Developerský projekt Ponavia rezidence II

Vyprodáno
U Červeného mlýna, Ponava, Brno

Detaily

 • ID:
  21044
 • Stav:
 • Developer:
  TRIKAYA a.s.
 • Městská část / kraj:
  Brno
 • Lokalita:
  Ponava
 • Byty k nastěhování od:
  04/2020
 • Počet jednotek:
  110

O projektu

O projektu: Stavební a investiční společnost Trikaya zahájila realizaci developerského projektu Ponavia rezidence II, a to v ulici U Červeného mlýna v části zvané Ponava. Tato lokalita nebyla vybrána náhodou – jednak se využilo místo bývalého neudržovaného brownfieldu, místo nějž zde vyroste osmipodlažní bytový dům se dvěma vchody a šest townhouse řadových domů - celkem tu vznikne 110 nových bytů. A za druhé zde noví majitelé nemovitostí budou mít na dosah veškeré občanské vybavení, které si jen mohou přát.

Na stavbu bytového domu jsou použity moderní vápenopískové cihly Kalksandstein - mají znamenité tepelné a akustické vlastnosti. Okna budou plastová s trojskly. Osmipatrová budova bude mít dva samostatné vstupy. V přízemí budou obchodní prostory a kočárkárna a na prostranství, které mezi oddělenými vstupy vzniklo, bude pavilon, v němž se může provozovat restaurace nebo kavárna. Všechny byty v novostavbě mají balkon, kromě jednotek v posledním 8. podlaží – ty mají terasu. Navíc se pro budoucí obyvatele komplexu budují dvoupodlažní podzemní garáže s kapacitou 132 parkovacích stání.

Třípodlažní řadové domy mají patro s prostorným obývacím pokojem a prosklenou stěnou, která vede přímo na zahrádku - její výměra je 100 m2. Ve druhém patře těchto domů se nachází tři ložnice, dvě koupelny a šatna. Samozřejmostí je vlastní garáž pro dvě auta. Součástí projektu je pobytová zóna ve vnitrobloku se stromy a další zelení. Developerem projektu je TRIKAYA, a.s. Předpokládaný termín dokončení výstavby bytového komplexu Ponavia rezidence II je druhé čtvrtletí roku 2020.

Lokalita: Výstavba Ponavia rezidence II se uskuteční v ulici U Červeného mlýna, v městské části Královo Pole, katastrální území Ponava. Lokalitu k realizaci svého projektu vybral developer s největší pečlivostí, s přihlédnutím k potřebám budoucích majitelů bytů a ke zpříjemnění bydlení v jejich novém domově. Takto občansky dokonale vybavená oblast se jen tak nevidí. A hned to můžete posoudit - protože Brňané sportují všude a za všech okolností, bude nejlepší začít sportovními možnostmi v této čtvrti. Krásný park a sportoviště Ponava se nachází jen několik minut od rezidence. Autem jste tam za 2 minuty, autobusem trvá cesta necelých 10 minut; chcete-li si vyšlápnout na kole, budete tam za 4 minuty a pěšky je to jen 12 – 13 minut. Co všechno na vás na sportovišti čeká?

Plavecký bazén (cesta k němu bude trvat 2min autem, 10min autobusem, 4min na kole, anebo zvolte 10ti minutovou procházku), tenisové kurty, badmintonová a tenisová hala; hřiště na malou kopanou, bobycentrum a motokáry, squash, kluziště s možností ledního hokeje na Zimním stadionu. A zeleň všude kolem, včetně Botanické zahrady a arboreta Mendelovy university. Naproti sportovišti Bonava – přes Sportovní ulici – se nachází inline plocha pro kolečkové bruslaře a inline hokej. Vedle je budova Mateřské školy Kometka. Ale to není všechno.

Nedaleko od Ponavia rezidence II je situován Park Lužánky, založený už v roce 1786. Je to jedno z nejvíce vyhledávaných míst v Brně – obyvatelé sem zajdou strávit příjemné chvíle v přírodě, posedět na lavičkách či jinak relaxovat; děti si užijí nejen hřiště s dětskými prolézačkami, houpačkami a dalšími atrakcemi, ale už v tomto věku se mohou naučit mnohé o silničním provozu na zdejším dopravním hřišti. K dispozici pro veřejnost jsou tu tenisové kurty a vedle nich možnost saunování. Na opačném konci Parku Lužánky si můžete opět zahrát tenis, anebo volejbal, najdete zde skatepark i venkovní posilovnu. A u budovy Středisko volného času je ještě možnost zkusit pétanque. V Parku Lužánky se též konají různé společenské a kulturní akce.

A jak dlouho vám cesta do Parku bude trvat? Autem 2 minuty, autobusem něco kolem čtvrt hodiny, jestliže si vyjedete na kole, tak budete v cíli za 4 – 5 minut, no a pěšky je to dvacetiminutová procházka – což bude jistě vyhovovat maminkám s kočárky. Tak teď sami vidíte – v Brně se opravdu žije sportem! S dopravou to také bude snadné – autobusové stanice jsou rovnou u domu, tramvajová zastávka s minimálně 8 linkami je vzdálena přibližně 8 minut chůze. Nakupovat můžete v několika supermarketech, a to v Kauflandu (autem 2min, pěšky 4min), anebo v Nákupním centru (Tesco, JYSK, Okay a další) – autem se tam dopravíte za pouhé 3 minuty, autobusem to bude trvat 9 minut a pěšky 12.

Základní a mateřské školy jsou opět v dobrém dosahu: ZŠ a MŠ Staňkova (pěšky 10min, autobusem 10min, autem 2min), ZŠ a MŠ Kotlářská (autem 3min, autobusem 17min), ZŠ a MŠ Botanická (autem 2min, autobusem 11min, chůze 17min).

A co ještě je dobré vědět? Například, že Poliklinika Zahradníkova je v dosahu jen čtyři minuty autem, anebo 17 minut autobusem; Poliklinika Lesná (auto 4min, bus 26min). Ani bez kultury nemusíte být – od svého nového domova je to do Janáčkova divadla pět minut autem, anebo využijte autobus a ten vás k tomuto kulturnímu stánku doveze za 14 minut. Zkusit můžete i Divadlo Bolka Polívky – 6 minut autem, 17 minut autobusem.

Více info: www.ponavia-rezidence.cz

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty