Developerský projekt Rezidence Obecní Dvůr

Vyprodáno
U Obecního dvora, Staré Město, Praha 1

Detaily

 • ID:
  2694
 • Stav:
 • Developer:
  LUXENT
 • Městská část / kraj:
  Praha 1
 • Lokalita:
  Staré Město
 • Byty k nastěhování od:
  2016 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  12
 • Cena bytů (od - do):
  cena na vyžádání

O projektu

O projektu: Bytový dům Rezidence Obecní dvůr, místo, kde se historie potkává se současným bydlením. Unikátní koncept luxusního bydlení v centru Starého Města (Praha 1) s parkováním a soukromou zahradou. Detailní rekonstrukce komplexu Obecního dvora vrací život do této lokality s geniem loci, které se podle populárních Rychlých šípů Jaroslava Foglara říká „pražská Stínadla“. Rezidence Obecní dvůr nabízí 12 jedinečných rezidencí rozprostřených do tří historických budov a jedné novostavby situovaných kolem soukromého areálu zeleného dvora, který je určen výhradně pro potřeby rezidentů. Celý komplex byl navržen renomovaným architektem Ricardem Bofillem, který vytvořil jedinečné architektonické řešení s důrazem na individuální design a nejkvalitnější materiály. Luxusní, jedno až tří patrové rezidence o velikostech 131 m2 až 412 m2 nabídnou variabilní dispoziční uspořádání dle uvážení zájemce. Dokončení rekonstrukce a výstavby nové budovy je plánováno na březen 2016.

Standardy: Provedení interiérů se vyznačuje jednoduchou elegancí s nádechem bohaté historie Obecního Dvora, která na vás dýchne z každého rohu. Zachovány a citlivě zrekonstruovány jsou původní historické prvky jako klenuté stropy, odhalené trámoví nebo okna. Špičková kvalita použitých materiálů a moderní design. Podlahy z masivního dřeva od Bolefloor, stěny s benátským štukem nebo s kvalitní malbou dle výběru zájemce, schody ze skla a oceli, bodová světla Swarovski Crystal. Designová kuchyně, koupelny vybaveny zařizovacími předměty Laufen nebo Agape, bateriemi Grohe a mozaikovou dlažbou. Vybavení zahrnuje individuálně nastavitelné vytápění a chladící systém, videotelefon a napojení na pult centrální ochrany. Výběr ze 3 designů interiéru jednotlivých apartmánů. Samozřejmostí je výtah, nonstop concierge servis a nejnovější bezpečnostní technologie v rámci celého areálu.

Historie: Tento architektonicky cenný areál je tvořen několika původními hospodářskými budovami ze 17. a 19. století situovanými v srdci Josefova na Starém Městě, Praha 1. Je půdorysně ohraničen ze severu ulicí U Obecního dvora a Ve Stínadlech, ze západu U milosrdných a Kozí uličkou z jihozápadu. Jedná se o kombinaci budov různého stáří, vesměs barokní a klasicistní, s dochovanými gotickými prvky. Je živoucím důkazem architektonického rozvoje centra Prahy a představuje tak pomyslný mikrosvět v centru města, který by měl být zachován a renovován. Za dobu své existence plnil Obecní dvůr řadu funkcí, především byl hospodářským zázemím. V knize Dějepis města Prahy z roku 1800 jsou v místě dnešního Obecního dvora popsány čtyři hospodářské budovy, prostranství se soukenickými krámy, pivovar, sladovna a rozlehlá zahrada.

První doložené využití Obecního dvora bylo k ustájení koní a povozů v majetku Starého města pražského, ve 20. letech 19. století se pak objevují záznamy o tom, že Obecní dvůr sloužil jako Královská požární zbrojnice. V 80. letech 19. století byl na místě prostřední budovy postaven trojpodlažní klasicistní objekt školy blízké fary sv. Haštala. Na začátku 20. století byla část objektu asanována. Později, za dob Protektorátu, zde byly garáže pro sanitní vozy vojenské nemocnice Wehrmachtu a posledním zjištěným uživatelem byly na konci 80. let 20. století Pražské služby. Plánovaná proměna celého areálu zahrnuje kompletní rekonstrukci a přístavbu nové budovy a dá tak vzniknout komfortní a luxusní rezidenci.

Lokalita

U Obecního dvora, Staré Město, Praha 1

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty