Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Trigema Paprsek Stodůlky

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit
Zobrazeny všechny 8 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Nedaleko středu města východním směrem se nachází čtvrť Hrdlořezy. Na severu sousedí s Vysočany, na východě s Hloubětínem, na jihu s Malešicemi, na západě s Žižkovem. Téměř celé území Hrdlořez spadá pod městskou část Praha 9, pouze malý a v podstatě neobydlený kousek patří do severovýchodního cípu areálu Teplárny Malešice a tedy do Prahy 10. Jde o poměrně malou čtvrť rozkládající se na území pouhých 196 ha, žije zde 1,6 tisíc obyvatel. Celá čtvrť se rozkládá v zátočině říčky Rokytky poblíž vrchu Tábor. Na počátku 20. Století se zde začalo stavět, další stavby se buduji.

Kulturní památky

Už v 16. století patří Hrdlořezy staroměstskému špitálu před Poříčskou branou, když dojde v roce 1784 ke zrušení špitálu, vzniká zde nadační statek, který spravuje pražská obec. Roku se Hrdlořezy staly vsí patřící pod okres Žižkov, v letech 1912-1914 tu vznikla kolonie rodinných domků „Jarov“. Vzhledem k tomu, že kdysi šlo o převážně zemědělskou oblast, zachovaly se zde památky připomínající zemědělskou činnosti, a sice usedlost číslo popisné 1 a číslo popisné 2 na Hrdlořezské ulici. Dále se na Hrdlořezské ulici nachází malá zvonička. Zajímavou technickou památkou je rovněž železniční most -viadukt u Hořejšího rybníka v ulici Nad potokem.

Zábava

Za zábavou většinou musíte vyrazit do centra města, protože přímo v Hrdlořezích moc kulturních příležitostí nenajdete. Například nejbližší kino Aero sídlí v Biskupcově ulici na Žižkově. Za divadlem můžete vyjet na Václavské náměstí, což je městskou dopravou cca 38 minut, blíže asi 24 minut je Strašnické divadlo v ulici Solidarity. Pobočka městské knihovny se nachází v ulici Za žižkovskou vozovnou. V Kdoulové ulici narazíte na Noční klub Bumerang.

Příroda

V Hrdlořezích zastupuje přírodu především říčka Rokytka a její okolí. V roce 2013 proběhla revitalizace Rokytky nad Hořejším rybníkem. Hořejší rybník, který zasahuje spíše do katastru Hloubětína, respektive je rozhraní Hloubětína a Hrdlořez, patří mezi jeden z nejstarších pražských rybníků. V letech 2012-2013 proběhla jeho rekonstrukce a odbahnění a okolí je nyní velmi příjemnou lokalitou k procházkám. Pozoruhodným místem je také vrch Třešňovka. Čtvrt století byl tento vrch opuštěný včetně sadu, teprve v roce 2015 došlo k celkovému úklidu, pročištění a prořezání sadu. Začaly se zde opět vysazovat ovocné stromy, a to především třešně, dále na doplněné i jabloně a hrušně. Staré stromy se dočkaly nového ošetření. Pase se zde také stádo ovcí a koz.

Sportoviště

Působí zde v ulici Před Mosty sportovní oddíl Spartak Hrdlořezy, můžete si zahrát fotbal, dále jsou zde oddíly rekreačních sportů jako nohejbal, basketbal, volejbal, cvičení pro předškolní děti a Fit dance. Nachází se tu fobalové hřiště. Poměrně blízko je i v Hloubětínské ulici Plavecký a sportovní areál Hloubětín, kde je k dispozici bazén na plavání. V Jeseniově ulici na Žižkově má své sídlo Fitcentrum OTO.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 9 se nachází na Sokolovské ulici. Úřední hodiny jsou zde každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00. V ulici Za žižkovskou vozovnou a v ulici Na vrcholu najdete na rozhraní Hrdlořez a Žižkova dvě mateřské školy. V ulici Pod Táborem najdete základní školu 2. ScioŠkola Praha, základní škola, s.r.o., jedná se o soukromou školu. Další základní školou je Métis v ulici Pod Balkánem. Státní školou je Základní škola Chmelnice v ulici K lučinám. Celkem jsou to dvě základní školy, jedna soukromá, jedna státní. Ze středních škol zde v ulici Pod Táborem sídlí Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra. Dále je tu Střední průmyslová škola zeměměřická rovněž v ulici Pod Táborem a v Učňovské ulici Střední odborná škola stavební a zahradnická, na Českobrodské je Střední odborné učiliště elektrotechnické. Jde celkem o pět středních škol. Blízko je Poliklinika Vysočany na Sokolovské ulici, nebo Poliklinika Prosek v Lovosické ulici, v obou těchto zařízeních najdete ordinace praktických lékařů.

Nákupní možnosti

Samozřejmě, že v Hrdlořezích nechybí možnosti pro nákupy. V ulici V Třešňovce najdete supermarket Kaufland. Na Českobrodské ulici se nachází prodejna obchodního řetězce Lidl. Na Českomoravské ulici a také v ulici Pod Harfou narazíte na prodejny Albert.

Doprava

Spojení Hrdlořez s ostatními částmi města zajišťují autobusové linky číslo 109, 146, 182 a 183. Blízko Hrdlořez je rovněž vlakové nádraží Praha-Libeň, odkud jezdí vlaky směrem na Český brod, Kolín a dál. Linka číslo 109 jezdí z Palmovky k Výzkumnému ústavu Běchovice. Linka číslo 146 potom provádí velký okruh ze Spojovací, kam se také znovu vrací. Linka číslo 182 míří z Polikliniky Prosek na Opatov. Autobusy číslo 183 potom z Vozovny Kobylisy na Háje. Automobisté zde mají velmi dobrý výjezd na Českobrodskou ulici, odkud mohou jet výpadovkou ven z města, nebo v opačném směru na Koněvovu ulici do města.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.