Developerský projekt Villa Apus

Vyprodáno
Krakovská, Nové Město, Praha 1

Detaily

 • ID:
  11733
 • Stav:
 • Developer:
  TIDE REALITY s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 1
 • Lokalita:
  Nové Město
 • Byty k nastěhování od:
  2018/2019 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  25
 • Cena bytů (od - do):
  cena na vyžádání

O projektu

O projektu: V Krakovské ulici na Novém Městě se rodí zbrusu nový developerský projekt Villa Apus. Novostavbu vznikající na Praze 1 tvoří rekonstruovaný dům A, který bude mít jako komerční, tak i administrativní funkci a jsou zde i nové byty. Snížené přízemí může obsadit například kavárna, malý obchod, nebo také čajovna. Druhé nadzemní podlaží je vyhrazeno pro administrativní prostory s valenou klenbou. Třetí až sedmé podlaží tvoří nové byty. V budově A se nalézá celkem 25 bytů. Hlavní schodiště domu má polokruhovitý tvar s pilíři. Celek tvoří dvoulodní zrcadlové klenby a sloupy s ionskými hlavicemi. Sloupy vycházejí ze své původní klasicistní podoby, celková rekonstrukce domu zachovává citlivost k původní secesní podobě z konce 19. a počátku 20. století. Do domu se vchází přes recepci, pokračováním se dostanete do dvora, kde je vstup do domu B, tedy novostavby. Na rozdíl od rekonstruovaného domu A, je budova B novým domem. V domě B se nachází 34 bytů. Dokončení projektu bude upřesněno. Developerem projektu se stala společnost Reko a.s. Prodejcem bytů je společnost Tide reality s. r. o. se sídlem v Dřevné ulici na pražském Novém Městě.

Byty: Developerský projekt Villa Apus nabízí velkorysé bydlení v novém domě v samém srdci Prahy, a to v bytech o plošných dispozicích 1+kk až 5+kk. Pokud jde o rozměry, nejmenší 1+kk začínají na 28,8 m2 až po největší 5+kk v osmém nadzemním podlaží, které se rozkládá na ploše 147 m2. Byty v sedmém a osmém nadzemní podlaží mají terasy, dále u některých bytů nechybí balkony. Trakt dostavovaný do dvora je vybaven dvěma podzemními podlažími, kde jsou umístěny garáže využitelné pro obyvatele domu. Vstup mají garáže pomocí rampy umístěné v dolní části fasády domu. Pro standardy se obraťte na prodejce bytů. Stejně tak informace o cenách bytů získáte na vyžádání k prodejní kanceláři.

Lokalita: Rezidenční areál Villa Apus najdete v Krakovské ulici na Praze 1. Nachází se na Novém Městě doslova pár kroků od Václavského náměstí. Jste tedy v samém centru dění, kam všude blízko.
Samozřejmě musíme zdůraznit, že Nové Město je čtvrtí s velice dlouhou historií. Založil ho totiž sám římskoněmecký císař a český král Karel IV., a proto se zde nachází skutečně výjimečné množství kulturních památek. Pokusíme se přiblížit alespoň ty nejdůležitější. Doslova, co by kamenem dohodil, od Krakovské ulice se nalézá mohutná novorenesanční budova Národního muzea. Stojí přímo v čele Václavského náměstí, kde ji naši předkové zbudovali z peněz sebraných v roce 1815 kvůli neúrodě. Další rok se ale urodí dost obilí, a proto je možné peníze použít na jiné účely než na podporu chudiny a zemědělců. Poslouží tedy k financování stavby muzea. Stavba byla dokončena roku 1891, k dokončení výzdoby došlo o čtyři roky později. Slouží dosud svému účelu, a sice představení rozsáhlých vědeckých sbírek. Dojdete k ní od domu za pouhých pět minut, autem se sem dostanete také za pět minut. V současnosti probíhá rekonstrukce této staré budovy a sbírky jsou přemístěny do vedlejší budovy bývalého Národního shromáždění, která nyní také patří Národnímu muzeu.

Do nové budovy se dostanete za 7 minut a stejně dlouho by vám trvala i případná cesta autem. Historická budova Národního muzea by měla být znovu otevřena v roce 2018, kdy se bude slavit 200. výročí založení Národního muzea jako vědecké instituce, která má veřejnosti zprostředkovat poznání a ukázat své sbírky. V dobře dostupné vzdálenosti se nachází také další památka velmi významná pro českou historii, a sice novorenesanční budova Národního divadla, která byla postavena v letech 1868–1881. Velká část stavby byla financována z národní sbírky našich obyvatel. Později byla budova po požáru znovu obnovena v roce 1883. I ta je dnes využívána jako významný kulturní stánek. Pěšky se k ní dostanete za 18 minut, půjdete dolů po Václavském náměstí a dále na Jungmannovo náměstí a Národní třídou. Tramvají číslo 9 nebo také 22 k ní můžete sjet za 17 minut, autem se to dá stihnout i za 14 minut.

Do třetice skutečně významných staven nesmíme zapomenout na je Novoměstskou radnice na Karlově náměstí. Sídlo, které se začalo stavět na konci vlády Karla IV. pro tehdejší konšely, radní Nového Města, je dosud jednou z nejvýznamnějších gotických budov v rámci celé Prahy. Výstavba probíhala v letech 1377–1398. Nyní je zde například výstavní a koncertní síň. Autem se dojedete za 10 minut, pěšky tuto vzdálenost dojdete za 9 minut. Z moderních památek, kterými se pražské Nové Město může pochlubit, jmenujme Tančící dům nacházející se na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Patří mezi zajímavou ukázku soudobé architektury pocházející z dílny architektů Vlada Miluniče a Franka Gehryho. Vznikla v letech 1994–1996. Je velice dobře dostupná, například se k Tančícímu domu můžete rozjet tramvají číslo 4, 10, 14 nebo 16 a dostanete se s k němu za 15 minut. Tramvají číslo 3 to zvládnete za 19 minut, tramvají číslo 22 byste to stihli za 16 minut. Autem se na Rašínovo nábřeží dá sjet za 8 minut. Příliš dlouhá není ani pěší procházka, ta se dá stačit za 17 minut.

Vzhledem k velice výhodné poloze Krakovské ulice uprostřed města, si zde zábavy užijete více než dost a to hned v blízkém okolí. Samozřejmě musíme upozornit především na Národní divadlo se svou historickou budovou stojící na Národní třídě a Novou scénou umístěnou hned vedle ní. Obě dvě scény nabízí svým potenciálním divákům pestrý program jak z oblasti klasických, tak i moderních her. Můžete se do tohoto divadla projít pěšky, což vám potrvá zhruba 18 minut. Pokud zvolíte pěší procházku, vydejte se dolů po Václavském náměstí. Dále půjdete na Jungmannovo náměstí a Národní třídou. Také se můžete svézt tramvají číslo 9 nebo 22, to potrvá asi 17 minut, ovšem při jízdě autem se to dá stihnout i za 14 minut. Rovněž se v okolí Václavského náměstí nachází hned několik divadel zřizovaných jak městem Praha, tak soukromých. Přímo vedle Václavského náměstí, respektive vedle bývalého Národního shromáždění se nachází budova Státní opery Praha. Ta je dostupná pěšky nebo autem za 7 minut. Z pestré směsi divadel sídlících na Václavském náměstí a v jeho těsném okolí můžeme jmenovat Rokoko, ABC, Černé divadlo Jiřího Srnce, ze soukromých divadel potom Divadlo Bez Zábradlí na Jungmannově náměstí, Divadlo Radka Brzobohatého a Divadlo Blaník na Václavském náměstí, dále Divadlo Kalich v Jungmannově ulici. Divadlo ABC je pěšky dostupné za 9 minut, Rokoko za 6 minut, Černé divadlo Jiřího Srnce v ulici Na Příkopech za 12 minut, Divadlo Bez Zábradlí za 12 minut, Divadlo Radka Brzobohatého za 5 minut, Divadlo Blaník za 3 minuty a Divadlo Kalich za 11 minut.

Narazíte tu i na řadu restaurací včetně například proslulého hostince U kalicha v ulici Na Bojišti, což je 8 minut pěšky nebo stejnou dobu autem. Nové Město zároveň bylo a je prostorem plným řady kavárniček a barů, kde se scházeli umělci. Dnes mezi ně patří například P.M. club & cocktail music bar v Trojické, což je 9 minut autem, 16 minut tramvají číslo 4,10 nebo 16. Případně můžete navštívit i noční klub A2larm v Krokově ulici, kam se dostanete za 11 minut autem, 14 minut metrem linkou C nebo za 22 minut tramvají číslo 24. Dále je zajímavou kulturní příležitostí i návštěva Restaurace & Music Baru Legenda v Legerově ulici, tento podnik je vzdálený pouhých8 minut pěší chůze, autem 7 minut. Zájemce o nové filmy určitě potěší komorní kino Mat na Karlově náměstí, které je vzdálené 10 minut chůze, nebo jízdy autem. K legendárnímu a stále promítajícímu kinu Lucerna ve stejnojmenném paláci na Václavském náměstí se dá dojít za 6 minut nebo autem dojet za 2 minuty. Ve výčtu filmových podniků ještě můžeme pokračovat, protože Další kino Evald sídlí na Národní třídě, 14 minut pěší cesty či 14 minut jízdy tramvají číslo 9 nebo také 22. Kino Světozor ve Vodičkově ulici vzdálené 8 minut chůze nebo 2 minuty autem by také nemělo ujít vaší pozornosti. Zapomenout nesmíme ani kino Národního filmového archivu Ponrepo v Bartolomějské ulici. Tramvají číslo 9 nebo 22 k němu přijedete za 16 minut, pěšky nebo metrem linkou A se k němu dostanete za 17 minut. Láká samozřejmě i multikino Cinema City ve Slovanském domě v ulici Na Příkopech. Procházkou tam dorazíte za 15 minut, autem za 11 minut. Pobočka městské knihovny se nachází ve Školské ulici, což je pěšky 8 minut nebo 11 minut autem.

V okolí Krakovské ulice narazíte spíše menší parky, neboť jde přímo o srdce Prahy, kde není mnoho prostoru na větší oddychové plochy. Nejznámějším parkem, který se nachází přímo mezi Václavským a Jungmannovým náměstím, je Františkánská zahrada. Nabízí velice příjemnou oázu klidu na dohled vedle rušného centra. Pěšky do ní dojdete za 12 minut. O něco větší park se nachází na Folimance, což je 16 minut tramvají číslo 11 nebo metrem linkou C, 10 minut autem, či 23 minut pěšky. Značně rozsáhlý park se nalézá také na Karlově náměstí. 10 minut pěšky, 7 minut autem. O pouhý kousíček dál potom naleznete skutečný ráj přírody v podobě Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK, kde si můžete prohlédnout spoustu exotických květin a rostlin. Dostupná je tramvají číslo 24 za 15 minut, autem za 7 minut, pěšky za 17 minut. Další parčíky se nacházejí u Hlavního nádraží a kolem Národního muzea. K parku u Národního muzea se dá dojít za 7 minut, k parčíku u hlavního nádraží za 13 minut, nebo sem můžete dojet autem za 10 minut.

Na první pohled byste určitě neřekli, že i střed Prahy, jakým je Nové Město narazíte na řadu příležitostí ke sportování. Nedaleko v Myslíkově ulici se nachází Spinning Arena vzdálená 11 minut pěšky nebo tramvají číslo 14, případně 10 minut autem. Na Rašínově nábřeží u Vltavy sídlí TJ Sokol Vyšehrad, který také nabízí možnost různých sportů. I sem se dá dojet za 10 minut autem, nebo za 21 minut tramvají číslo 3 nebo tramvají číslo 7 a metrem linkou C. Případná pěší procházka by trvala 25 minut. V Malé Štěpánské ulici je CrossFit Praha, sportovní hala a tělocvična, vzdálený 6 minut autem, či 8 minut pěšky. Z možností široko daleko je ale vynikající především sportovní komplex Folimanka, což je 14 minut pěšky či 24 minut tramvají číslo 24, autem pak 10 minut. V ulici Na Poříčí se nachází Sportcentrum YMCA včetně bazénu a také lázně AXA Na Poříčí. Obojí je dostupná autem za 12 minut, tramvají číslo 24 za 14 minut či linkou metra C za 15 minut. Pěšky se vzdálenost dá ujít za 20 minut. V katastru čtvrti narazíte i na několik dětských hřišť, například na Folimance, na Karlově náměstí, Na Výtoni, Na Rybníčku. Všechna jsou dostupné do 10 minut cesty autem nebo 20 minut cesty MHD.

V blízkosti Krakovské ulice najdete hned několik zdravotnických středisek. Poliklinika se nachází ve Spálené ulici, což je 13 minut pěšky, nebo stejný čas tramvají číslo 9 nebo 22, případně autem za 10 minut. Další je Lékařský dům Na bojišti, což je 8 minut autem, 9 minut pěšky nebo autobusem číslo 291. Dále soukromá klinika Prevence 2000 v Londýnské ulici. To je 9 minut pěšky, 8 minut autem. Kromě toho se na Karlově náměstí nachází také Všeobecná fakultní nemocnice, která patří mezi jednu z vůbec nejstarších nemocnic u nás. I k té se dá dojet za 9 minut autobusem číslo 291 nebo dojít za stejnou dobu pěšky či dojet za 8 minut autem. Léky seženete nejblíže v Císařské lékárně na Karlově náměstí, což je 9 minut pěšky či 7 minut autem, nebo v BENU lékárně vzdálené 7 minut pěšky či autem.

Mateřská škola se nalézá v ulici Na Rybníčku, což je 6 minut pěšky či 4 minuty autem. Nejbližší základní škola je ZŠ U svatého Štěpána ve Štěpánské ulici. Dostanete se k ní za 4 minuty autem, případně za 5 minut pěšky.
Pobočka České pošty se nalézá na Karlově náměstí, což je 13 minut pěšky nebo také 9 minut některou z tramvají číslo 4, 10 nebo 16. Autem je to 8 minut.
Několik bankomatů najdete na Václavském náměstí nebo ve vestibulu metra stanice Muzeum, což je 5-6 minut pěšky či 2 minuty autem.
Pokud jde o nejbližší restauraci, je jí McDonald´s v horní části Václavského náměstí dostupný po 4 minutové pěší chůzi nebo 2 minutové jízdě autem.

Zde v centru jsou možnosti k nákupům velice široké. Na Václavském náměstí se nachází v jeho horní části Albert, kam dojdete pěšky za pouhé 4 minuty nebo dojedete autem za 2 minuty. Na Karlově náměstí sídlí Billa a zajedete k ní tramvají číslo 4, 10 nebo 16 za 9 minut, autem za 8 minut. Ve Vodičkově ulici se můžete zastavit v dalším supermarketu Billa, což je 9 minut pěšky nebo také 10 minut autem. Na Národní třídě a na Bělehradské ulici najdete Tesco. Pokud jde o prodejnu Teska v Bělehradské ulici, procházka k ní trvá 7 minut, jízda autem 6 minut. Do Teska na Národní třídě je to 20 minut autem či případně 13 minut tramvají číslo 9 nebo také 22, eventuálně se dá jít i 14 minut pěšky. Dále je tu obchodní centrum Černá růže v ulici na Příkopě vzdálené 12 minut pěšky, 11 minut autem. Na Karlově náměstí se potom nachází nákupní galerie Atrium. Dostanete se k ní za 7 minut autem nebo za 9 minut tramvají číslo 4, 10, nebo 16. Pěšky procházka potrvá 13 minut.

Nejbližší stanicí tramvaje je Štěpánská, což je 8 minut pěšky. Odjíždí odsud tramvaje číslo 4, 10, 16 a 22. Tramvaj číslo 4 jezdí z Kotlářky na Kubánské náměstí, číslo 10 ze Sídliště Ďáblice do Sídliště Řepy, číslo 16 z Kotlářky na Lehovec a číslo 22 z Bílé Hory na Nádraží Hostivař. K další tramvajové zastávce u Muzea je to 7 minut pěšky a můžete odsud jet tramvají číslo 11 buď na Spořilov, nebo také na Spojovací. Novým Městem procházejí všechny tři linky metra, a to A, B a C. Ke stanici linek metra A a C, jedná se o přestupní stanici Muzeum, je to pěšky 6 minut, autem 4 minuty. Na Můstek, kde se přestupuje z trasy A na trasu B, dojdete pěšky za 11 minut. Přes Václavské a Karlovo náměstí jezdí řada tramvajových linek. K jejich stanici dojdete za 8 minut. Staví zde tramvajové linky číslo 3, 9, 14 a 24. Linka číslo 3 jezdí Na trati Levského-Kobylisy, linka číslo 9 Sídliště Řepy-Spojovací, linka číslo 14 Sídliště Barrandov-Ortenovo náměstí, linka číslo 24 Ortenovo náměstí-Kubánské náměstí. Autobusová doprava se Nového Města dotýká prakticky jenom okrajově nebo ho úplně míjí, protože síť metra a tramvají zde zajišťuje dostatečné dopravní pokrytí. Víceméně výjimkou je autobus číslo 291, který jezdí okruh kolem I.P. Pavlova. Výborně je lokalita dostupná také pro automobilovou dopravou, protože hned u nosu máte magistrálu u Muzea, na kterou zvládnete najet do 5 minut. Ječná ulice, na niž se dostanete také za 5 minut, tvoří také spojnici s dalšími částmi města, dojedete s ní autem na Karlovo náměstí, odkud můžete jet dál například na Smíchov.

Lokalita

Krakovská, Nové Město, Praha 1

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty