Developerský projekt Rezidence Nad Ostrovem

Vyprodáno
Nad Ostrovem, Podolí, Praha 4

Detaily

 • ID:
  11459
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Podolí
 • Byty k nastěhování od:
  2018 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  11
 • Cena bytů (od - do):
  6.999.138 Kč - 23.341.505 Kč

O projektu

O projektu: V ulici Nad Ostrovem v Praze 4 Podolí se rodí úplně nový developerský projekt nazvaný podle stejnojmenné ulice, a sice Rezidence Nad Ostrovem. Novostavbu tvoří pětipodlažní samostatně stojící dům, v němž se nachází celkem 11 luxusních nových bytů určených náročnějším zákazníkům. Popisovaný nový dům se buduje přímo na pozemku někdejší proluky vzniklé mezi činžovními domy na svahu v Podolí. Právě charakter pozemku. Který má spád, umožnil vznik originálního díla. Kaskádovitá novostavba umožnila, že každý byt disponuje svojí vlastní velkou terasou a dostává díky tomu skutečně velký přísun světla. Celá ulice Nad ostrovem včetně nového domu je situována hned nad Veslařským ostrovem. Její vyšší poloha rezidentům umožní výhled na řeku Vltavu i na historické centrum Prahy. Předprodej bytů už začal v únoru letošního roku, termín dokončení bude upřesněn. Developerem a také prodejcem tohoto obytného komplexu je skupina Neocity Group, která se angažuje hlavně v oblasti výstavby menších a středních projektů, a to nejenom u nás v České republice. Skupina sídlí v Letenské ulici na Praze 1 na Malé Straně.

Byty: Developerský projekt Rezidence Nad Ostrovem nabízí celkem 11 nových bytů o plošných dispozicích 2+kk až 5+kk. Plocha bytů činí od 64 m2 do 205 m2.
Samozřejmě zde platí při předávání bytů klientům určité standardy. Které to jsou?
Konstrukční systém celého obytného komplexu tvoří v případě nosných zdí a stropů železobeton. Nenosné příčky jsou zděné. Pokud jde o výšku stropů obytných místností, ta je 260 cm. Všechny chodby a koupelny jednotlivých bytových jednotek mají podhled se sníženou výškou, a to o 15 cm.
Vytápění domu zajišťuje plynová kotelna pro celý dům. Funguje zde bezdrátové měření a odečty spotřeby tepla. U francouzských oken jsou umístěny podlahové konvektory. V koupelnách se o teplo starají topné žebříky a také elektrické podlahové topení.
Do jednotlivých bytů se dodávají hliníková okna.

V koupelnách se pokládá keramický obklad až do výše stropu. Nechybí zde zařizovací předměty dodávané firmou Hansgrohe. Ke sprchovým koutům se dodávají podmítkové baterie. Součástí sprchových koutů jsou vaničky vyrobené z litého mramoru. Sprchové kouty jsou také vždy vybaveny skleněnou zástěnou. V rámci vybavení koupelny se dodává také ocelová vana.
V obytných místnostech se pokládají třívrstvé dřevěné podlahy s nášlapnou vrstvou 3,6 mm.
V rámci elektroinstalací se v koupelnách, na WC a na chodbách zabudovávají svítidla do sádrokartonového podhledu. Dále se zhotovuje vývod nad zrcadlem. V ostatních prostorách bytu se provádí vývody pro svítidla.

V koupelně a na toaletě je zajištěn ventilátor s hydrostatem a doběhem.
Pro televizi se připojuje společná televizní anténa. Televizní zásuvky jsou součástí každé obytné místnosti, stejně tak se v každé obytné místnosti nachází také datová zásuvka. Jedná se zde rovněž o smart standard, u kterého můžete využít tablet nebo telefon pro ovládání topení či žaluzií. V rámci nadstandardu se tyto smart možnosti dají dále rozšířit.
Součástí celého domu jsou pochopitelně i společné prostory. Tvoří je parkovací hala v prvním podzemním podlaží. Hala má společný vjezd pro všechny a každý byt zde má své parkovací stání. Vjezd zajišťují sekční vrata vybavená dálkovým ovládáním. Osvětlení garáží je zajištěno na základě pohybového čidla.
Sklepy tvoří zděné a betonové stěny. Vstup do společných prostor sklepů probíhá pomocí čipu.
Vstupní dveře do celého objektu domu jsou hliníkové, vybavené dvojitým zasklením. Mají elektromechanické zámek dveří, vstup do objektu umožňuje čip/klíč.
Podlahy schodišť a chodeb jsou tvořeny keramickou dlažbou.

Osvětlení vstupní haly, chodeb a schodiště, ale také sklepních prostor a venkovního prostranství před vstupem do domu je zajištěna pomocí pohybového čidla.
V domě nechybí výtah s nosností 675 kg pro celkem 9 osob.

Lokalita: Bytový komplex Rezidence Nad Ostrovem je situován do velice příjemné lokality nedaleko centra české metropole, a sice do čtvrti Podolí, nacházející se na Praze 4. Buduje se v ulici Nad Ostrovem, podle které celý projekt také získal svůj název. Naleznete zde vytoužený klid i dostatek zeleně, a přitom se odsud dostanete do centra města zhruba do 10 minut.
Ačkoli Podolí není příliš velkou městskou čtvrtí, nalézá se v jejím katastru poměrně velké množství zajímavých kulturních památek. Pravděpodobně nejdůležitější památkou je kostel sv. Michaela archanděla, o kterém najdeme první písemné zmínky už z roku 1222. Patrně je jedním z vůbec nejstarších kostelů v Praze. Na místech dnešního kostela byla nejdříve románská kaple, později sem ovšem přibyla také fara a zdejší duchovní správce. Krátce byl kromě Podolí a Dvorců farním kostelem i pro sousední čtvrť Braník. V roce 1993 dokonce do tohoto kostela přibyly dva nové zvony. Dojít k němu pěšky stihnete za 9 minut, autem byste to měli 2 minuty. Jiná zajímavá památka pochází z oblasti moderní techniky, v tomto případě jde o Podolskou vodárnu. Původně sloužila tato stavba k výrobě pitné vody přímo z řeky Vltavy. Později se ovšem změnila v budovu, která zajišťuje pitnou vodu z údolní nádrže Želivka do spousty pražských domácností. Pěšky se k ní dostanete za 9 minut, tramvají číslo 3 nebo 17 vám to potrvá 7 minut a konečně autem to stihnete za pouhé tři minuty. Zajímavou stavbou je také Ústav pro péči a matku a dítě, ta dnes slouží jako renomovaná porodnice.

Pozoruhodné je Podolí i hlediska různé zábavy, vlastně se dá říci, že právě v této čtvrti zábava vzniká. V Podolí totiž narazíte na dobře známé Kavčí hory, kde sídlí velký areál České televize. Najdete ho přímo v kopci nad řekou Vltavou, je umístěný přímo nad podolským plaveckým stadionem. Dorazíte k němu za 6 minut autem. Můžete také jít pěšky, což vám potrvá asi 11 minut. V Podolské vodárně, kterou už jsme zde popisovali, má své sídlo Muzeum pražského vodárenství. V ulici 5. května v katastru Pankráce se nalézá Taneční škola Hes, k níž se pěšky dopravíte za 21 minut, metrem linkou C za 14 minut či autem za 4 minuty. Kondor-skupina ŠÁN, která funguje na Podolském nábřeží, si klade za cíl organizovat volnočasový program pro mládež. Jestliže se do ní chcete vypravit, autem to stihnete asi za 6 minut, pěšky za 10 minut. Určitě vás bude zajímat i nejbližší kino. Bohužel přímo v Podolí na žádné nenarazíte. Tím nejbližším je Cinema City u Anděla na Plzeňské ulici na druhém sousedním břehu Vltavy, takže musíte přes most. Můžete svézt kombinací tramvaje číslo 3 a metra linky B, což je celkem 21 minut, případně můžete zvolit také dopravu pouze tramvají číslo 3 nebo 17 a v tomto případě cesta potrvá celkem 22 minut. Stejně tak za divadlem odsud musíte dál, a to do centra města. Ovšem tramvají číslo3 jste za 20 minut na Václavském náměstí, kde si můžete užít různých divadel i kin podle chuti. Jedno zajímavé divadlo ale objevíte také nepříliš daleko na sousedním smíchovském břehu Vltavy. Jedná se o Švandovo divadlo ve Štefánikově ulici, kam můžete dorazit tramvají číslo 17 a potrvá to 25 minut. Autem je to 11 minut cesty, pěšky by vám to trvalo 45 minut. Čtenáři z Podolí, kteří si rádi půjčují knihy, mohou využít knihovny ve Vikově ulici a dále v ulici Na Veselí. Do knihovny ve Vikově ulici dojedete za 23 minut autobusem číslo 118 nebo za 26 minut autobusem číslo 124. Autem jste tam za 10 minut. Pěší procházka by vám trvala 29 minut. Druhá pobočka Městské knihovny v ulici Na Veselí je dostupná za 4 minuty autem, nebo za 16 minut autobusem číslo 121, případně za 20 minut pěšky.

Přímo v Podolské ulici se nalézá Sport park pro seniory, kde si senioři mohou zacvičit. Pěšky se k němu dopravíte za pouhé tři minuty chůze, autem to zvládnete za minutu. Velkým prostorem plným zeleně, kde mohou občané Podolí relaxovat, je park na Kavčích horách. Dojdete tam po svých za 9 minut, nebo autem dojedete za 7 minut. Vaší pozornosti určitě neujde ani nedaleký Centrální park Pankrác, který je také stvořený k relaxaci. Do něj se dostanete po 17 minut trvající procházce či případně 16 minutové jízdě autobusem číslo 121. Oba tyto parky nabízejí zázemí k procházkám. Kousek přírody najdete i na podolském hřbitově v ulici Pod Klaudiánkou. Dojdete k němu za 8 minut, nebo dojedete autem za polovinu času. Kdo chce kempovat, může využít prostor Caravan Camping Císařská louka, který se nalézá na stejnojmenném ostrově. Kombinací pěší chůze a přívozu přes Vltavu se tam dostanete za 24 minut.
Poloha Podolí už přímo předurčuje k provozování aktivit úzce spjatých s vodou, tedy veškerých vodních sportů. Známý je především Plavecký bazén v Podolí, na který narazíte přímo na nábřeží v Podolské ulici. Stojí zde už od roku 1965. Cesta k němu je velmi krátká, máte ho doslova za rohem, stačí 6 minut poklidné procházky. Autem se to dá zvládnout i za 4 minuty.

Dále v okolí naleznete Veslařský ostrov, ležící hned u podolského břehu přibližně na úrovni protější Císařské louky. Je zde malý přístav vybavený zázemím pro vodácké sporty, včetně kanoistiky a jachtingu. Startuje odsud pravidelně také známý pražský veslařský závod Pražské primátorky. Už za první republiky se zde nacházelo velice široké zázemí pro sportování, a to včetně dětského koutku, ping-pongu či hřiště na volejbal. Pěšky sem dojdete za 10 minut přes most, autem je doprava na ostrov schůdná do 4 minut. Podolský přístav je potom určený hlavně pro malá sportovní plavidla. Dopravíte se k němu vozem za 2 minuty, pěšky za 11 minut. Dvorce, lokalita též hned u řeky, kde dnes je zastávka tramvaje, nabízí tenisové dvorce. Můžete si tam tedy užít bílý sport. Pěší procházkou se návštěva kurtů dá stihnout za 13 minut, autem za 5 minut. Žluté lázně jsou potom klasickou pražskou plovárnou, jejíž historii lze vysledovat až do roku 1910, už tehdy se sem vešlo na 9 tisíc návštěvníků a měly na tehdejší dobu opravdu velmi moderní vybavení. Sem dojdete za 13 minut po svých, nebo také dojedete za 5 minut autem. Společnost Seawolf fungující v Podolské ulici organizuje instruktáž potápění. Můžete k ní dojet za 5 minut autem nebo také za 6 minut pěšky. Tím by ale výčet sportovních aktivit v Podolské ulici rozhodně nebyl úplný. Nalézá se zde například také Na Pilates v Podolské ulici, už z názvu se samozřejmě dá odvodit, že jde o studio Pilates. Pouhých 7 minut strávíte cestou do tohoto studia, pokud si tuto dobu chcete ještě více zkrátit, dojedete tam za 2 minuty. V Jeremenkově ulici se nachází celkem 9 antukových tenisových dvorců, i tady je proto možné si zahrát. Dojezdová vzdálenost v případě použití vozu je zde 6 minut, při použití autobusu číslo 118 je to 16 minut a konečně s použitím autobusu číslo 124 celkem 19 minut. V ulici pod Klaudiánkou v Podolí narazíte na multifunkční Wellness club MIDA nabízející lázeňskou terapii, ale třeba i squash nebo fitness, tedy velmi pestrou paletu činností. Pěšky u něj budete za 4 minuty, autem za pouhé 2 minuty.

Při hledání zdravotní péče si můžete vybrat hned ze tří k tomu určených zdravotnických zařízení. Prvním z nich je Poliklinika Medicina Plus nacházející se ve Hvězdově ulici. Pěšky je dostupná za 16 minut, autobusem číslo 121 za 20 minut, autem k ní sjedete za 5 minut. Další potom následuje Medicover s. r. o. v ulici Lomnického. Dojezdová vzdálenost autem činí 2 minuty, autobusem číslo 212 celkem 8 minut a pěšky 12 minut. Konečně je zde i nemocnice EUC v ulici Na Pankráci. K ní dojedete metrem linkou C za 16 minut, pěšky sem dojdete za 20 minut, autobusem číslo 121 za 16 minut, případně linkou číslo 188 za 19 minut. Na nejbližší lékárnu narazíte v Podolské ulici, což je 2 minuty autem, 9 minut pěšky, či 17 minut tramvají číslo 3 nebo také číslo 17.

Ve Voráčkovské ulici narazíte na mateřskou školu, k níž se dostanete po 8 minutové pěší chůzi nebo 4 minutové jízdě autem.
Nejbližší mateřská a základní škola se nachází 7 minut pěší cesty na Nedvědově náměstí. Autem se k ní dopravíte za 3 minuty jízdy. Základní škola se nalézá v Jeremenkově ulici, jde o školu s rozšířenou výukou jazyků. Pěšky jste u ní za 20 minut, autobusem 118 za 17 minut, nebo autobusem číslo 124 za 18 minut.
Potřebujete-li jít na poštu, potom nejbližší pobočku České pošty odhalíte v Podolské ulici, což je celkem 7 minut chůze nebo 2 minuty jízdy autem.
Nejbližší bankomat na Podolské ulici patří Komerční bance. Je 2 minuty jízdy autem, nebo také 7 minut pěší chůze.
Jestli dostanete chuť vyrazit někam do okolí na jídlo, velmi blízko se nalézá Restaurace Podolka, a to přímo na Podolském nábřeží. Dojdete k ní za 11 minut, nebo dojedete tramvají číslo 3 či 17 za 19 minut, případně autem za 2 minuty.

Samozřejmě v Podolí narazíte na dostatek supermarketů, které zajistí dostatek příležitostí k nákupům. Prvním z nich je velký obchod Tesco u metra, konkrétně u stanice Pražského povstání. Nachází se přímo na Náměstí hrdinů a dostupnost autem přímo od domu činí 3 minuty, autobusem číslo 121 to potrvá celkem 10 minut, pěšky sem půjdete 14 minut. Další možnosti pro uspokojení nákupních potřeb poskytuje hypermarket Albert se sídlem v ulici Na Pankráci. Metrem linkou C k němu dojedete za 13 minut. V neposlední řadě mohou zájemci o nákup potravin využít také služeb Obr Marketu v Podolské ulici, který je 8 minut pěšky nebo 2 minuty autem.

Podolí protíná tramvajová doprava, a to podél břehu řeky Vltavy od Vyšehradu do Braníka. N Jezdí tudy linky číslo 3 a 17. Nejbližší zastávkou pro tyto tramvajové linky je Kublov. Tato linka se nachází pouhé tři minuty cesty pěšky od domu. Linka číslo 3 spojuje konečnou Levského v Modřanech a Kobylisy. Linka číslo 17 jezdí po stejné trase, jako už zmiňovaná linka číslo 3, tedy Levského-Vozovna Kobylisy. Dále zajišťují dopravu v Podolí autobusy, a sice 118, 121 a 124. Nejbližší autobusovou zastávkou je Na Dolinách, kde staví autobus číslo 121. K této zastávce se dostanete po 6 minutách pěší chůze. Linka 121, která odsud jezdí, křižuje čtvrť ve směru Nádraží Braník a Podolská vodárna. Pokud jde o linku číslo 118, ta jezdí mezi Sídlištěm Spořilov a Smíchovským nádražím. Konečné stanice linky 124 tvoří Dvorce a Želivského. Poslední linkou je číslo 188, které spojuje Kavčí hory se stanicí metra Želivského. Dobře je čtvrť dostupná i od metra. Můžete vystoupit na stanici Pražské povstání či Pankrác a pěšky se do ulice Nad Ostrovem dostanete po 13 minutové procházce. Spojení Podolí a Vyšehradu tvoří Vyšehradský tunel nacházející se u řeky pod vyšehradskou skálou. Je určený k silniční automobilové i tramvajové dopravě. Je přímou spojnicí Podolí a Podskalí. Za pouhé 3 minuty k němu dojedete autem, za 14 minut tramvají číslo 3 nebo 17. Výhodná je poloha Podolí i z hlediska cestování autem. Okrajem této čtvrti vede ulice 5. května, tedy magistrála, na kterou se zde dá velmi snadno najet, zvládnete to za 10 minut od výjezdu od domu. Frekventovanou tepnou je také Podolská ulice, respektive Podolské nábřeží. Na Podolskou ulici se dostanete za 1 minutu od výjezdu, na Podolské nábřeží za 3 minuty.

Lokalita

Nad Ostrovem, Podolí, Praha 4

Realitní zprávy

21.4.2024

Boleslavova 3: v prodeji jsou byty v pražských Nuslích

18.4.2024

Čtvrť Emila Kolbena: byl spuštěn prodej nové etapy projektu

17.4.2024

Tachovské náměstí 5: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.4.2024

Trio Radotín: byl zahájen prodej bytů na Praze 5

12.4.2024

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty