Developerský projekt Smíchov City - Sever

V přípravě
Smíchov, Praha 5

Detaily

O projektu

Projekt Smíchov City je plánem na kompletní revitalizaci celé lokality dosud nevyužívaného území smíchovského nákladového nádraží. Na území o rozloze 210 000 m2 bude vystavena nová čtvrť s množstvím kancelářských, obchodních a rezidenčních novostaveb. Smíchov tak dostane nové moderní multifunkční centrum.

První etapa výstavby probíhala u náměstí Na Knížecí. Ta zahrnovala 2 klasické městské bloky se šesti nadzemními, až třemi podzemními garážovými podlažími a funkčním parterem využitým službami, restauracemi a obchody. Výstavba Smíchov City – Sever je rozdělena do 3 fází označených SM1, SM2 a SM3. SM1 nabídla kancelářské budovy, SM2 pak kanceláře a bytové jednotky.

Plánovaná fáze SM3 je určená pouze pro rezidenční účely. Nabídne celkem 210 bytových jednotek v různých dispozicích, a to jak k osobní koupi, tak i k pronájmu.

Nespornou kvalitou původního urbanistického návrhu od ateliéru A69 – architekti, podle kterého celý projekt vzniká, je rozdělení velkých bloků na jednotlivé domy navržené různými tuzemskými i zahraničními architektonickými ateliéry (například D3A, Lábus AA, Kuba&Pilař), z nichž každý se k návrhu postavil jiným způsobem. Výsledkem díky tomu bude rozmanitá čtvrť s atmosférou rostlého města a jedinečnými domy, které se liší typologií i designem. Návrh nové výstavby do bloků má návaznost na klasickou městskou strukturu čtvrti Smíchov, kterou tvoří městské bloky z 19. století protkané ortogonální sítí ulic. Nedílnou součástí nové čtvrti bude i kvalitně řešený veřejný prostor. Mezi oběma novými bloky je navržen široký zelený pás pěší zóny, která bude v budoucnu propojovat náměstí Na Knížecí a smíchovské nádraží. Čtvrť nabídne také dva velké parky.

Developerem je Sekyra Group, který projekt Smíchov City připravoval patnáct let a významně do jeho příprav zapojil i veřejnost.

Lokalita

Areál nákladového nádraží, na jehož místě bude projekt stát, je součástí Prahy 5 – Smíchov. Bytový blok SM2 ohraničují ulice Nádražní, Za Ženskými domovy, Na Valentince a budoucí pás zelené pěší zóny. Smíchov je tradiční pražská čtvrť, která byla v 19. století centerm vznikajícího průmyslu, pro který bylo nákladové nádraží důležitým dopravním uzlem. Dnes je rušnou městskou čtvrtí oblíbenou pro blízkost historického centra i dopravní dostupnost.

Smíchov City – Sever leží nedaleko autobusového i vlakového nádraží, má přímé napojení na městský okruh pro automobilovou dopravu, letiště je vzdáleno necelou půlhodinu a leží na trase mnoha linek MHD (metra, tramvaje i autobusů) spojujících ho s ostatními částmi města. V budoucnu se místní dopravní situace ještě zlepší postavením nového dopravního uzlu a nového terminálu smíchovského nádraží.

Jelikož projekt v oblasti zvýší intenzitu automobilové dopravy, je plánováno vybudování městské infrastruktury, která bude odpovídat kapacitám projektu a zabraňovat přetížení dosavadní dopravní sítě. V souvislosti s řešením místní dopravní situace se jedná také o odlehčení a hlavně odklonění dopravy - řeší se výstavba nového tzv. Dvoreckého mostu, který by tento problém měl řešit. V rámci infrastruktury bude nova čtvrť propojena s Braníkem a Podolím na druhém břehu Vltavy.

Přímo v rámci nové čtvrti Smíchov City bude dle principů tzv. města krátkých vzdáleností rezidentům k dispozici veškerá základní občanská vybavenost (obchody, restaurace, škola, lékařská péče, supermarket, kultura i sportovní možnosti) doplněná o širší vybavenost, kterou nabízí současný Smíchov. Zároveň zde vznikne mnoho nových pracovních míst

Lokalita

Smíchov, Praha 5

Realitní zprávy

21.5.2024

U Boží vody: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty