Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Rezidence Blizka

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit
Zobrazeny všechny 3 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na jihovýchodě Prahy se nalézá katastrální Háje, která spadá pod městskou část Praha 11 městský obvod Praha 4. Společně s ním patří i Chodov. Sousední čtvrti jsou následující: Hostivař, Chodov, Újezd, Křeslice, Petrovice. Háje se rozkládají na ploše 236 ha a žije zde 23 tisíc obyvatel. Jde o původně malou vesničku připojenou k Praze, ovšem v 70. a 80. letech zde došlo k obrovské výstavbě komplexu sídliště Jižní Město.

Kulturní památky

Vzhledem k tomu, že Háje jsou moderní čtvrtí, kterou tvoří především sídliště stavěná od 70. let 20. století, nenalézáme zde žádné historické památky. Ovšem sousední Chodov, který k Hájům náleží, se může jednou významnou památkou pochlubit. Jde o Chodovskou tvrz, která stojí v Ledvinově ulici. Její počátky sahají až do konce 13. a počátku 14. století. V současnosti jde o výstavní síň, ve které se konají výstavy, pořádají se zde koncerty, slouží i jako obřadní síň pro svatby. Je vlastně kulturním domem Prahy 11.

Zábava

Hned v sousedství východního vestibulu stanice metra Háje se nachází multikino Cinema City Galaxie. Proto obyvatelé Hájů mají zábavu přímo ve svém centru. Dále je zde pro mladé lidi Insomnia Music Club ve Starobylé ulici, který se specializuje na pořádání diskoték. V Kupeckého ulici je potom Lotos club, zábavní klub pro dospělé. Místem pro setkávání lidí je také Komunitní centrum Matky Terezy, které sídlí v ulici U Modré školy. Za divadlem ale musí lidé cestovat do centra města. Ze stanice metra Háje ot ovšem není nijak daleko. Trasou linky C jste za 20 minut na Muzeu, tedy na Václavském náměstí, kde najdete hned několik divadel, například Divadlo ABC, Divadlo Rokoko či Divadlo Radka Brzobohatého. Velká pobočka Městské knihovny v Praze se nachází v Opatovské ulici.

Příroda

Ačkoli se na území Hájů nachází hlavně velké sídliště Jižní Město, ani zde nechybí dostatek zeleně. Větší množství zeleně najdete kolem Opatova, sousední čtvrtě Hájů. Ovšem ještě lepší vyžití poskytuje nedaleký Hostivařský lesopark a Hostivařská přehrada. Nabízí široké možnosti k procházkám, výletům a v létě samozřejmě i ke koupání.

Sportoviště

Pokud jde o sportoviště, narazíte zde i na přírodní koupaliště v podobě Hostivařské přehrady, kde se nachází pláže využitelné v létě ke slunění i koupání. Kromě toho jsou zde i dvě hřiště. Hned u metra Háje se nachází velké fitness centrum Galaxie. Forbes Aréna v Opatovské ulici sice patří do Opatova, ale pro obyvatele Hájů je velmi dobře dostupná. Nachází se zde velká kuželková a bowlingová herna. Ve Steinerově ulici budou doslova bez sebe a v sedmém nebi milovníci jógy, protože právě zde se nachází studio jógy s názvem Studio sedmé nebe. Ovšem výčet sportovních příležitostí na Hájích a v okolí tím ani zdaleka nekončí. V Novopetrovické ulici narazíte na Squash Stamet, centrum pro squash. Ovšem zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si oblíbili tenis. V Turínské ulici má svoje sídlo Tenis Hostivař, kde si můžete podle libosti zahrát. Příznivce pohybu jistě potěší i Pohybové studio Fénix v Plickově ulici. V Opatovské ulici pak objevíte i Aerobic Monika, který přitáhne především ženy, které si chtějí protáhnout tělo a udělat něco pro svoji postavu. Navíc Háje křižuje hned několik cyklostezek. První je A21 modřanská rokle z Modřan přes Libuš a Kunratice na Šeberov a Háje, další A22 Kunratický potok z Braníku přes Chodov, Opatov a Háje dál přes Petrovice až do Kolovrat. Další A41 ze Záběhlic přes Chodovec na Háje a konečně ještě A216 Háje -Milíčovský les a A226 Milíčovský les- Milíčov- Háje-vodní nádrž Hostivař.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 11 má své sídlo v Ocelíkově ulici. Úřední hodiny jsou vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.30 hodin, v úterý pak ještě od 8.00 do 11.30 hodin. Zdravotní péči na Hájích a v okolí obhospodařuje Poliklinika Michnova ve stejnojmenné ulici a dále Palas Athéna v Hviezdoslavově ulici asi 3 minuty chůze od metra stanice Háje. Nachází se zde hned několik mateřských škol. Jedná se o mateřské školy v ulicích Jažlovická, Anny Drabíkové, Konstantinově, Janouchově a Sulanského, dále v Kunické ulici. Jde tedy o celkem o šest mateřských školek a dále ještě Mateřské centrum Domeček v ulici U modré školy. Dále v katastru Hájů narazíte na tyto základní školy: ZŠ s rozšířenou výukou jazyků v ulici K Milíčovu, ZŠ Mendelova, ZUŠ Jižní Město v Křtinské ulici, dvě ZŠ v Kupeckého ulici, ZŠ Hornoměcholupská, Sportovní ZŠ v Kunické ulici, ZŠ Květnového vítězství, waldorfská ZŠ v Křejpského ulici, ZŠ Ke Kateřinkám, tedy celkem 10 základních škol. Kromě toho nechybí ani střední školy jako Gymnázium Opatov, které ovšem navštěvuje i řada obyvatel čtvrti Háje, dále Střední škola managementu a služeb, SOŠ a SOU obchodu a služeb, Střední škola waldorfská v Křejpského ulici, tím výčet státních středních škol končí ‒ jsou celkem čtyři, dále přicházejí ještě tři soukromé střední školy, a sice Soukromá střední škola reklamní tvorby Michael, soukromá Střední odborná škola multimediální a propagační tvorby ve Stříbrského ulici, Gymnázium Jižní Město. Na Hekrově ulici působí Pražská vysoká škola psychosociálních studií.

Nákupní možnosti

V Arkalycké ulici nedaleko metra se nachází velký supermarket Albert Galaxie. V Mendelově ulici má sídlo Tesco. Na Opatovské ulici narazíte na Lidl, v ulici Hlavatého své služby nabízí Penny Market. To samozřejmě ani zdaleka není všechno. Další velkou prodejnu Alberta najdete v Brandlově ulici na Chodově a na stejné ulici poskytuje svoji nabídku i supermarket Tesco. V Křejpského ulici prodává Billa. Radnice městské části Praha 11 usiluje už řadu let o rekonstrukci někdejší obchodní zóny rozkládající se kolem konečné metra. Přímo u stanice metra Háje mělo vzniknout moderní obchodní centrum s názvem Porto Háje, který měl zahrnovat i dvojici administrativních budov včetně 120 metrů vysokého mrakodrapu, který se měl stát nejvyšší budovou v Praze. Ovšem nejasné vlastnické vztahy k pozemkům, protesty občanů i různých organizací způsobily, že zatím žádný takový komplex nevznikl.

Doprava

Dopravní situace se postupně velmi zlepšila. Háje mají spojení s centrem Prahy zajištěno pomocí linky metra C, která zde byla otevřena v listopadu roku 1980 a roku 2004 prošla rekonstrukcí. V katastru Hájů se nachází přímo stejnojmenná stanice metra, která je zároveň konečnou stanicí linky C. Existují sice úvahy o prodloužení metra do Petrovic a Uhříněvsi, ale zatím jde pouze úvahy bez konkrétních plánů a kalkulací. Stanice metra Háje zároveň tvoří velký dopravní uzel, pokud hovoříme o autobusové dopravě. Od konečné metra odjíždí celá řada autobusů ve směru na Chodov, Záběhlice, Vršovice, Žižko, Krč, Braník, Michel, Malešice, Strašnice, Hostivař, Horní Měcholupy, Petrovice, Křeslice, Pitkovice, Dolní Měcholupy, Uhříněves, Dubeč, Běchovice, Černý Most. Zároveň je odsud zajišťována doprava po Jižním Městě. Odjíždí odsud autobusy 125 směr Skalka a Smíchovské nádraží, 136 směr Jižní Město a měr Vozovna Kobylisy, 165 směr Jižní Město a směr Sídliště Zbraslav, dále 170 ve směrech Pražská čtvrť a Jižní Město, 183 na Sídliště Čimice, 197 ve směru Na Jelenách, 213 ve směru Jižní Město a Želivského, 240 na Černý Most, 267 do Nedvězího, 293 na Polikliniku Budějovická, 296 na Nádraží Horní Počernice a dále řada příměstských linek. Od konce roku 2008 na Hájích končí několik autobusových linek, které předtím měla konečnou u Depa Hostivař, konečné stanice linky metra A. Výborně je odsud zajištěna i silniční doprava. Cestující mířící do centra nebo ven z města obvykle jezdí po dálnici D1, která se mění v severojižní magistrálu.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.