Developerský projekt Dva Domy

V prodeji
Křižíkova, Karlín, Praha 8

Detaily

Přehled

O projektu: Karlín je pro své jedinečné genius loci jednou z nejvyhledávanějších adres v Praze. Nabízí pestrý mix tradiční zástavby a současné architektury, klid a čerstvý vzruch u břehů Vltavy i velkoměstský ruch protkaný kulturou a gastronomií. Karlín Group zde buduje nový rezidenční projekt s názvem Dva domy s celkem 112 bytových jednotek v duchu vysokého standardu. Projekt zahrnuje také duplexy a střešní penthouse.

Rezidenční projekt zasazený do živé rezidenční čtvrti Prahy 8 tvoří dva domy. První je orientován do ulice Křižíkova, druhý nabídne pohled na vnitřní park a Vítkov. Byty o dispozicích 1+kk až 3+kk jsou navrženy s ohledem na efektivní využití obytné plochy a většina z nich disponuje balkonem nebo terasou. Ještě více prostoru nabízí dvoupatrové duplexy o dispozicích 4+kk a 5+kk. Pro nejnáročnější rezidenty je určen střešní penthouse s velkorysou podlahovou plochou 190 m². Různorodost půdorysů bytů tvoří neotřelou nabídku. Přináší nově definovanou kvalitu a životní styl.

Za vizuální stránkou rezidenčního projektu Dva domy je podepsáno slovinské studio Bevk Perović Arhitekti. Za svou práci získalo množství mezinárodních cen včetně ceny Evropské unie za současnou architekturu – Miese van der Rohe Award za návrh Matematické fakulty Univerzity v Lublani. Mimo jiné také nejvyšší národní ocenění Prešeren, které uděluje prezident Slovinské republiky. Dva Domy jsou již třetí realizací tohoto studia v ČR.

Předpokládaný termín dokončení projektu - červen 2022.

Lokalita: Karlín je místo s komplexní občanskou vybaveností. V docházkové vzdálenosti od rezidenčního projektu jsou dostupné všechny základní služby včetně mateřské a základní školy, gymnázia a několika středních škol. Nechybí množství kaváren, restaurací a dalších stylových gastropodniků, díky kterým je lokalita považována za splněný sen milovníků chutí. Nespočet menších obchůdků doplňují supermarkety a obchodní centra jako Oasis Florenc.

Kulturu reprezentuje hudební divadlo Karlín, Forum Karlín i menší kluby, kde pořádají koncerty čeští i světoví umělci. Za pozornost jistě stojí také scéna nedalekého Divadla (bez záruky) Praha a projekce v kině Atlas.

Na katastrálním území Karlína se nachází množství významných kulturních památek a zelených ploch. Obyvatelé mohou trávit čas relaxačními procházkami podél břehu Vltavy, odpočinkem na lavičce na malebném Karlínském náměstí i sportovními aktivitami v parku Vrch Vítkov.

Dopravní spojení Karlína s ostatními městskými částmi zajišťuje MHD. Autobusové i tramvajové zastávky se nachází jen pár minut chůze od domů. Vestibul metra stanice Křižíkova (trasa B) je v Thámově ulici.

Lokalita

Křižíkova, Karlín, Praha 8
24.11.2023

Garden Living: v prodeji jsou byty na Praze 9

24.11.2023

Zelený Chodovec: v prodeji jsou byty na Praze 10

23.11.2023

Rezidence Blízká: v prodeji jsou byty v pražském Karlíně

23.11.2023

Byty Americká: v prodeji jsou byty v Kladně

22.11.2023

Bydlení Úvaly: byla zahájena výstavba 4. etapy projektu

Více aktualit
Všechny doporučené developerské projekty