Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Bydlení Skvrňany

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit
Zobrazeny všechny 15 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Městská čtvrť Hloubětín spadá do městského obvodu Praha 9 a leží v městské části Praha 14. Území západně od Průmyslového okruhu, které zahrnuje například Vozovnu Hloubětín či Teslu Hloubětín, ale také Hořejší rybník na Rokytce a stavby v těsné blízkosti Jahodnické ulice patří pod Prahu 9, pouze maličká část Hloubětína hlavně nezastavěné a neobydlené části u objektu Perlitu a také Konstruktivy a také v těsné blízkosti železniční spojky z Malešic do Jahodnice, se zahrnuje pod Prahu 10. Čtvrť jako celek leží na severovýchodě města. Rozkládá se na území čítajícím 544 ha, žije zde necelých 12 tisíc obyvatel. V sousedství Hloubětína se východě nalézají čtvrtě Satalice, Černý Most, Kyje, na jihu Malešice, na západě potom Hrdlořezy a Vysočany, na severu potom Kbely. Jde o původně převážně průmyslovou čtvrť, která velký rozvoj zažívala s rozvojem průmyslu po roce 1900. Celkově jde o velmi různorodou zástavbu. Severní svahy skrývají místní část, které se říká Chaloupky, v ní najdete celou řadu rodinných domků. Totéž se nachází i v blízkosti Kbelské ulice. Na severozápadě se potom rodí nová obytná čtvrť nacházející se v údolí potoka Rokytky. Kolem dnešní stanice metra Hloubětín nedaleko Poděbradské ulice vzniklo v letech 1961-1965 Sídliště Hloubětín.

Kulturní památky

Mezi zdejší kulturní památky patří kostel svatého Jiří, který leží v jádru někdejší hloubětínské obce. Historie tohoto kostela sahá velmi hluboko do minulosti, je spjata už s listinou, kterou roku 1207 vydal papež Inocenc III., tehdy český král Přemysl Otakar I. daroval tuto a další vesnice řádu Německých rytířů. K založení kostela došlo podle předpokladů zhruba někdy v době 1207–1232. Zajímavou stavbu v katastru čtvrti je vodní Kejřův mlýn, který zahrnuje mlýnici, rondokubistickou vilu a bránu Mlýn se nalézá v dnešní ulici K náhonu. V Hloubětínské ulici můžete narazit na Zámek Hloubětín. Jedná se o novogotickou stavbu pocházející z 2. poloviny 19. století. Zámeček jedno patro a pyšní se i třípatrovou věží. Ovšem jádro stavby je určitě o hodně starší než z 19. století, podle dochovaných zpráv, zde stávala tvrz, kterou v roce 1648 vypálili Švédové. V současnosti stavba slouží jako soukromé zdravotnické zařízení. Perličkou je, že tu 1. června 2005 byl zprovozněn vůbec první babybox v České republice. Pozoruhodnou technickou památkou je železniční most – viadukt nacházející se u ulice Nad potokem hned vedle hranic s Hrdlořezy. Mezi další starší stavby v této čtvrti patří křížovnický dvůr v Hloubětíně, dále několik usedlostí v Hloubětínské ulici, dvě usedlosti v Poděbradské ulici a zájezdní hostinec v Hloubětínské ulici.

Zábava

Samotný Hloubětín nemá moc možností, kam vyrazit za kulturou, protože jde především o průmyslovou čtvrť. Ovšem v sousedních Vysočanech narazíte například na Sokolovské ulici na Divadlo Gong. Jedná se o pozoruhodný multikulturní prostor, kde se neustále hrají různá divadelní představení a rovněž se pořádají různé koncerty, přednášky, kurzy a další zajímavé akce. Kromě toho široké zázemí pro nejrozmanitější aktivity v podobě kroužků a kurzů nabízí Obecní dům ve Vysočanech, který sídlí v Jandově ulici. Velkou atrakcí pro děti je Dinopark na střeše obchodního centra Galerie Harfa. Najdete zde velkou spoustu dinosaurů. Pobočku Městské knihovny objevíte ukrytou ve Zbuzkově ulici. Když chcete zajít na zajímavý film, potom můžete přímo v Galerii Harfa navštívit filmové představení 5D kina. Toto úchvatné kino vás vtáhne přímo do děje filmu, stanete se vlastně jeho účastníkem. Nepříliš vzdálené a velmi dobře dostupné je z Hloubětína také multikino Cinema City Letňany. Řadu zajímavých aktivit nabízí rovněž nedaleké Centrum Černý Most, v němž můžete navštívit například multikino Cinestar, zaměřené na soudobé filmy. Najdete ho přímo v obchodním centru Černý Most v Chlumeckého ulici. Zde také probíhají různé kulturní akce, včetně výstav, nebo čtení v Knihcentru. V ulici Generála Janouška můžete využít další pobočku Městské knihovny v Praze. Volnočasové aktivity pro děti a mládež nabízí například Dům dětí a mládeže, který má více sídel. Jedno z nich je na ulici Generála Janouška.

Příroda

Polohou je Hloubětín situován na východ Pražské kotliny. Severní část čtvrti najdete v těsném sousedství Kbelského letiště. Střed čtvrti se rozkládá kolem potoka Rokytka. Jih potom odděluje zalesněný hřeben. Za ním narazíte na kolonii Za Horou. V rámci čtvrti se nacházejí dokonce hned dvě chráněná území. Prvním z nich je přírodní památka Cihelna v Bažantnici. Najdete v ní různé rostliny typické pro rumiště, například pelyněk nebo komonice, ze stromů dominuje především bříza bělokorá. Hnízdí zde různí ptáci, například rehek, kromě toho se tu vyskytuje řada brouků, savce zastupuje bělozubka šedá. Objevíte tu i otisky zkamenělých rostlin. Druhou chráněnou lokalitou je Pražský zlom. Jedná se o významné poruchy zemské kůry, jsou zde ordovické křemence a břidlice. Narazíte zde také na rumištní vegetaci, a sice například hvozdík kartouzek a rozchodník ostrý. Obě dvě lokality spravuje pražská Agentura ochrany přírody a krajiny. Přírodní krásy zde navíc zastupuje i vodní plocha, a sice Hořejší rybník ležící u železničních mostů na trati Praha-Kolín, jižně od areálu kolínské Tesly.

Sportoviště

V oblasti sportovišť Hloubětín rozhodně nezaostává za ostatními čtvrtěmi. Na Hloubětínské ulici narazíte na Plavecký a sportovní areál Bazén Hloubětín. Najdete zde dva kryté bazény, letní venkovní bazén, saunu, fitness, parní lázně, výcvikové středisko pro potápěče a akvabely, tělocvičnu na míčové hry a aerobik, tenisové kurty. Na Hloubětínské ulici má své sídlo rovněž Česká tenisová škola s řadou tenisových kurtů. Na Poděbradské ulici se nalézá Diweave nolimit, fitness posilovna. Ve Slévačské ulici je potom další rozsáhlé fitness centrum s názvem Gym-fitness. Kromě toho je například v sousedních Vysočanech Freestyle Kolbenka, multisportovní areál pro lyžování, snowboarding a další freestyleové sporty. V Satalicích je Sportareál Praha- Satalice v ulici U Arborky, kde je celkem 8 tenisových kurtů a dvě fotbalová hřiště a jednou víceúčelové hřiště a dále také fitness, sauna a whirpool. Ve Vysočanech je na Prosecké ulici Bobová dráha, v Chlumecké ulici na Černém Mostě laser game aréna. Expreska na Černém Mostě nabízí kruhové tréninky pro ženy, a nejde o jedinou příležitost pro fitness, v okolí jich je celá řada. Vede tudy několik cyklostezek, například Národní divadlo-Úvaly, Libeň-Horní Počernice, Hostivař-Prosek, Petrovice-Letňany, Spalovna Malešice-Kyjský rybník, Kyjský rybník-Rajská zahrada, Běchovice-Černý Most.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 14 se nalézá na ulici Bratří Venclíků. Úřední hodiny jsou denně od 7.30, v pondělí a středu do 18.00, v úterý a čtvrtek do 15.00 a v pátek do 14.00 hodin. Zdravotní péči pro obyvatele Hloubětína zajišťuje Poliklinika Parník v Himrově ulici, dále Europharm a. s. v ulici Generála Janouška a Bioregena ve Vajgarské ulici. Ve všech najdete jak zázemí praktických lékařů, tak i odborných ambulancí. Nacházejí se zde mateřské školy ve Štolmířské, Šestajovické, Chvaletické, Generála Janouška a Zelenečské ulici, která má dvě pobočky, dále je zde soukromá mateřská škola Montessori Be Happy v Římovské ulici a ještě další soukromá školka Babyteam na Poděbradské ulici. Jde celkem o osm školek, z toho dvě soukromé. Základní škola se nalézá v Hloubětínské ulici, další je v Chvaletické ulici, ve Vybíralově a Šimanovské ulici. Celkem zde tedy narazíte na čtyři základní školy.

Nákupní možnosti

Samozřejmě tu jsou zajištěny i možnosti k nákupům. Na Poděbradské ulici má pro zákazníky otevřeno prodejna Lidlu. Další Lidl má své sídlo potom na Českobrodské ulici. Penny Market má zde hned dvě pobočky. První má své sídlo na Poděbradské ulici, druhá potom na ulici Kolbenově. Na Cíglerově ulici působí Albert.

Doprava

V současnosti je doprava v Hloubětíně na vysoké úrovni. Spojení zajišťuje metro, konkrétně trasa linky B. V katastru čtvrti se nalézá stanice Hloubětín. Dále do čtvrti zajíždějí tramvajové linky číslo 16 a 25. Linka číslo 16 spojuje Sídliště Řepy a Lehovec, linka číslo 25 propojuje Vypich a Lehovec. Z autobusových spojů sem míří linky 110, 186 a 273. Linka 110 jezdí mezi Tepárnou Třeboradice a Hostavicemi, linka 186 míří z Hloubětínské do Satalické obory a konečně linka 273 z Hloubětínské na konečnou Ve Žlíbku. Nechybí ani vlakové spojení, můžete z nejbližších nádraží, které jsou Praha-Libeň, Praha-Vysočany a Praha-Kyje. V období let 1882–1976 se na kolínské železniční trati nacházela zastávka Praha-Hloubětín. Nyní se uvažuje o zřízení zastávky Rajská zahrada nedaleko stanice metra tohoto jména. Sloužila by k přestupům z příměstské dopravy na městskou hromadnou dopravu. Výborná je situace, i pokud jde o automobilovou dopravu, protože jsou zde tři mohutné dopravní tepny, a sice Kolbenova, Poděbradská a Českobrodská. Od roku 2011 se využívá Vysočanská radiála, ta přebrala tranzitní dopravu z R10, která míří na Mladou Boleslav a D11, která směřuje na Hradec Králové. Přitom Průmyslový polokruh je zde ve funkci východní části městského okruhu, který dosud nebyl vybudován.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.