Developerský projekt Císařská vinice

V prodeji
Podbělohorská, Smíchov, Praha 5

Detaily

O projektu

Projekt Císařská vinice na pozemku v Praze 5 na místě stávajícího průmyslového areálu navrhuje soubor bytových domů, řadových domů a samostatných vil. Jedná se o klidnou rezidenční lokalitu v těsné blízkosti parku Ladronka. Umístění v mírném svahu orientovaném na jih zajišťuje dostatek slunce a výhledů na Prahu.
Autorem projektu je ateliér Podlipný Sladký architekti, interiéry do vnitřních dispozic pak navrhli designéři ze studia Olgoj Chorchoj v minimalistickém stylu.

Developerem je společnost JRD Development, která se zabývá převážně rezidenčními projekty na území Prahy a orientuje se na zdravé a tzv. zelené bydlení (v tomto duchu realizovala již např. rezidenční soubory Park Hloubětín nebo Ecocity Malešice). Objekty jsou navrženy jako nízkoenergetické se vzduchotechnikou s rekuperací vzduchu, vytápěnými a chlazenými stropy, tepelnými čerpadly a extenzivní zelení na střechách.

Bytové domy jsou umístěny na severní straně pozemku, odkud se do nich také vstupuje. Na jih jsou fasády otevřeny velkoformátovými francouzskými okny přes balkony se stíněním tvořeným dřevěnými latěmi. Každý dům má 5 nadzemních podlaží a podzemní parkování, jedná se o 2 domy obsahující celkem 5 komerčních prostor a 67 bytových jednotek s dispozicemi od 1kk po 4kk. Každému bytu náleží buď balkon, předzahrádka v případě přízemních bytů, nebo střešní terasa v posledním ustoupeném podlaží. Balkony a terasy jsou orientovány směrem do veřejného parku, který je navržen jako součást komplexu.

V jižní části pozemku jsou umístěny 3 řadové domy s dispozicí 4kk a 4 samostatně stojící vily 5kk. Všechny jsou přístupné z nově navržené obslužné komunikace na severní straně, kde mají také integrované garáže. Tyto stavby jsou navrženy s 2 nadzemími podlažími, ale 1. podzemní podlaží je vzhledem k zasazení do svahu otevřeno francouzskými okny na jih, kde ke každému domu náleží soukromá zahrada.

Řadové domy i vily jsou již vyprodané. V současné době probíhá doprodej bytových jednotek.

Lokalita

Pozemek spadá pod Prahu 5 – Smíchov, je ohraničen ulicemi Smrčinská ze severozápadu a Podbělohorská ze severovýchodu. Na jižní straně pak sousedí se sportovním komplexem umístěným v zeleni. Protože je projekt umístěn v širším centru Prahy, jedná se o lokalitu velmi dobře dostupnou automobilovou i městskou hromadnou dopravou – v blízkosti se nachází autobusové a tramvajové zastávky s linkami napojenými na metro a centrum města. V místě je dostupná i potřebná občanská vybavenost – základní a mateřská škola, restaurace, obchodní centrum a nemocnice Homolka. Jsou zde i sportoviště včetně tenisové haly, bazénu a golfového klubu a mnoho rekreačních lokalit jako nedaleký park Ladronka nebo obora Hvězda.

Energetický štítek

A+
A
B
Vaše energetická třída je B
C
D
E
F
G
H

Lokalita

Podbělohorská, Smíchov, Praha 5

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty