Developerský projekt Žižkov City

V přípravě
Nákladové nádraží Žižkov, Žižkov, Praha 3

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Žižkov
 • Byty k nastěhování od:
  projekt v přípravě

O projektu

Developerské společnosti Sekyra Group, Penta a Central Group společně se zástupci města pracují na projektu nové převážně rezidenční čtvrti. Ta by měla nabídnout kolem 7 500 nových bytů pro přibližně 15 000 obyvatel, občanskou vybavenost a významný podíl zeleně.

Velkou část území zabírá budova nádraží s přilehlými sklady. Ta by se měla stát kulturním, vzdělávacím a společenským centrem nové čtvrti a pomoci celou lokalitu oživit. Umístěn do ní bude mix funkcí, uvažuje se o škole, sídle Národního filmového archivu, komerčních nebytových prostorech, loftových kancelářích, coworkingovém centru a zřejmě zde vznikne největší uzavřený veřejný prostor s přiléhajícím náměstím a parkem v Praze.

Mezi rameny budovy totiž vznikne velké náměstí, do kterého bude orientován parter s obchody a službami, zároveň se stane místem pořádání různých akcí jako jsou letní kina, food festivaly a podobně. Na náměstí bude navazovat podél bývalé železniční trasy pás zeleně procházející celým územím a kolmo na něj vznikne alej se stromořadím. Developeři chtějí také na střeše nádražní budovy vybudovat dvoupodlažní nástavbu s nájemními byty. V přední části, do ulice Jana Želivského, bude orientována administrativní budova doplněná hotelem či jednostranně orientovanými byty. Díky tomu bude akusticky oddělena rezidenční část od této rušné městské třídy. Bytové domy budou developeři stavět okolo nádražní budovy.

Lokalita

Nová multifunkční městská čtvrť s názvem Žižkov City se bude rozkládat na místě současného Nákladového nádraží Praha Žižkov na Praze 3. Jedná se o v současné chvíli nevyužívaný prostor o celkové rozloze přes 330 000 m2 s dominantou v památkově chráněné funkcionalistické budově nákladového nádraží. Areál ohraničují ulice Jana Želivského, Malešická a U Nákladového nádraží. O revitalizaci tohoto brownfieldu se diskutuje již od začátku tisíciletí, kdy byl na nádraží provoz ukončen.

Jedná se o atraktivní lokalitu z hlediska dostupnosti i občanské vybavenosti. Je velmi dobře napojena na síť MHD, v blízkosti jsou zastávky autobusu i tramvaje, stanice metra Želivského je vzdálena deset minut pěšky. Občanská vybavenost nabízí vše potřebné včetně vzdělávacích a sportovních zařízení, kultury včetně kina, obchodů, restaurací a kaváren. V blízkosti areálu se také nachází několik parků jako Židovské pece, Olšanské hřbitovy, Parukářka nebo Malešický park.

Lokalita

Nákladové nádraží Žižkov, Žižkov, Praha 3

Realitní zprávy

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.5.2024

Ekorezidence Strašnice: v prodeji jsou byty na Praze 10

10.5.2024

Bydlení Meta Modřany: byl zahájen předprodej loftů a bytů na Praze 4 – Modřany

9.5.2024

Panorama Jinonice: v prodeji jsou byty na Praze 5

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty