Developerský projekt Suomi Hloubětín

V přípravě
Hloubětín, Praha 9

Detaily

O projektu

Předchozí etapy Suomi Hloubětín byly vyprodány, další dvě etapy Tampere a Rosala jsou v přípravě.

Vantaa (9. etapa):

V rezidenční čtvrti SUOMI Hloubětín probíhá výstavba další etapy se 104 bytovými jednotkami ve 3 bytových domech se společnou podzemní garáží a sklepními prostory. Byty mají dispozice od 1kk po 5kk a jsou rozšířeny o balkony, terasy či předzahrádky.

Porvoo (7. etapa):
V etapě PORVOO vznikne v jedné šestipodlažní novostavbě celkem 60 ových bytů, přičemž v přízemí se nachází šest bytů s předzahrádkami, v posledním podlaží budou čtyři byty s terasami; v ostatních patrech bude po deseti bytech s balkony.
Dispozičně jsou bytové jednotky řešeny takto: 1+kk - 5+kk, s výměrami od 33 m2 do 120 m2. Ke každému bytu náleží sklepní kóje.
Stejně jako v předchozích etapách, tak i zde si mohou noví majitelé bytů před dokončením sami rozhodnout, jakou dlažbu a obklady chtějí v bytě mít, mohou si vybrat podlahovou krytinu, anebo typ interiérových dveří.
Podzemní podlaží jsou společná s budovou etapy SALO – bude zde dostatek garážových stání, kočárkárna a umývárna pro mytí kol, psů, a podobně.
V areálu nechybí nic, co by mohli obyvatelé čtvrti SUOMI Hloubětín v každodenním životě potřebovat – jsou tu komerční zóny s obchody, službami, restaurací a kavárnami, mateřská školka, dětské hřiště i možnosti sportovních aktivit.
Pravděpodobné datum kolaudace je září 2020.

SALO (5. etapa): V 5. etape developerského projektu Suomi Hloubětín vznikne v Granitově ulici dalších 101 nových bytů. V budově B1 bude 48 bytů, v B2 jich má být 53. Jejich dispozice jsou 1+kk až 5+kk, rozměry bytů jsou od 32m2 do 122m2. Všechny byty budou mít balkony, terasy, anebo předzahrádky a sklepní kóje. Domy budou mít osm nadzemních podlaží a dvě podlaží podzemní. Podzemní podlaží jsou určena pro parkovací stání, kočárkárnu a umývárnu na mytí kol a psů; domy vystavěné v etapě SALO budou propojeny společným podzemním prostorem s budovami z etapy PORVOO. V přízemí domu se budou nacházet čtyři komerční prostory pro služby. Prodej bytových jednotek byl zahájen, s kolaudací se počítá v září 2020.

Lahti (4. etapa): Čtvrtá etapa v srdci rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín nese název Lahti a přináší nové možnosti bydlení ve finském stylu. Můžete se těšit na celkem 104 moderních bytů ve třech bytových domech propojených společným podzemním parkovištěm. Dispozičně různorodé byty od 1+kk po 5+kk (31 m2 až 131 m2) budou zasazeny do zástavby nově vznikající finské čtvrti, jejíž součástí bude park, dětské hřiště či školka, chybět nebudou ani prostory vyhrazené službám pro vás. Každý byt bude mít svou vlastní předzahrádku, terasu či balkón, součástí bytu je i sklepní kóje. K nastěhování bude projekt připraven v lednu 2020.

Turku (3. etapa): Slavný severský přístav Turku má ve svém názvu třetí etapa developerského projektu Suomi Hloubětín v Praze 9-Hloubětíně. Vzniká v ulici Kolbenova, respektive na ploše kolem této ulice a také Kbelské a Poděbradské. V rámci této etapy se budují dva šestipatrové nové domy a dva pětipatrové. Novostavby obnáší dohromady celkem 106 nových bytů, etapa je již vyprodána. Inspiraci pro podobu novostaveb tvoří severská architektura včetně sepětí s přírodou realizovaného například prostorným patiem uvnitř pětipatrových domů. Prodej bytů ve třetí etapě byl zahájen v říjnu 2016, během podzimu 2016 už také byla zahájena výstavba. Kolaudace proběhne v létě 2018, majitelé se budou moci do nových bytů nastěhovat během podzimu a zimy 2018.

Olulu (2. etapa): Druhá etapa developerského projektu Suomi Hloubětín v Praze 9-Hloubětíně se nazývá Olulu podle starého finského přístavního města. Vzniká na ploše někdejšího brownfieldu mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská. Ve třech nových domech o šesti podlažích se buduje celkem 90 nových bytů. Tvář nízkoenergetických novostaveb vychází z klasického severského architektonického stylu, kolem domů roste dostatek zeleně. Prodej nových bytů byl zahájen v říjnu 2016, na podzim 2016 se také už začalo stavět. Kolaudace by měla proběhnout v létě roku 2018, nastěhování se plánuje na období podzimu a zimy 2018. Developerem a zároveň prodejcem projektu je společnost YIT Stavo s.r.o.
Popisovaná druhá etapa developerského projektu Suomi Hloubětín na Praze 9-Hloubětíně v Kolbenově ulici nabízí byty s plošnými dispozicemi od 1+kk až po 5+kk o rozměrech až do 142 m2. Ve třech nových domech se počítá s garážovým stáním a sklepní kójí pro každý z bytů. Standardy pro byty v novostavbách druhé etapy Suomi Hloubětín nabízejí kvalitu, která začíná vstupními dveřmi od firmy NEXT v barvě imitující dřevo. Interiérové dveře dodává společnost Sapeli, a to buď bílé, nebo v barvách různých druhů dřeva. V obytných místnostech se pokládají laminátové plovoucí podlahy od firmy KPP, a to Forte a Witex v různém provedení imitujícím dřevo nebo dřevěné podlahy Kährs. Společnost Ptáček zajišťuje obklady a dlažby do koupelen a na WC v několika barevných odstínech a dále také sanitu a zařizovací předměty. Vybavení koupelen tvoří sprchová zástěna Concept a vanička Riho, vanové a sprchové sety Saga a Eurosmart a smaltované vany Concept a Eurowa.

O projektu: Nová rezidenční čtvrť nazvaná Suomi Hloubětín, slibuje svým budoucím rezidentům nejen útulný domov, ale vysoce moderní bydlení v těch nejvyšších standardech. Developerský projekt se rozroste na Praze 9 v Hloubětíně, konkrétně na ulici Kolbenova a bude situovaný do osmi etap, kdy se konečný počet nových bytů zastaví na čísle 874. Jednotlivé etapy výstavby novostaveb jsou pojmenovány podle finských jmen – Helsinki, Tampere, Oulu. Výstavba první etapy, nazvaná Espoo, zahrnuje dvě obytné, šestipodlažní budovy. Bude zahájena v listopadu 2015 a v nabídce bude v tomto celkem 149 nových bytů. Ty budou ve skandinávském stylu. Novostavby se budou vyznačovat jiným počtem podlaží, v nichž dominují na první pohled prosklená čela budov včetně teras a balkonů. V rámci developerského projektu bude celá rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín bohatě obklopená zelení, se kterou bude krásně kontrastovat šedá fasáda novostaveb. Současně se započetím výstavby první etapy se spouští i prodej bytů. Kolaudaci plánuje developer YIT Stavo s.r.o. na podzim 2017 a k nastěhování budou byty připraveny v létě 2018.

Lokalita: Zcela nová čtvrť Suomi Hloubětín, jež právě vstupuje do první fáze výstavby, nabídne vše, co rezident potřebuje pro pohodlný život. Vyroste v sousedství říčky Rokytky na ulici Kolbenova v městské čtvrti Hloubětín na obvodě Praha 9. Developer YIT Stavo s.r.o. se po vzoru jiných finských projektů nezaměřuje pouze na samotnou výstavbu nízkoenergetických bytů, ale i na rozvoj celé okolní lokality jako celku. Plánuje se zde vytvoření spousty prostoru k odpočinku, lavičky k posezení s knihou nebo kavárny. Pro aktivní a pohodlné bydlení je součástí projektu zeleň, velký přírodní park a také napojení na několik cyklostezek. Po okraji čtvrti povede krásná cyklostezka, která zavede kolaře či bruslaře až za Prahu. Nejen pro malé děti bude určené interaktivní dětské hřiště, ale i pro ty větší. Občanskou vybavenost v místě bude zastupovat například základní a mateřská škola, budou vystavěny komerční zóny s obchody, restauracemi a kavárnami. Velké nákupní centrum je vzdálené cca deset minut jízdy autem, přibližně deset minut jízdy MHD se nachází pošta a v těsném sousedství je zdravotní klinika. Dopravní dostupnost kterýmkoliv směrem zabezpečuje MHD, jejíž zastávky jsou v docházkové vzdálenosti. Rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín se tak stane nejen místem k bydlení, ale i oázou pro aktivní a společenský život.

Suomi Hloubětín

Lokalita

Hloubětín, Praha 9

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty