Developerský projekt Rezidence Meandry Výškovice
V přípravěDetaily
-
Stav:
-
Developer:ANTRACIT Management CZ s. r. o.
-
Městská část / kraj:Moravskoslezský kraj
-
Lokalita:Ostrava
-
Architekt:Coral Construction Technologies
O projektu
Rezidence Meandry Výškovice je plánovaný rezidenční projekt v Ostravě, který přináší zcela nový přístup k bydlení prostřednictvím inovativní technologie 3D tisku betonu. Projekt nabídne řadové rodinné domy v různých velikostech a dispozičních řešeních, navržené tak, aby se dokázaly přirozeně přizpůsobovat měnícím se potřebám svých obyvatel v průběhu života.
Každý dům bude mít vlastní zahradu nebo terasu a samozřejmostí je i parkování přímo u domu. Díky flexibilnímu konceptu adaptabilního bydlení si budoucí obyvatelé budou moci zvolit nejen velikost a dispozici, ale také orientaci domu a rozsah venkovního prostoru. Užitná plocha domů se bude pohybovat přibližně od 50 do 120 m², což umožňuje široké spektrum využití od bydlení pro jednotlivce a páry až po rodiny, mezigenerační soužití nebo kombinaci bydlení s prací z domova.
Architektonický i urbanistický koncept vychází z motivu meandru, který se promítá do organických tvarů zástavby i celkové filozofie projektu. Autory návrhu jsou architekti ze společnosti Coral Construction Technologies, lídra v oblasti 3D tisku betonu, ve spolupráci s developerskou skupinou Antracit.
Projekt je ve fázi přípravy projektové dokumentace.
Lokalita
Výškovice patří mezi vyhledávané části Ostravy, které kombinují klidné rezidenční prostředí s výbornou dostupností městské infrastruktury. Oblast se nachází v blízkosti přírodního meandru řeky Odry, což zajišťuje bezprostřední kontakt se zelení, krajinou a přírodními biokoridory vhodnými pro procházky, běh, cyklistiku i relaxaci. Okolí nabízí řadu parků, volnočasových ploch a navazujících cyklostezek, které propojují městské bydlení s přírodou.
Veškerá občanská vybavenost je dostupná v krátké vzdálenosti, včetně mateřských a základních škol, obchodů, zdravotnických zařízení, sportovišť a služeb každodenní potřeby. Výškovice jsou dobře napojené na městskou hromadnou dopravu, která umožňuje rychlé a pohodlné spojení s centrem Ostravy i dalšími městskými částmi, a zároveň nabízí dobrou dostupnost automobilem.
| 11.6.2026 |
Evergreen: v prodeji jsou byty a RD na Praze 8 |
| 9.6.2026 |
BLOK 12: v prodeji jsou byty na Praze 4 |
| 7.6.2026 |
K Botiči: byl zahájen prodej bytů na Praze 10 |
| 7.6.2026 |
Líbeznické Sady: v prodeji jsou RD v okrese Praha-východ |
| 5.6.2026 |
Jeruzalémská 4: v prodeji jsou byty na Praze 1 |











