Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit
Zobrazuji jeden výsledek
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

V jižní části Prahy se nalézá katastrální území Písnice, které spadá pod městskou část Praha-Libuš. Nachází ve správními obvodě Praha 12 a patří pod městský obvod Praha 4. Písnice zabírá v rámci celé Prahy celkovou plochu 366 ha. Žije zde podle údajů cca 4,3 tisíce obyvatel. Jde o okrajovou pražskou čtvrť, která na severu sousedí s Libuší, na západě s Cholupicemi, na východě potom s Kunraticemi, na jihovýchodě pak s Hodkovicemi u Zlatníků, které patří do katastru obce Zlatníky-Hodkovice a také s Vestcem u Prahy. Písnice je složená vlastně ze dvou celků, které od sebe dělí nezastavěný pás kolem Kunratické spojky. Jih této čtvrti tvoří rodinné domy, jež sousedí s historickou Písnicí a spojují se v jeden celek. Sever této čtvrti se skládá ze Sídliště Písnice a areálu bývalého masokombinátu Písnice, který přiléhá k libuňské zástavbě.

Kulturní památky

Za kulturou musíte převážně do centra města, mezi historičtější budovy náleží například bývalý statek, ale žádné významné památky zde nejsou. Ovšem v budově bývalého dnes již zrušeného masokombinátu Písnice se nyní nalézá logistické, obchodní a kulturní centrum vietnamské komunity žijící u nás – tržnice SAPA. Zde se konají i různé kulturní akce spojené s vietnamskou komunitou, třeba festival asijského lunárního roku a staročeského masopustu.

Zábava

I když i za zábavou je většinou nutné vyrazit do centra Prahy, v Písnici fungují některé organizace, jako Klub Junior v ulici Na Okruhu pro mladé, který nabízí nejrůznější kroužky, kulturní akce a volnočasové aktivity. Klub Senior v MŠ K Lukám, dále Sbor dobrovolných hasičů Písnice v ulici Ladislava Coňka a také několik občanských sdružení. Na Libušské ulici najdete bar Božská komedie.

Příroda

Část přírodního parku Modřanská rokle-Cholupice a také přírodní památky Modřanská rokle se nalézá přímo v katastru Písnice. Tato oblast slouží k procházkám, relaxaci i jízdě na kole. Nachází se zde i Libušský potok s několika rybníčky. Přímo Modřanskou roklí a Cholupickým vrchem vede několik cyklostezek, jedna z nich protíná celou rokli, jiná vede podél Cholupického potoka přes Cholupický vrch do rokle. V Modřanské rokli také vede naučná stezka. Nad retenční nádrží Libušská je velmi oblíbené dětské hřiště.

Sportoviště

Samozřejmě se v Písnici nacházejí i možnosti ke sportovnímu vyžití. Jde například o Klub zdraví Fitness Bodypoint v Mirotické ulici, dále sportovní halu a tělocvičnu TJ Sokola Libuš v Libušské ulici a Judodragons v ulici Na Okruhu, tělocvičnu určenou k tréninku juda. V ulici Na Okruhu se rovněž nalézá Tenisový klub Písnice. Kuželky si můžete zahrát v Bowlingu Písnice na adrese Písnice 6.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice městské části Písnice sídlí na Libušské ulici v Praze-libuši, neboť obě uvedené čtvrti jsou spojeny dohromady. Úřední hodiny jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a potom od 13.00 do 17.30 hodin. Narazíte zde na tři mateřské školy, první sídlí v ulici Ke Kašně, další je v ulici Mezi Domy a třetí potom Písnický domeček v Písnické ulici. Ve čtvrti Písnice se nacházejí tři základní školy. První z nich je klasická základní škola Písnická ve stejnojmenné ulici, druhá potom Základní škola s rozšířenou výukou jazyků v ulici Ladislava Coňka. Dále je tu ještě třetí základní škola, a sice soukromá základní škola Wonderland Academy v Mílové ulici. Kromě toho v tomto katastrálním území najdete i jednu střední školu, konkrétně jde o Střední odborné učiliště potravinářské v ulici U Bazénu. V Písnické ulici sídlí zdravotnické zařízení Dipte se zázemím polikliniky, poskytuje péči praktických a odborných lékařů.

Nákupní možnosti

Možnosti k nákupu pro obyvatele Písnice zajišťuje supermarket Albert nacházející se na Libušské ulici. Dále nákupní možnosti představuje i vietnamská tržnice SAPA v prostorách někdejšího písnického masokombinátu a libuňské drůbežárny. Je zde možné koupit hlavně vietnamské a asijské zboží.

Doprava

Do Písnice zajíždí autobus číslo 113, 197, 331 a 333. Linka číslo 113 spojuje Kačerov a Točnou, linka číslo 197 potom Háje a Smíchovské nádraží, linka číslo 331 jezdí z Kačerova do Jílového u Prahy a konečně linka číslo 333 z Kačerova do Březového-Oleška. Důležitou dopravní tepnou pro automobily je v Písnici Libušská ulice, kterou se dostanete na Kunratickou spojku nebo na Štúrovu, Zálesí a samozřejmě i na Vídeňskou ulici. Libušská tvoří radiální komunikaci z Krče přes Libuš, vede až do Dolních Břežan. Dopravní situace se časem ještě zlepší, protože se zde plánuje výstavba depa a zázemí pro další linku pražského metra D. Její konečnou stanicí by měla být právě Písnice. Zároveň zde má vzniknout spojka mezi budoucí dálnicí D3 a Pražským okruhem.