Developerský projekt Steffany´s Court

Vyprodáno
Štěpánská, Nové Město, Praha 1

Detaily

 • ID:
  16406
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 1
 • Lokalita:
  Nové Město
 • Byty k nastěhování od:
  03/2019 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  15

O projektu

O projektu: Developerská investiční společnost Acord Invest vybrala pro svůj projekt Steffany’s Court neorenesanční cihlový nárožní dům ve Štěpánské ulici v Praze 1. Jedná se o luxusní moderní rekonstrukci 15ti malometrážních bytů (ateliérů či kanceláří) o těchto dispozicích: 2+kk (2x), 1+kk (13x), a to v sedmi nadzemních podlažích. Několik jednotek má balkon nebo galerii. V přízemí budovy budou dvě prodejny (k jedné z nich patří dvorek) a restaurace. Možná, že zrovna vy budete chtít v těchto prostorách podnikat a navíc v domě bydlet, co říkáte?
Dokončení projektu je plánováno na březen 2019.

Lokalita: Dům Steffany’s Court je situován na rohu ulic Štěpánská a Řeznická, v městském obvodě Praha 1 a v katastrálním území Praha – Nové Město. Tato lokalita sama o sobě je zárukou uspokojení všech potřeb i toho nejnáročnějšího klienta. Na co si vzpomenete, to v blízkém okolí – a v dosahu několika minut pěšky – najdete.
Budova je situována asi tak v polovině Štěpánské, mezi Václavským náměstím a rušnou Ječnou, případně Žitnou ulicí. A přitom kolem Steffany’s Court je poměrně klidné prostředí. Možná i proto si investor tuto lokalitu vybral.

Dopravní obslužnost si snad ani lepší přát nemůžete – posuďte sami: k tramvajové zastávce v Ječné ulici dojdete za 6 minut; tramvaj vás doveze budˇ jednu stanici na Karlovo náměstí na metro trasy B, anebo v opačném směru jednu stanici na I. P. Pavlova, na metro trasy C a odtud už jen jedna stanice tramvají na náměstí Míru a jste na metru trasy A. Samozřejmě vás tramvaje, projíždějící Ječnou ulicí, dovezou i do různých koutů Prahy. Takže, co se dopravy týká, nemůžete v Praze asi najít lepší lokalitu.
A co dalšího byste měli v blízkosti svého nového bydliště, popřípadě kanceláře? Obchody, školy, zdravotnictví, sport, kulturu a možnost relaxace v parcích.

Tak tedy kam za nákupy: smíšené zboží na Karlově náměstí je v dosahu 2 minut autem, nebo 5 minut chůze; další „smíšenka“ je v Žitné ulici (3 minuty autem, 13 minut pěšky) – obě prodejny jsou večerky. Ve Vodičkové najdete obchodní centrum (5 minut chůze, autem snad jen minutu), smíšené potraviny Ve Smečkách jsou vzdáleny šest minut pěšky, tři minuty autem. To nejlepší však na závěr: hned vedle domu se nachází prodejna smíšeného zboží, otevřená nonstop.
Do obchodního domu Tesco My, který se nachází na rohu ulic Národní a Spálená, vám cesta pěšky nebude trvat ani 15 minut, autem – což je asi do OD lepší – je to pět minut a MHD to trvá 10 minut. Vše ostatní najdete na „Václaváku“, kam se dostanete za 6 minut pěšky. U „koně“ byste mohli být za deset minut, a tím zároveň na stanici metra Muzeum – trasy A a C.
Pokud jde o vzdělávání, je tato lokalita přímo poseta školami: hned ve Štěpánské ulici sídlí Akademické gymnázium, v Žitné ZŠ a MŠ při FN – foniatrická klinika, ZŠ ve Vodičkové – 6 minut pěšky, ve Školské ulici, kam to netrvá ani pět minut se nachází SOŠ a VOŠ specializační,
do MŠ Na Rybníčku dojdete také za pouhých pět minut. A v Ječné? Tam jsou zase některé střední školy.

Co byste také mohli někdy potřebovat je Městská poliklinika ve Spálené, vzdálená od Steffany’s Court 11 minut chůze.
Za kulturou se vydejte kamkoliv v okolí: do Divadla v Řeznické je to jen pár kroků, Divadlo Palace nebo Divadlo Radka Brzobohatého najdete v horní části Václavského náměstí, anebo na Poříčí se nalézá Černého divadla Jiřího Srnce. Divadla Reduta, Metro, Minaret, Image se nacházejí na Národní třídě (14 minut chůze) – i do Národního divadla můžete dojít pěšky, půjdete necelých dvacet minut.
Za 6 minut lze dojít do Činoherního klubu Ve Smečkách, stejně dlouho trvá cesta do Divadla ABC ve Vodičkové; hned vedle v Jungmannově ulici najdete i Divadlo komedie a jedno z nejnavštěvovanějších Divadlo Kalich, na opačném konci Jungmannové sídlí Divadlo Bez zábradlí. Sami vidíte, že bydlení ve Štěpánské se vlastně nachází v centru všeho pražského dění.
Všude kolem je také množství kaváren, barů, bister, galerií, sportovních a nočních klubů, v nichž se dá provozovat spousta denních, večerních i nočních aktivit.
Pro toho, komu vyhovuje velkoměstský život se vším, co k němu patří, je určena nabídka bytu či prostor pro podnikatele právě v domě Steffany’s Court ve Štěpánské ulici.
Někdy však přijde čas na oddych, ozve se potřeba splynutí s přírodou – ani pak nemusíte lokalitu opouštět: v parcích na Karlově náměstí najdete potřebný klid i dětské hřiště; rovněž tak ve Františkánské zahradě, kam procházkou dojdete za deset minut; do Čelakovských sadů kolem Národního Muzea bude cesta trvat maximálně 15 minut, do Kateřinské zahrady 12 minut. Anebo se vydejte na Tylovo náměstí, kde se v příjemném parčíku konají každodenní farmářské trhy.

Více info: www.steffanyscourt.cz

Lokalita

Štěpánská, Nové Město, Praha 1

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty