Developerský projekt Rezidence Soběslavská

Vyprodáno
Soběslavská, Vinohrady, Praha 3

Detaily

 • ID:
  16455
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Vinohrady
 • Byty k nastěhování od:
  09/2019 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  18

O projektu

O projektu: Na Královských Vinohradech, v prestižní rezidenční čtvrti, se připravuje nové bydlení v rekonstruovaném bytovém domě Rezidence Soběslavská 21. Kde je dům situován, je patrné z názvu tohoto projektu.
Jedná se o zajímavě členěnou šestipodlažní budovu (tedy šest NP) s terasami a balkony. Dům má i jedno podzemní podlaží – suterén, v němž vznikají dva nebytové obchodní prostory (108 a 22 m2) a jeden ateliér (22,5 m2).
Při rekonstrukci zůstanou zachovány všechny původní architektonické prvky – především předsunutá část budovy ve 2. a 3. patře, jež na konzolách nese balkon ve třetím patře.
Nových bytů bude v Rezidenci Soběslavská 21 osmnáct, a to o těchto dispozicích: 2+kk (13x), 3+kk (4x) a jeden 1+kk o výměře 45,9 m2.
Zahrada se zelení, ohrazená zídkou, poskytne dostatek prostoru pro posezení a grilování, a také pískoviště a skluzavku pro děti.
Majitelem Rezidence Soběslavská 21 a zároveň prodejcem bytových jednotek je Pražská správa nemovitostí; nastěhování bude možné pravděpodobně v říjnu 2019.

Lokalita: Rezidence Soběslavská 21, nacházející se ve stejnojmenné ulici, patří do městského obvodu Praha 3, katastrální území Praha – Vinohrady, druh pozemku zastavěná plocha a nádvoří s objektem k bydlení: budova č. p. 2248/21.
Vinohrady jsou jednou z nejvyhledávanějších oblastí k pořízení nového domova. Rušná, životem pulsující, Vinohradská třída tu nabízí veškerou občanskou vybavenost a přitom ulice k ní přiléhající disponují klidem a zelení. Stejně tak to platí i pro jednosměrnou Soběslavskou ulici. Kromě privátní zahrady jsou kolem domu krásné vzrostlé stromy, což nabídne novým majitelům bytových jednotek jakési propojení s přírodou.
Ale podívejme se, co konkrétně vám může tahle lokalita nabídnout. Tak především dopravu – veškerou a na dosah: necelých dvě stě metrů, to je minuta až dvě od domu, budete mít metro trasy A, stanice Želivského (když sjedete tři stanice na Muzeum, jste na „Céčku“ – trvat to bude slabou čtvrthodinku); zastávka tramvaje je jen o pár kroků dál – jezdí tu minimálně deset denních linek a čtyři noční spoje; autobusy jsou téměř za každým rohem. Snazší dojíždění odtud po celé Praze si jen stěží budete umět představit.
Někdy se může stát, že budete potřebovat lékařskou péči – v takovém případě budete za šest minut pěšky ve Vinohradské nemocnici.

A kam za vzděláváním? Základní a mateřská škola na náměstí Jiřího z Lobkovice uvítá své nové žáky a nabídne jim rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů, výtvarné výchovy a navíc i florbalu. Škola má i vlastní sportovní areál. Chůze do této instituce bude vašim dětem trvat deset minut (autem 2 minuty). Do ZŠ Jakutská dojdou za 16 minut; ZŠ U Roháčových kasáren je vzdálená 20 minut chůze (autem 4 minuty). Stejnou dobu to bude trvat do dvojjazyčné (česko – německé) mateřské školy KIDS Company Praha.

K životu neodmyslitelně patří i pobyt v přírodě: za ní můžete do parku Parukářka (autem 3min, na kole 8min, anebo půlhodinová procházka); dětské hřiště a venkovní posilovnu nabídne park Jiřího Karena (autem 4min, pěšky 24min, na kole 6min); další parkem v blízkém dosahu je park Ivana Jilemnického – autem tam budete za 4 minuty, volnou chůzí za 21 minut a na kole za 5 – 6 minut (trasa je trošku rozdílná pro horské a silniční kolo); v parku Pod Rapidem lze využívat mj. dětské hřiště – vzdálenost 4 minuty autem, procházkou 18 minut. Další dva větší parky najdete na náměstí Jiřího z Poděbrad: první park je stejnojmenný, druhý se nazývá Sady Svatopluka Čecha.
Na větší nákupy si zajedete během několika minut do obchodního centra Atrium Flora – je to jednu stanici metrem, anebo dvě stanice tramvají. Použijete-li auto, budete v cíli za 3 minuty. Stavte se také ve Vinohradské tržnici (autem 5 minut, MHD 13 minut).
A nezapomeňte, že všude v okolí jsou divadla, a to také ve velmi blízkém dosahu: Vinohradské divadlo na náměstí Míru (7min autem, 19min MHD), Theatre Royal na Vinohradské třídě (5min autem, 7min MHD); divadlo U Hasičů (7minut autem, 20 minut při použití MHD) a mnoho jiných.
Zjednodušeně řečeno – čím víc se blížíte k Václavskému náměstí nebo náměstí Míru, všech důležitých institucí přibývá, ať už jsou to školy všech stupňů, úřady, sportoviště, zdravotnická zařízení či kulturní stánky.

Lokalita

Soběslavská, Vinohrady, Praha 3

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty