

Lokalita

Italská, Vinohrady, Praha 2

Realitní zprávy

16.6.2024

Připravovaný předprodej bytů v historické budově na Vinohradech → více info

15.6.2024

RD Škvorec: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty