Developerský projekt Albatros Kbely

V prodeji
Polaneckého, Kbely, Praha 9

Detaily

O projektu

V pražských Kbelích vzniká nová čtvrť Albatros. V několika etapách je budován v dosud nezastavěné lokalitě ucelený rezidenční celek celkem s 652 bytovými jednotkami. Mezi domy je navržen kvalitní veřejný prostor zahrnující dětská hřiště, cyklostezku, workoutovouzónu, veřejná griloviště a velké množství zeleně.

Developerem je Skanska Reality, která dlouhodobě vytváří nové rezidenční příležitosti v pražských čtvrtích, aktuálně se podílí například na zástavbě Rohanského ostrova v Karlíně, kde v rámci několika etap staví projekt Port Karolína. V rámci prezentace svých projektů nabízí veřejnosti i virtuální prohlídky exteriérů a interiérů nabízených bytů. V rámci všech etap projektu Albatros se společnosti daří udržet ceny jednotlivých bytů pod pražským průměrem a nabízí i výhodné možnosti financování koupě bytu, jako například možnost odložení počátku splácení 90 % hypotéky až po kolaudaci projektu.

Projekt je zaměřen na udržitelnou bytovou výstavbu a byl navržen dle zásad mezinárodního standardu BREEAM, který zaručuje dodržování pravidel pro vytváření zdravého vnitřního prostředí pro uživatele staveb i ohled na životní prostředí. Projekt je navržen s využitím nejmodernějších technologií pro efektivní úsporu energie a snížení spotřeby vody například díky využití dešťové vody.

III.etapa

Aktuální třetí etapa nabídne bydlení v 98 bytech 1+kk až 4+kk podle návrhu, který klade důraz na udržitelnost a veřejný prostor s množstvím zeleně. V sousedství domů se bude nacházet park, dětské hřiště a nová mateřská školka. Společné vybavení domů zahrnuje hromadné garáže, kolárnu a kočárkárnu či prostor pro mytí kol.

Byty by měly být připraveny k nastěhování na začátku roku 2025.

II.etapa

II. etapa by měla být dokončena v první polovině roku 2024.

I.etapa

I. etapa zahrnovala 2 sedmipodlažní bytové domy se 127 byty ve velikosti 1kk až 4kk, s předzahrádkami, balkony a terasami. Domy jsou sedmipodlažní, v přízemí s hromadnými garážemi. Výstavba by měla být dokončena na konci roku 2022 a v roce 2023 se budou moci budoucí obyvatelé nastěhovat.

Lokalita

Kbely jsou klidná lokalita na severovýchodě hlavního města spadající pod Prahu 9. Je to místo spjaté s počátky letectví v ČR, na což odkazuje i název nové čtvrti. Legendární cvičný letoun L-39 Albatros sídlí v nedalekém Leteckém muzeu Kbely. Tématikou letectví jsou inspirovány i drobné prvky ve veřejném prostoru v rámci dětských hřišť a parků.

Projekt se nachází při ulici Polaneckého, nedaleko lesoparku Letňany se spoustu možností pro rekreaci. Přímo v areálu začíná cyklostezka, po které trvá cesta do lesoparku 2 minuty.

V centru Kbel je pak v pěší vzdálenosti dostupná základní občanská vybavenost včetně škol, polikliniky, obchodů či městského parku s ekocentrem pořádajícím vzdělávací a společenské akce. V rámci projektu Albatros Kbely bude přímo u bytových domů postavena také mateřská školka a dětská hřiště.

Ve vzdálenosti 9 minut jízdy autem nebo čtyřech zastávek autobusem leží metro Letňany zajišťující spojení s centrem Prahy a nachází se zde také OC Letňany s mnoha obchody, kinem a plaveckým bazénem.

Lokalita

Polaneckého, Kbely, Praha 9

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty