Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - V Invest Jinonický dvůr

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Přinášíme vám aktuální nabídky na prodej bytu v Kobylisích v kategorii novostaveb a developerských projektů.

Zobrazeny všechny 5 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na severu hlavního města Prahy se nachází čtvrť zvaná Kobylisy, která spadá pod městskou část Praha 8. Sousedí s Libní, Trojou, Bohnicemi, Čimicemi, Dolními Chabry, Ďáblicemi, a Střížkovem. Rozkládá se na území 323 ha a bydlí zde 27 tisíc obyvatel. Najdete zde dvě hlavní části, které spojením tvoří celé Kobylisy. Západní část čtvrtě pokrývají převážně rodinné domky, zatímco východ panelové sídliště.

Kulturní památky

Na Kobyliském náměstí tvoří dominantu římskokatolický kostel svaté Terezie od Dítěte Ježíše. Trochu více stranou pozornosti se nachází další kostel, a sice evangelický kostel U Jákobova žebříku. Stojí v ulici U Školské zahrady. Významnou historickou památkou je zde Kobyliská střelnice ležící mezi ulicemi Střelničná a Žernosecká. Během 2. světové války se zde popravovalo a zejména v době po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha zde byla usmrcena řada lidí spojených s odbojem. Pomník v Ďáblické ulici také naznačuje, kudy do Prahy v roce 1945 přijížděla sovětská armáda.

Zábava

O zábavu je postaráno i v Kobylisích. Například v Klapkově ulici narazíte na Divadlo Karla Hackera-Jiskra. Poblíž metra Ládví se nachází také multikino Ládví. Městská knihovna v Praze má svoje pobočky v ulicích Burešova a Klapkova. Různé kulturní akce nabízí také Kulturní dům Ládví sídlící na Burešově ulici. Pro děti a mládež zajišťuje různé atraktivní programy Dům dětí a mládeže Spirála působící v Přemyšlenské ulici. Přímo na Kobyliském náměstí Sídlí Salesiánské středisko mládeže- středisko volného času nabízející různé volnočasové aktivity a dokonce i prázdninové tábory. Z hudebních klubů zde působí například Disco Bar Fleapit v Třeboradické ulici

Příroda

Z pohledu přírody jsou Kobylisy docela bohaté. Severní část této čtvrtě tvoří Ďáblický háj, který se rozkládá na kopci Ládví s nadmořskou výškou 360 m. Má rozlohu lesa 37 ha. Mezi Kobylisy a Bohnicemi se rozkládá Čimický háj o velikosti 16 ha lesního porostu. Oba dva háje dohromady s dalšími nelesními porosty disponují rozlohu 81,32 ha. Jsou jako stvořené k procházkám, kromě toho se jimi dá také projíždět na kole. Zajímavá je také přírodní památka Okrouhlík, lesopark se sladkovodními pískovci vzniklými na dně bývalého jezera.

Sportoviště

Poblíž ulice Nad koupalištěm, s vchodem z ulice Pod statky narazíte na koupaliště. Během stavby nových stanic metra sloužil tento prostor jako zázemí pro stavbu, nyní je zrekonstruované a slouží veřejnosti. Další Koupaliště Ládví je ve Štíbrově ulici. Kromě toho se v katastru Kobylis nachází šest veřejných sportovních hřišť, a to v ulicích Kubíkově, Bojasově, Třeboradické, Taussigově-Chabařovické, Kyselově-Hrubého a Taussigově-Hlaváčově a Fitness park Burešova. Na Střelničné ulici je velké fitness centrum Fitnessie, Beachlub Ládví na Chabařovické nabízí 15 krutů pro plážový volejbal, Studio Beyond ve Střelničné jógu a fitness pro ženy, Expreska Praha Kobylisy v Trousilově ulici se specializuje na kruhový trénink pro ženy. Partyfit ve Střelničné také nabízí různé druhy fitness cvičení pro spalování tuků. V Burešově ulici je Fitcentrum Jofi. Na své si v Kobylisích přijdou i tenisté, protože na Chabařovické ulici funguje Tenisová škola ESO, v ulici Na pecích potom MG Tenis, tenisové kurty a haly s antukovým i umělým povrchem. Plánuje se výstavba pěti cyklostezek, které povedou přes Kobylisy.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 8, kam Kobylisy spadají, sídlí v Libni v Zenklově ulici. Pro veřejnost a její požadavky zde mají otevřeno každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hodin. Ze zdravotnických zařízení je pro obyvatele Kobylis nejdůležitější poliklinika v Čumpelíkově ulici, ovšem blízko je také Poliklinika v Mazurské ulici v sousedních Bohnicích. Na území Kobylis maminky narazí na jedny jesle v Mirovické ulici, dále na pět veřejných mateřských škol nacházejících se v ulicích Šiškově, Bojasově, Na Přesypu, Na Pěšinách, U Školské zahrady. Nechybí ani dvě soukromé mateřské školy, a sice Motýlek v Přemyšlenské ulici a Basic v ulici Petra Bezruče. Navíc je ještě jedna Speciální mateřská škola ve Štíbrově ulici. Sídlí zde pět základních škol: v Hovorčovické, Na Šutce, U Školské zahrady, Burešově, Žernosecké, jedna základní umělecká škola v Klapkově ulici a Soukromá základní škola Basic Praha v ulici Petra Bezruče. Dále čtyři střední školy: Střední škola Náhorní v ulici u Měšťanských škol, Odborné učiliště a Praktická škola v Chabařovické ulici, PB-Vyšší odborná škola a Střední škola managementu v ulici Nad Rokoskou, Trivis-Soukromá Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola prevence kriminality a krizového řízení Praha v Hovorčovické ulici. Výčet všech škol na území Kobylis doplňuje ještě jedna vysoká škola, a to Vysoká škola hotelová v Praze 8 ve Svídnické ulici.

Nákupní možnosti

Zanedbány zde nejsou ani nákupní možnosti. Hned u stanice metra Kobylisy v Klapkově ulici se nalézá supermarket Albert, další prodejnu stejného řetězce najdete v ulici Trousilově, ještě jeden Albert stojí i na Střelničné ulici. Další velkou prodejnou je Norma Střelničná v Tanvaldské ulici. Na Střelničné objevíte také prodejnu Kauflandu. V Śimůnkově ulici sídlí supermarket Billa. Okruh obchodů rozšiřuje ještě Penny Market v Maškově ulici.

Doprava

Roku 2004 je do Kobylis přivedeno metro. Tehdy je dokončena stanice metra Kobylisy nacházející se na Kobyliském náměstí., která nyní tvoří významný dopravní uzel. Kromě toho na území Kobylis míří i tramvajové a autobusové linky. Například tramvaj číslo 3, 10, 17. Mezi páteřní patří číslo 3, které propojuje Nádraží Braník a Březiněveskou a číslo 10 spojující Sídliště Ďáblice a Sídliště Řepy. Z autobusů sem jezdí linka 136, 152, 162, 169, 177, 183, 200. Páteřní je například 136, která jezdí mezi Vozovnou Kobylisy a Jižním Městem. Autobusy obvykle staví u některé ze stanic metra, například Kobylisy, Ládví, Střížkov. Hlavní dopravní tepnou vedoucí do Kobylis je ulice Zenklova, která pokračuje dál do ulice Nad Šutkou a následně směrem na sever směrem na Ústí nad Labem.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.