Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - V Invest Jinonický dvůr

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit

Náš katalog novostaveb a developerských projektů vám prozradí, jaké nové byty Braník právě nabízí.

Zobrazeny všechny 8 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Městská čtvrť s názvem Braník, někdy se vyskytujícím také v podobě Bráník, se nachází na Praze 4. Jde o jižní část Prahy. Katastrální území Braníka leží na pravém břehu Vltavy. Žije zde celkem 17,8 obyvatel. Území se rozkládá na ploše 440 ha. Braník sousedí západně přes řeku Vltavu s Malou Chuchlí a Hlubočepy, dále na severu s Podolím, potom na východě s Krčí. Jižní sousedy potom tvoří Lhotka, Kamýk a také Hodkovičky. Původně jde o převážně vilovou čtvrť, která kdysi byla okrajovou částí Prahy, ale v současnosti tvoří součást této čtvrtě také velká část sídliště Novodvorská.

Kulturní památky

Na katastrálním území Braníka narazíte na poměrně velké množství kulturních památek. Jde například o vily a usedlosti, ale i další památky. Zajímavý je Dominikánský dvůr, z něhož se z původních čtyř křídel dochovaly do dnešních dnů celkem tři křídla pocházející z roku 1761. Areál, který se rozkládá v Jiskrově a Branické ulici má být zrekonstruován na pivovar, restauraci a hospodu. Další památkou novorománský kostel svatého Prokopa postavený v letech 1900-1904. Jeho věž se tyčí v ulicích Školní a Nad kostelem. Velkou pozornost samozřejmě budí Branický pivovar se svým novorenesančním objektem vybudovaným v roce 1898 zdobený secesními prvky a erby od malíře Mikoláše Alše. Pivo se zde už ale od roku 2006 nevaří. Budova se nalézá v ulici Údolní. Alšova sgrafita zdobí i další památku, a sice branický zámeček Na Křížku ve Vlnité ulici. Pozoruhodné jsou rovněž branické ledárny. V tomto případě jde o secesní stavbu z roku 1911, která sloužila jako sklad ledu ze zamrzlé řeky Vltavy. Tento led používaly k chlazení piva hostince po celé Praze. Ledárna stojí v ulici s příznačným názvem Ledařská. Za zmínku ještě stojí třeba venkovská usedlost Zemanka v ulici Na Zemance, pozdně klasicistní vila z poloviny 19. století v Mezivrší nebo památkově chráněná vila v ulici U dubu. Zapomenout nesmíme ani na Maroldovu vilu v ulici Stará cesta, jedná se o pozdně klasicistní jednopatrovou vilu pocházející z 2. poloviny 19. století. Památkově chráněná je rovněž Úpravna vody a čerpací stanice vršovické vodárny v ulici Modřanská a Vltavanů.

Zábava

Velmi dlouho zde působilo Divadlo Járy Cirmana, a to na různých místech, ale především v Branické ulici. Později se ovšem přestěhovalo na Žižkov, kde sídlí dodnes. Najdeme zde rovněž Branické divadlo přímo v Branické ulici, kde se koná řada divadelních představení různých souborů. Dalším divadlem v katastru Braníku je Dobeška, která sídlí v ulici Jasná I. Konají se zde divadelní představení, koncerty, ale třeba i dobročinné bazary nebo kurzy. Své působiště zde má známé divadlo Sklep proslulé svojí poetikou. Konají se tu rovněž různé výstavy nebo také kurzy, a to výtvarné, pohybové, jazykové i hudební. Dobeška tvoří vlastně kulturní centrum, v rámci kterého funguje i kino. Za dalšími kulturními příležitostmi je možné vyrazit do centra Prahy.

Příroda

V oblasti přírody najdete v Braníku zajímavé lokality. Chráněné území Přírodní památka Branické skály nabízí oázu k relaxaci. Jedná se o bývalý lom a stráň, na které navazuje lesopark Dobeška. Nachází se zbytky zkamenělin a skalní stepi. Prostor pro odpočinek najdete rovněž v Přírodní památce u Branického pivovaru. Je zde lom a dále zbytky fosílií na vrstvách černých břidlic. Rozsáhlý les Velký háj se nachází hned vedle sídliště Novodvorská. Také Jiráskovu čtvrť obklopuje téměř kolem dokola značně velké množství zeleně. Například v údolí Branického potoka najdete retenční nádrž Údolní, ta už zasahuje do katastru Hodkoviček. Dále se zde nalézá také Branický rybník, který byl v roce 2004 čištěn a rekonstruován. Jak retenční nádrž Údolní, tak Branický rybník leží v lokalitě u Branického pivovaru. Velmi příjemné a stvořené k procházkám je údolí Kunratického potoka.

Sportoviště

V Braníku narazíte na řadu sportovišť. Například Hamr Braník je rozsáhlým sportovním komplexem ležícím v ulici Vltavanů. Můžete si zde zahrát badminton, beachvolejbal, florbal, fotbal, tenis veslování, volejbal, nohejbal. Rovněž můžete v ulici Vltavanů využít zázemí Golf & Country Clubu Hodkovičky, kde si zahrajete golf. Pro trampy a vodáky se v ulici U ledáren nachází Intercamp Kotva Bráník. Dále v ulici U ledáren poskytuje svoje zázemí atletické hřiště Argo o. s. Přímo v Ledařské ulici funguje plavecký oddíl Orca Diving. Sportovní hala a tělocvična a velké fitness s názvem Xfitness se nalézá v Branické ulici. Fitness Style Club je taktéž velkým fitness centrem, sportovní halou a tělocvičnou, která své služby nabízí v ulici Zelený pruh. Studio Siesta v ulici Za mlýnem poskytuje služby sauny.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městský úřad pro Prahu 4, tedy zdejší radnice, má své sídlo v ulici Antala Staška. Pokud jde o úřední hodiny, zájemcům z řad veřejnosti je nabízejí každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hodin. Kromě toho ještě navíc nabízejí termín ve čtvrtek od 8.00 do 10.00 hodin. Pokud jde o zdravotnická zařízení, v městské části Braník na ulici Antala Staška, která spadá již do Krče, ale pro obyvatele Braníka je dobře dostupná, stojí poliklinika a zároveň nemocnice Medicon poskytující jak služby všeobecných lékařů, tak i specialistů. Centrum klinické medicíny Codum se nachází v Údolní ulici v Hodkovičkách. Dále zdravotní péči pro obyvatele Braníka může zajistit i Poliklinika Budějovická v ulici Antala Staška v Krči, Krčská poliklinika v Krčské ulici a Poliklinika Pacovská, jež se také nachází v Krči. Mateřské školy najdete v Braníku následující: v ulicích Na Zvoničce, v Mezivrší, Trojlístek s pobočkami v Bezové, Hudečkově a Točité ulici, MŠ v Jílovské ulici a dále dvě soukromé mateřské školy, a sice jazyková školka Smarties ve Školní ulici a Mateřská škola – Pro Family v Točité ulici. Celkem jde tedy o osm mateřských škol. Výčet základních škol zahrnuje ZŠ v Jílovské ulici, dále ZŠ ve Školní ulici, Základní uměleckou školu Adolfa Voborského ve Školní ulici, ZŠ s rozšířenou výukou jazyků v Jeremenkově ulici, dále ZŠ s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů v ulici Na Planině. Celkem je zde pět základních škol. V Braníku rovněž narazíte na soukromou Střední školu gastronomickou a hotelovou a Vyšší odborná škola v Roškotově ulici.

Nákupní možnosti

Zajímáte-li se o nákupní možnosti v Braníku, jsou zde uspokojivé. V ulici U Staré pošty narazíte na Penny Market. Další Penny Market potom stojí také v ulici Nad Lesním divadlem. Na Novodvorské ulici můžete pro nákupy využít supermarketu Albert. Ovšem především má na Novodvorské ulici své sídlo Obchodní centrum Novodvorská Plaza. V rámci tohoto obrovského nákupního komplexu se nachází hypermarket Tesco. Ovšem najdete zde i řadu dalších obchodů od módy až po elektroniku a řadu dalšího zboží. Ve Vavřenově ulici se potom nachází supermarket Billa.

Doprava

V okolí řeky Vltavy, respektive přímo podél ní vede páteřní tramvajová trať směřující do Braníka. Jede proti proudu řeky z Vyšehradu do Podolí a dále do Modřan a Komořan. Zajíždá sem tramvaje číslo 3, 17 a 21. Tramvaj číslo 3 propojuje konečnou Levského a Kobylisy, tramvaj číslo 17 Levského a Vozovnu Kobylisy a linka číslo 21 potom Nádraží Braník a Urxovu. Z autobusů Braník křižují linky 118, 121, 124, 170, 193, 196 a 197 a 205 a 293. Linka číslo 118 spojuje Sídliště Spořilov a Smíchovské nádraží, linka 121 Nádraží Braník a Podolskou vodárnu, linka 124 Želivského a Dvorce, linka 170 Jižní Město a Pražskou čtvrť, linka číslo 193 Nádraží Vršovice a Chodov, linka 196 Strašnickou a Smíchovské nádraží, linka číslo 197 Háje a Smíchovské nádraží, linka číslo 205 Polikliniku Budějovická a Zelený pruh a linka číslo 293 Polikliniku Budějovická a Milíčov. Braník protínají hned dvě železniční tratě. Jedna z nich míří na Dobříš a Čerčany, vede sem z Vršovic přes Krč. Jedná se o tzv. Posázavský pacifik, trať velice oblíbenou skauty a trampy, na kterém se nachází nádraží Praha-Braník. Dále zde funguje nákladní železniční spojka mezi nádražím v Krči a v Radotíně. Spojuje železniční tratě na levém a pravém břehu Vltavy. Dále je zde Barrandovský most, který tvoří silniční spojení přes řeku Vltavu směrem do Hlubočep. Jde o tzv. Jižní spojku pro dálnici D1 směřující na Brno a také dálnici D5 ve směru na Plzeň.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.