Developerský projekt Rezidence U Bojovníka

Vyprodáno
Baranova, Žižkov, Praha 3

Detaily

 • ID:
  11146
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Žižkov
 • Byty k nastěhování od:
  2016 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  16
 • Cena bytů (od - do):
  6.023.000 Kč - 7.191.000 Kč

O projektu

O projektu: Lokalita na pomezí dvou pražských čtvrtí Žižkova a Vinohrad na Praze 3 nabízí bydlení v nově budovaném developerském projektu Rezidence U Bojovníka. Rezidenční komplex nabídne celkem 16 bytů. Jde o třípatrový zděný činžovní dům postavený v roce 1892, nachází se v ulici Baranova. Nejedná se tedy přímo o novostavbu, ale komplexní rekonstrukci již vybudovaného domu. K němu dokonce přibude i celé plnohodnotné patro, v němž se budou nacházet nové byty. V nich narazíte na nově vybudovaný moderní výtah, dále prostorné lodžie, terasy a balkony nabízející pěkný výhled. Jedná se o částečně podsklepený třípodlažní dům. Dostavěn bude podkrovní prostor na úrovní 4. nadzemního podlaží. Dokončení a předání bytů k užívání se plánuje na Vánoce roku 2016 nebo nejpozději v dubnu 2017. Obytný dům má energetický štítek D. Developerem a prodejcem bytů je společnost PSN se sídlem v Baranově ulici 27 na Praze 3.

Byty: Dispozice bytového areálu Rezidence U Bojovníka jsou od 1+kk až po 3+kk. Ceny jsou rozptýlené v intervalu od 5,4 milionu Kč včetně DPH do 7,3 milionu Kč včetně DPH. Pokud jde o celkovou plochu jednotlivých bytů, je to 20 až 69,9 m2. Každý z bytů má k dispozici vlastní sklepní kóji zahrnutou v ceně. Kromě toho se zde v přízemí nachází i obchodní prostor o rozloze 170,9 m2 v ceně 8 milionu Kč včetně DPH. Jde ale samozřejmě pouze o orientační cenové údaje, které je třeba před nákupem vždy prověřit.
Parkování je v rezidenčním areálu řešeno poloautomatickým plošinovým zakladačovým systémem umístěným přímo v domě.

Lokalita: Developerský projekt Rezidence U bojovníka těží ze svého umístění přímo v centru Prahy, a sice v městském obvodu Prahy 3. Umístěn je přímo na hranici Vinohrad a Žižkova, adresa je atraktivní Baranova ulice. Jak jsme již zdůraznili, nejde přímo o novostavbu, ale rekonstrukci stavby, která zajistí bytelnému starému domu z konce 19. století maximální využití jeho předností i pro moderní život v 21. století. Nové byty se nacházejí ve velice žádané lokalitě.

Nejvýznamnější historickou památku Žižkova a zároveň jeho určitou dominantu tvoří trojlodní kostel svatého Prokopa vystavěn v novogotickém slohu v letech 1899-1903 na dnešním Sladkovského náměstí. Nachází se velice blízko. Pokud si ho budete chtít prohlédnout, bude vás to stát 7 minut cesty některou tramvají, a to číslem 5, 9, či 26. Ovšem kdo se chce projít, může zvolit cestu po svých, kterou zvládne přibližně za 11 minut. Chcete-li ale navštívit památku v ještě větší blízkosti, pak stojí za prohlídku i hřbitovní barokní kostel sv. Rocha, k němuž pohodlně dojdete za 5 minut.

Kulturních příležitostí je na Žižkově spousta. Nejznámější je bezesporu Žižkovské divadlo Járy Cimrmana proslulé dvojice Svěrák+Smoljak, které hraje svá představení v ulici Štítného. Tramvají číslo 5, 9, nebo 26 se tam z Olšanského náměstí dostanete za 11 minut, autobusem číslo 175 za 13 minut, autem za 7 minut a konečně pěšky za 14 minut. Dále má nedaleko v Husitské ulici své sídlo taneční divadlo Ponec, kam dojdete za 22 minut, nebo se dovezete tramvají číslo 5, 9 či 26 za 17 minut či autobusem číslo 175 za 14 minut. Ovšem nejkratší je to pochopitelně autem, trvá to pouhých 6 minut. Na své si v okolí Baranovy ulice přijdou i milovníci filmů a kina. Velké kino Cinema City Flora a IMAX promítá v prostorách Paláce Flora přímo u stejnojmenné stanice metra. Budete tam hned, protože tuto vzdálenost buď dojdete zhruba za 7 minut, nebo dojedete za 4 minuty autem. Kromě toho budou nadšení i ti, kteří si oblíbili artové filmy. Žižkovské kino Aero, které se na tento druh filmů specializuje, je vzdálené 9 minut cesty autem, nebo také 14 minut cesty autobusem číslo 136, 16 minut cesty tramvají číslo 9 a případně i 20 minut jízdy tramvají číslo 11.

V okolí je velké množství městské zeleně určené k procházkám i odpočinku na lavičce. Pouhých 6 minut pěší cesty odsud najdete Mahlerovy sady, park, v němž se nachází Žižkovská věž. S jejími 216 metry jde o nejvyšší stavbu v Praze. Pěší procházkou si sem můžete udělat krátký výlet na protažení nohou spojený s vyjetím na zdejší vyhlídku, případně návštěvou zdejší vyhlídkové restaurace Tower Park Praha. Autem sem dojedete za 3 minuty. Zeleň najdete také na nedalekých Olšanských hřbitovech. Můžete se do nich dostat bočním vchodem z Jičínské ulice, ke kterému dojdete po čtyřech minutách pěší chůze. Pro toulání v zeleni si můžete zvolit i blízký park Parukářka. I sem přijdete za pouhých 7 minut a autem to zvládnete ještě lépe za 3 minuty. V centru vaší pozornosti by se měl ocitnout i vrch Vítkov s památníkem a Armádním muzeem. Dojdete k němu pěšky za 20 minut, můžete se také dovézt autobusem číslo 175 za 15 minut či některou z tramvají číslo 5, 9 nebo 26 a to za 17 minut. Klidně se vyrazte třeba na celý den, stojí to za to. Autem se tam dostanete asi za 15 minut. Kromě toho zeleň nabízí i malý park na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Tam se také konají pravidelné farmářské trhy. Autem jste na něm za 6 minut, pěšky za 9 minut.

Velmi blízko obytného komplexu se nachází také Sportovní centrum Olšanka. Návštěvníkům nabízí 2500 m2 prostoru určeného ke sportování. Narazíte zde na posilovnu, saunu, prostor pro masáže, skupinové lekce cvičení, krytou halu se čtyřmi kurty na badminton a také 25 metrový plavecký bazén. Pěšky jste v centru za pouhých šest minut, autem vám to bude trvat stejně dlouhou dobu. Ovšem to není zdaleka všechno, protože sportovišť je v okolí mnohem více. V Chelčického ulici sedm minut pěší cesty či tři minuty automobilové jízdy narazíte na Tenisové centrum Olšanská. Na Náměstí Jiřího z Poděbrad je atraktivní záležitost pro boxery, a sice boxerská tělocvična a také Yoga Blue art, centrum jogínů. Příjezd vozem za 6 minut, chůzí sem dojdete za 9 minut. Milovníky kuželek jistě potěší Bowling club v Bořivojově ulici vzdálený sedm minut autem či 11 minut pěšky. Plánuje se vybudování Žižkovské cyklostezky, která povede od Národního divadla přes Žižkov, Hrdlořezy, Dolní Počernice až do Úval. V současnosti již existuje krátká dvoukilometrová cyklostezka pod Vítkovem.

Mateřská škola se nachází v Sudoměřské ulici, a sice minutu autem nebo tři minuty pěšky a také v ulici Vozová, což je buď čtrnáct minut pěšky, nebo sedm minut jízdy vlastním autem. Základní škola v Havlíčkově ulici má dojezdovou vzdálenost 5 minut, docházkovou vzdálenost 10 minut. Tramvají číslo, 5, 9 nebo 26 se k ní dostanete za 8 minut. Další z velmi blízkých základních škol sídlí na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Sem se také dostanete po svých za 10 minut a autem za 6 minut.
Zdravotní středisko je také velice blízko. V Italské ulici najdete po 8 minutové automobilové jízdě nebo 15 minutové jízdě tramvajemi číslo 11, 13, 5, 9 a 26 polikliniku AGEL, kde sídlí řada praktických lékařů i odborných ambulancí. Dále je blízko i velká poliklinika na Vinohradské ulici. K ní dojedete městskou dopravou, a to tramvají číslo 5, 11 nebo 13 či metrem z Flory na Želivského.

Na Floře u stanice metra narazíte po 7 minut trvající chůzi na bankomat společnosti GE Money Bank, dále bankomat Komerční banky a Fio banky a České spořitelny. Pokud se nechcete zdržovat pěší procházkou, můžete sem sjet autem, což vám potrvá pouhé čtyři minuty.
Nejbližší pobočka České pošty také není odud příliš daleko. Sídlí v Kubelíkově ulici, kam pěšky dorazíte za 6 minut či autem za 5 minut.
Je zde v blízkosti celá řada restaurací. V paláci Flora narazíte na KFC, Mc Donalda, Pizzerii, čínskou restauraci, kavárnu Paul i cukrárnu Ovocný Světozor, vše v už zmiňované příznivé docházkové i dojezdové vzdálenosti: 7 minut pěšky a 4 minuty vozem. Kromě toho se z Baranovy ulice dá dojít například do restaurace Bílá Vrána v Jagellonské ulici, což pěšky stihnete za 5 minut, autem za 6 minut. V okolí je ovšem spousta dalších kavárniček a hospůdek, na nějakou narazíte skoro v každé ulici.

Příležitostí k nakupování je v okolí více než dost. Sedmiminutová procházka nebo čtyřminutová jízda autem a narazíte na obchodní centrum Atrium Flora nacházející se přímo u stanice metra Flora. Můžete zde využít k nákupu hypermarket Albert, ale i řadu dalších obchodů specializovaných hodně na módu, ale i další oblasti. 11 minut trvající pěší chůze nebo 7 minut jízdy autem a jste v Bille v Korunní ulici. Řada nákupních možností je také pouhé tři minuty pěšky přímo na Olšanském náměstí, a to například drogerie Pemi nebo řeznictví.
Dopravní situace je v tomto místě výborná. Sedm minut pěší chůze a jste přímo u stanice metra Flora ležící na trase A. Autem to zvládnete dokonce za 4 minuty. Také vám stačí ujít pouhé 3 minuty cesty a dostanete se na Olšanské náměstí ke stanici tramvají číslo 5 spojující Divokou Šárku a Ústřední dílny DP, dále číslo 9, která vede ze Sídliště Řepy na Spojovací a nakonec i číslo 26 propojující Divokou Šárku a Nádraží Hostivař. Všechny tři tramvaje protínají Prahy a navazují na některé stanice metra. Za šest minut dojdete pěšky na Vinohradskou ulici ke stanici tramvaj číslo 11, která míří ze Spojovací na Spořilov. Na Olšanském náměstí staví také autobus číslo 136, který jezdí mezi Florencí a Jižním Městem a autobus číslo 175, který spojuje Florenc a Sídliště Petrovice. Linky obou dvou těchto autobusů protínají centrum. Na stanici autobusů dorazíte také za 4 minuty. Dobrý je i výjezd autem. Jičínskou ulicí se dostanete na Vinohradskou a odtud k muzeu na magistrálu. Na druhou stranu pak můžete zamířit na Žižkov a odtud Koněvovou ulicí směrem na Spojovací a dál na výpadovku z města.

Lokalita

Baranova, Žižkov, Praha 3

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty