Developerský projekt Ekorezidence Braník

Vyprodáno
Na Mlejnku / Bezová, Braník, Praha 4

Detaily

O projektu

O projektu: V pražské části Braník, začala v roce 2018 společnost EKOSPOL s plánováním výstavby nové ekorezidence. Developerská firma se soustředí především na “zelenější” části Prahy, například při výstavbě Michelských zahrad nebo Ekorezidence Hodkovičky. Zprostředkovává i prodej zatravněných parcel. Na rovinatém povrchu břehu Kunratického potoka, kde se v současnosti nachází jen travnatá plocha, vyroste pět obytných domů kubického tvaru. Pojmou téměř 300 nových bytů a 170 podzemních parkovacích míst. Sází především na blízkost zeleně, absenci téměř jakýchkoli sousedů a nízkou energetickou náročnost budovy. Dokončení Ekorezidence Braník se plánuje na rok 2021.

Lokalita: Projekt Ekorezidence Braník je sevřen mezi Kunratický potok a Jižní spojku, v ulicích Na Mlejnku a Bezová. Majitelé aut tedy budou ve výhodě. Směrem přes řeku se dostanete k autobusovým zastávkám Branické náměstí a U Staré pošty. V blízkosti jsou také dvě vlaková nádraží – Braník a Krč. Tato klidná část Prahy nabízí supermarket a několik restaurací, lékárnu, dále mateřskou a základní školu a o něco dál pak pobočku České pošty.

V dochozí vzdálenosti je také Akademie Řemesel Praha. Během patnácti minut jízdy se dostanete do Thomayerovy nemocnice. Daleko zajímavější je místo z pohledu přírody. Lokalita je totiž určena především lidem, kteří si chtějí vychutnat poklidnější atmosféru, ale přitom se nevzdat blízkosti velkoměsta. Několik zatravněných dětských hřišť v blízkém okolí poskytne prostor i pro nejmenší. Břehy Vltavy nabízí Branickou louku, Kemp park, Branické skály nebo vyhlídku Dobešku.

Východní část je věnovaná sportovním klubům. Z památek je známý také nedaleký Branický pivovar nebo Dominikánský dvůr. Do samotného centra Prahy se odsud dostanete za půl hodiny. Předpokládá se, že výstavba s sebou přinese navýšení dopravy a s tím i budoucí rozvoj občanské vybavenosti.

Lokalita

Na Mlejnku / Bezová, Braník, Praha 4

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty