Developerský projekt Centrum Nového Žižkova

V přípravě
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 hlasů, průměr: 4,70 z 5)
Loading...
Olšanská, Žižkov, Praha 3

Detaily

  • Stav:
  • Developer:
  • Městská část / kraj:
    Praha 3
  • Lokalita:
    Žižkov
  • Počet jednotek:
    cca 1 000
  • Architekt:
    AI Design

O projektu

Developer CENTRAL GROUP a.s. dlouhodobě řeší připravovaný projekt na pozemku v pražském Žižkově, kde stál velký komplex ÚTB - Ústřední telekomunikační budovy (neboli areál bývalého Telecomu), v němž do 1.1.2020 sídlila telekomunikační společnost CETIN. Dominantou areálu s téměř 40 000 m2 byla brutalistická stavba telekomunikační věže ze 70. let minulého století vysoká 85 metrů, 96 metrů včetně antény. Komplex byl určen k demolici z důvodu vysokého obsahu nebezpečného azbestu a nevhodnosti k dalšímu využití.

Na jeho místě vznikne zcela nová městská čtvrť, a to podle architektonického návrhu Evy Jiřičné a Petra Vágnera ze studia AI Design ve spolupráci s britským ateliérem ARUP. Dominantou projektu se stane centrálně umístěná rozvlněná věž vysoká 80 metrů, obklopená několika dalšími stavbami. V rámci čtvrti, rozkládající se na ploše čtyř hektarů, vznikne přibližně tisíc nových bytů různých velikostí. Většina jednotek bude disponovat balkonem nebo terasou, přičemž zelené prvky budou součástí fasád, střech i soukromých venkovních ploch.

Součástí projektu bude také nová mateřská škola s pěti třídami a zahradou, kterou developer vybuduje na vlastní náklady a následně předá městské části Praha 3. Přízemní prostory bytových domů nabídnou širokou škálu obchodů, služeb, restaurací a kaváren. Velký důraz je kladen na propojení projektu s okolím a na veřejně přístupný park s množstvím zeleně, který vznikne přímo kolem budov.

Lokalita

Pozemek se nachází na exponované křižovatce ulic Olšanské a Jana Želivského, nedaleko Nákladového nádraží Žižkov. Spolu s nákladovým nádražím se jedná o rozlehlou rozvojovou plochu v širším centru města s velkým potenciálem rozvoje do budoucna. Plánovaný komplex podle návrhu Evy Jiřičné by se měl stát novým centrem této části Žižkova. Velkou výhodou jeho polohy je také výborná dopravní dostupnost jak pro automobily, tak i pomocí MHD – zastávky tramvaje se nacházejí přímo u areálu a stanice linky metra A – Želivského je vzdálena 400 m.

Lokalita

Olšanská, Žižkov, Praha 3

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty