Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - zahalka

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit
Zobrazeny všechny 23 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika:

Na jih směrem od centra Prahy se nachází čtvrť Nusle, která zahrnuje i Pankrác. Začleňuje se do obvodu Praha 4 a menší část, především Nuselské údolí a domy na východ od Vyšehradu, pod Prahu 2. Rozloha činí 285 ha. Domov zde našlo 31 tisíc obyvatel. Nusle obklopují Vinohrady, Vršovice, Michle, Krč, Podolí a Nové Město. K velkému rozvoji Nuslí došlo za první republiky, kdy se zdejší zástavba rozšířila, přibyla řada měšťanských domů. V současnosti patří mezi atraktivní část Nuslí například Pankrácké předmostí.

Kulturní památky:

Základ kostela svatého Pankráce tvoří románská rotunda z 12. století. Kostel se nachází v Sinkulově ulici. Byl jako raně barokní svatostánek postaven v polovině 17. století. Zajímavou památkou je usedlost Jezerka, která je nyní sídlem divadla. Pozoruhodný je Národní dům stojící na Náměstí bratří Synků, respektive na rohu Čestmírovy ulice. Jde o bývalý společenský dům určený k pořádání nejrůznějších kulturních akcí, v současnosti je sídlem pobočky České spořitelny. Svébytným objektem je také věznice Pankrác vybudovaná v letech 1885-1889 a několikrát přestavovaná. Sídlí v Soudní ulici. Za pozornost stojí také klasicistní budova Vrchního soudu umístěná na pankráckém Náměstí Hrdinů. Dnešní Kongresové centrum na ulici 5. května, postavené v letech 1976-1981 je také svědectvím o moderní architektuře za socialismu. Z dalších nuselských objektů si zmínku zaslouží ještě Nuselský pivovar v ulicích Bělehradská a Křesomyslova. Symbolem Nuslí je také Nuselský most, přes který vede magistrála.

Zábava:

Pokud se chcete v Nuslích pobavit, jedním z center zábavy je nuselské Divadlo Na Jezerce sídlící v ulici Na Jezerce. Jde o soukromé divadlo pod vedením Jana Hrušínského. Dalším proslulým divadlem sídlícím v katastru Nuslí je Divadlo Na Fidlovačce, které sídlí v Křesomyslově ulici. Třetím divadlem je pražská scéna Divadlo Bez hranic, které hraje v Křesomyslově ulici. Kino zde bohužel není, za filmy je možné vyrazit například do Cinema City Flóra na Vinohradskou ulici. Kromě toho z restauračních podniků stojí za uvedení Chapadlo na Nuselské ulici, bar Sedmé nebe v hotelu Oya Na Pankráci a Klub U skokana v Oldřichově ulici. Na pankrácké Děkanské vinici funguje Dětské centrum Sportík a Děkanka atletika.

Příroda:

Pokud jde o městskou zeleň v Nuslích, menší park naleznete na Náměstí Generála Kutlvašra. Poměrně rozlehlý je ale park Jezerka. Dostatečný prostor k procházkám poskytne také park Folimanka, který byl vybudován po skončení stavby Nuselského mostu. Jeho hranici tvoří koryto Botiče. Menší park se nachází také Na Fidlovačce. Na Pankráci se můžete jít projít do Centrálního parku Pankrác. Zelenou plochou je také nuselský hřbitov na rohu ulic Na Strži a Olbrachtovy.

Sportoviště:

Sportovní vyžití nabízí TJ Sokol Nusle, najdete zde různé oddíly včetně basketbalu, volejbalu, lyžování, turistiky, ale také můžete využít posilovnu nebo stolní tenis. Ve Vlastislavově ulici se nachází Bowling v továrně, velké kuželkářské centrum. Na Bělehradské se nachází Painballová akademie a sportovní komplex Extreme Archery, kde se zájemci mohou učit lukostřelbě. Ve Svatoslavově ulici narazíte na centrum bojových umění Lanna Gym. Příznivci karate ocení Karate klub Matsu na ulici Mendíků. Krav Maga Global Czech Republic pro změnu sídlí v ulici Na Pankráci. Poměrně blízko Nuslím je také Plavecký bazén v Praze 4-Podolí. Vede tudy také cyklostezka A41 severojižní cyklomagistrála z Těšnova přes nuselský most na Spořilov a do Hájů.

Radnice, zdravotnická střediska a školy:

Novorenesanční stavba Nuselské radnice, nacházející se na rohu náměstí Generála Kutlvašra, ukrývá úřad pro Prahu 4, informační středisko, oddací síň a restauraci. Ovšem hlavní sídlo má úřad městské části Praha 4 v Krči v budově na ulici Antala Staška. Úřadují zde každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin. V oblasti Nuslí je několik praktických lékařů, větší klinikou je Moje ambulance a. s. sídlící v ulici Na Strži a dále zubařská klinika Dental office H33 v Hvězdově ulici. V této městské čtvrti najdete celkem sedm mateřských škol. Seznam tvoří veřejné příspěvkové mateřské školy v Boleslavově, v Táborské ulici, dále také v ulicích K Podjezdu a Mendíků a Pod Terebkou, na Pankráci potom MŠ Pastelky v Sedlčanské ulici a soukromá Mateřská školka-VŠ Beruška s.r. o. Dále zde sídlí i šest veřejných příspěvkových základních škol v ulicích Křesomyslova, Boleslavova, Táborská a Sdružení, na Pankráci potom ZŠ Plamínkové a Základní umělecká škola Lounských v ulici Lounských. Navíc zde najdete také čtyři střední školy, a sice tři veřejné: Obchodní akademii ve Svatoslavově ulici, Střední zahradnickou školu a Střední odborné učiliště s.r.o. také ve Svatoslavově ulici a jednu soukromou Metropolitní odbornou uměleckou střední školu Praha 4 s.r.o. v Táborské ulici.

Nákupní možnosti:

Možností k větším nákupům je v Nuslích celá řada. Na Nuselské a Táborské ulici najdete prodejny Tesco Express. V Bělehradské ulici sídlí prodejna Billy. Supermarket Lidl naleznete v ulici Na Slupi. Ovšem obrovské nákupní centrum tvoří Arkády Pankrác. V ulici Na Pankráci objevíte v Arkádách nejenom hypermarket Albert, ale i celou řadu obchodů od módy a kosmetiky až po elektroniku.

Doprava:

Nuslemi vede linka metra C, přesněji její nejstarší část. Přímo v katastru leží tři stanice Vyšehrad, Pražského povstání a Pankrác. Navíc je zde velmi dobře zajištěna také tramvajová doprava, a to hned do několika směrů. Do centra míří linky číslo 6, 11, 18 a 24, na Pankrác číslo 18, na Výtoň číslo 7, do Michle potom čísla 6 a 11. Tramvajovou dopravu zajišťují hlavně dva uzly, stanice Náměstí Bratří synků a Otakarova. Dopravní obslužnost podporují i autobusy, například 188 do Michle, nebo 193 ve směru na Pankrác, dále ještě 139 ke stanici metra Kačerov a 124 směrem na Dvorce. Ještě hustší dopravní pokrytí by měla zajistit budoucnost, a to v podobě trasy metra D, která plánuje propojit Nusle a Vinohrady a Nusle a Krč. Na rozhraní Nuslí a Vršovic leží železniční nádraží Praha Vršovice zajišťující spojení směrem na Benešov a dále na jih Čech. Je potřeba zmínit i to, že Nusle jsou velice důležitou silniční křižovatkou, vede jimi severojižní magistrála a Nuselský most, který odvádí automobilovou dopravu z centra na Pankrác.

Nový developerský projekt k nastěhování v roce %%ct_property_material%%