Developerský projekt Krásné Počernice

Vyprodáno
Jeřická, Horní Počernice, Praha 9

Detaily

 • ID:
  1129
 • Stav:
 • Developer:
  JAN KONHEFR
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Horní Počernice
 • Byty k nastěhování od:
  2013 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  31
 • Cena bytů (od - do):
  vyprodáno

O projektu

O projektu: Developerský projekt Krásné Počernice, které se nachází v Horních Počernicích - Praha 9, předkládá velice moderní a efektivní nízkoenergetické bydlení, což dokazuje získané ocenění Energeticky úsporného projektu. Součástí celé výstavby jsou tři bytové a jeden rodinný dům. Aktuálně jsou na prodej bytové jednotky, jejichž dispoziční členění může započínat na 1+kk a končit na 4+kk.
Při výstavbě bylo dbáno na použití moderních technologických postupů, včetně rekuperačních jednotek, díky čemuž klesají celkové provozní náklady na domácnost. Součástí bytů je parkovací stání, sklepní kóje nebo balkony a zahrádky.

V Praze Horních Počernicích probíhá další kolaudace novostavby s netradičními byty pod zemí. Krásné Počernice tvoří čtyři bytové domy, které kombinují bydlení nad i pod zemí. Z celkového počtu 31 bytů se nachází 11 nových bytů pod zemí. Všechny byty včetně těch nadzemních jsou nízkoenergetického standardu a svým majitelům garantují až desetitisícové úspory energie za rok.

Bytový komplex Krásné Počernice využívá sklonu parcely a jeho část je zapuštěna do země. Úsporného provozu je dosaženo využitím tepelného čerpadla, podlahového topení, řízeného větrání, ekvitermní regulací teploty a přirozeného krajinného reliéfu. S nevšední výstavbou bytů v zemi začal developer Konhefr už u projektu Nové Počernice, který získal nominaci na cenu Státního fondu rozvoje bydlení za nejlepší stavbu určenou pro bydlení v roce 2010.

„Bydlení pod zemí není už žádný underground, ze kterého by lidé měli obavy. Právě naopak. Dokazuje to například fakt, že většina těchto bytů byla prodána několik měsíců před jejich kolaudací,“ říká Jan Konhefr, jednatel společnosti Konhefr.

Byty v zemi jsou charakteristické velkými prosklenými plochami otočenými na jih, které v bytech zajišťují stabilní dostatek světla. Vrstva zeminy na severní straně zase v domácnosti udržuje stálé mikroklima. Stabilní teplota bytu v zemi se díky zemině bez ohledu na počasí a roční období drží v rozmezí 10°- 14° Celsia. V zimě tedy stačí zvýšit teplotu o 10° C, zatímco v letním období je v bytě příjemný chlad a nepřehřívá se.

Bytový komfort zajišťuje podlahové topení a rekuperační jednotka - řízené větrání s tzv. „bypassem“. Ten umožňuje noční provětrávání objektu chladným venkovním vzduchem tzv. pasivní chlazení. Část bytů v zemi projektu Krásné Počernice má také vlastní předzahrádky s vodovodním přívodem, vlastními zásuvkami a osvětlením. Samozřejmostí většiny bytů je garážové stání.

Osvědčené stavební postupy a moderní technologie zajišťují Krásným Počernicím průkaz energetické náročnosti budovy třídy A, tedy nejlepší možné hodnocení. Autorem projektu je architektonický ateliér Hlaváček a partner.

Lokalita: Horní Počernice - Praha 9 jsou díky své občanské vybavenosti, dopravní dostupnosti a bohatému množství zeleně, stále vyhledávanější lokalitou. V blízkosti se nachází Centrum Černý Most, do centra Prahy se dopravíte během 20 minut veřejnou dopravou, a v okolí nechybí ani cyklostezky nebo možnost sportovního vyžití.
Lokalita Prahy 9 je jako stvořená nejen pro svobodné lidi, ale také pro rodiny s dětmi. Opomíjeni zde totiž nejsou ani ti nejmenší. Děti zde naleznou spoustu vyžití, školy, školky a mohou navštěvovat nejrůznější zájmové kroužky.

Lokalita

Jeřická, Horní Počernice, Praha 9

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty