Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

15.6.2024

Připravovaný předprodej bytů v historické budově na Vinohradech → více info

15.6.2024

RD Škvorec: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

Více aktualit
Zobrazeny všechny 10 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Krče, nacházející ve střední až jižní části města Prahy, spadá pod městskou část Praha 4. Obklopuje ho Michle, Nusle, Podolí, Braník, Lhotka a Libuš. Čtvrť se rozkládá na území 5,21 ha a obývá ji 29 tisíc Pražanů. Původní Stará Krč se během 20. století rozrostla o další stavby včetně sídlišť a zažívá rozvoj.

Kulturní památky

Dominantu Krče tvoří novogotický Krčský zámek postavený před rokem 1860. Stojí v dnešní ulici V Podzámčí. Vznikl přestavbou původního klasicistního objektu. V roce 2003 byl rekonstruován a přeměněn na hotel. Nacházejí se zde ale i různé další zajímavé budovy, například kostel svatého Františka z Assisi v ulici U Habrovky, kaple svaté Anny v ulici Dolnokrčská, usedlost Ryšánka v ulici U Ryšánky. Pozoruhodnou stavbou je i Kojenecký ústav v Sulické ulici.

Zábava

V Bartákově ulici funguje Dům dětí a mládeže Praha 4 – Hobby Centrum 4. Navzdory názvu, ale nenabízí jenom sportovní, umělecké, kulturní a další vyžití pouze pro děti a mládež. Jde o centrum volného času, které vytváří aktivity pro všechny věkové skupiny od předškoláků až po dospělé a seniory. V jeho spektru jsou různé kurzy, sportovní aktivity, z nichž si vybere každý. Bohužel na území Krče se v současnosti nenachází žádné multikino. Řada bývalých kin zde zanikla. Na Praze 4 se multikino nalézá na Hájích. V Krči bývalo v lokalitě Velký háj lesní divadlo, které bohužel zaniklo. Radnice Prahy 4 ale plánuje jeho obnovu.

Příroda

Milovníci přírody budou se zastoupením zeleně v Krči určitě spokojení, do katastru městské části totiž významně zasahuje Kunratický les. Jeho rozloha činí 284 ha. Největší část, 278 ha, tvoří lesní porosty. Jedná se o vhodný terén k procházkám i rekreačnímu běhu. Za Novodvorskou se nachází Velký háj, který také zve k relaxaci. Na Kunratickém potoce v katastru Krče leží i rybník Labuť. Funguje zde chov ryb.

Sportoviště

Mapa sportovišť nabízí v Krči poměrně široké možnosti. Například v Pálkařské ulici se nachází hřiště Eagles Praha na softball a baseball. Dále v Pálkařské najdete i Paintballgame, tři paintballová hřiště. Velké Fitness Power s rozsáhlými službami sídlí na ulici Pujmanové. Moderní posilovnu Fitness Action objevíte také na Štúrově ulici. V Horáčkově vás uvítá Beachklub zaměřený na plážový volejbal. Na tenisový areál Hit tenis s. r. o. narazíte v Jeremenkově ulici. V ulici na Zeleném pruhu je pro veřejnost otevřen plavecký bazén. Příznivci cyklistiky se na území Krče se navíc mohou napojit na jednu páteřní cyklostezku A22 Kunratický potok a dále dvě hlavní cyklostezky A212 Krč-Kunratický les-Kunratice a A222 Krč-Roztyly-Spořilov. Kromě toho se plánuje výstavba ještě dvou dalších cyklostezek A214 z Nádraží Krč do Libuše a A224 z Pankráce na nádraží Krč.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice Prahy 4 má své sídlo na ulici Antala Staška. Pro veřejnost si vyhrazuje úřední hodiny od 8.00 do 18.00 v pondělí a ve středu. Veřejných mateřských škol je zde devět: ve Fillově ulici, v Přímětické ulici, Mateřská škola při Thomayerově nemocnici na Vídeňské ulici, Krčská mateřská škola v Tajovského ulici, Mateřská škola Trojlístek v Hudečkově ulici, Speciální mateřská škola, Mateřská škola Matěchova v Halasově ulici, Mateřská škola 4 pastelky v Sedlčanské ulici, Mateřská škola Aloyse Klara na Vídeňské ulici, sedm soukromých mateřských školek: MŠ Cibulička v Sulické ulici, Žirafka-mateřská škola v ulici U krčské vodárny, Mateřská škola-Pro Family v Točité ulici, Mateřská škola Fun 4 kids v Krčské ulici, Villa Luna- mateřská škola v Rozárčině ulici, KinderGarten Anglická školka v Budějovické ulici, Dětské integrační centrum a mateřská škola v Hurbanově ulici a také jedna církevní Mateřská škola sv. Augustiny v Hornokrčské ulici. Veřejných základních škol je zde osm: Základní škola Praktická a Základní škola speciální v Ružinovské ulici, ZŠ v Poláčkově ulici, U Krčského lesa v Jánošíkově ulici, První jazyková základní škola v Horáčkově, Základní škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů v ulici Na Planině, Základní škola při Thomayerově nemocnici, a církevní Základní škola sv. Augustina v Hornokrčské ulici a jedna soukromá základní škola PORG v ulici Pod Krčským lesem. Ze středních škol zde sídlí tři veřejné: Střední škola technická v ulici Zelený pruh, Střední škola informatiky a knihovnických služeb v Pacovské ulici, Střední škola Aloyse Klara na Vídeňské ulici, jedno soukromé Gymnázium PORG v ulici Pod Krčským lesem. Nalézá se zde i Vyšší odborná škola informačních služeb na Pacovské ulici. Z vysokých škol Vysoká škola Karlovy Vary sídlící na Zeleném pruhu. Ze zdravotnických zařízení jmenujme Polikliniku Budějovická na ulici Antala Staška a Krčskou polikliniku na Krčské ulici. V katastru Krče najdete Thomayerovu nemocnici ve Vídeňské ulici, které se též říká Krčská. Jde o největší nemocniční zařízení v oblasti jižní a východní části Prahy. Sídlí zde také Ikem, Institut klinické a experimentální medicíny.

Nákupní možnosti

Nákupy se v Krči dají obstarat v několika supermarketech. Na Olbrachtově ulici se nachází Lidl, další jeho prodejna sídlí v ulici V Štíhlách. U metra trasy C na stanici Budějovická narazíte na Obchodní centrum Budějovická, kde sídlí supermarket Billa a dalších asi 80 obchodů s různým zaměřením od módy, potřeb pro domácnost a dalších komodit. Na Horáčkově ulici je otevřená Norma, ve Štúrově a Vikově ulici narazíte na prodejny supermarketu Albert. Gallery Myšák na Olbrachtově ulici nabízí také řadu obchodů.

Doprava

Území Krče protíná trasa metra linky C, nacházejí se zde stanice Budějovická a Kačerov. Dále se zde nachází i železniční trať z nádraží Praha-Vršovice do Prahy-Braníka. Nachází se zde i nádraží Praha-Radotín. Zdejší nádraží Praha-Krč je spojené železniční vlečkou s trasou metra. Vlečka vede do depa na Kačerově. Ovšem neslouží k běžné dopravě, ale jako testovací a zkušební trať a také se tudy převážejí vozy metra. Autobusovou dopravu přes Krč zajišťují linky 118, 121, 124, 170, 189, 193, 205, 293. Obvykle staví u metra C linky C, například Budějovická, Kačerov, některé stanice metra tvoří přímo konečnou autobusu.