Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Lihovar Smíchov

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Prodej novostavby v hlavním městě, s možností okamžitého stěhování. Přesně takovou nabídku najdete na této stránce.

Rádi byste, aby v adrese vašeho trvalého bydliště stálo slovo Praha? Novostavby v hlavním městě ihned k nastěhování nemusí být tak nedostupným zbožím, jak se říká. Ne pokud je budete hledat u nás.

Zobrazeno 136 z 122 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

1) U prodeje novostavby je důležitá její dopravní dostupnost

Každý má žebříček hodnot nastavený jinak, ale obecně je za nejdůležitější bod na seznamu považovaná dopravní dostupnost. Položte si tedy otázku, jak daleko má vaše bydlení být od práce případně dalších míst, kde trávíte nejvíce času.

Dobrou dostupnost poznáte podle blízkosti zastávek MHD, podle infrastruktury a také podle míry dopravy, která může ve špičce stagnovat. U lokalit s dobrou infrastrukturou a dostupností na metro nebo tramvaj počítejte s výrazně vyšší cenou než u odlehlých lokalit.

TIP: Bydlet přímo v centru ne vždy zaručuje lepší dostupnost. Může se stát, že dojíždět z okolí bude pro vás rychlejší než cesta z Václavského náměstí. Developeři naštěstí nabízejí mnoho bytů a domů právě v blízkosti Prahy. Střední cestou můžou být například nepříliš vzdálené Horoměřice na Praze-západ. Stranou a zároveň v centru je i rodinný Lipenecký park na Praze 5.

2) Občanská vybavenost

Vzdálenost do školy, k lékaři, supermarkety i sportovní a kulturní zařízení. To vše se řadí do občanské vybavenosti. Zjistěte si, jestli je ve vašem okolí restaurace a obchod, který budete mít rádi. Pokud vyžadujete banku, knihovnu nebo místo pro ranní běh, může to značně ovlivnit místo, kde se rozhodnete koupit byt.

Občanská vybavenost je v případě Prahy dobrá většinou všude. Jen v satelitních městečkách nebo v malých obcích si občas musíme vystačit se základem, ale zato jsou to místa velmi klidná s uvolněnou atmosférou beze spěchu.

TIP: Dokonalým spojením všech aspektů se chlubí Praha-Libeň. Palmovka je blízko centra, na lince metra B, navíc je dopravním uzlem tramvají a autobusů na všechny směry. Jedinečná je tu i občanská vybavenost. Určitě oceníte Divadlo pod Palmovkou, Libeňský zámek, množství supermarketů, cyklostezku a taky rychlou dostupnost k Vltavě vedoucí do Stromovky a do Tróje.

3) Příjemná lokalita

Měřítko pro tuto kategorii je obtížné, protože každý považuje za dobrou lokalitu něco jiného. Většina lidí ovšem hledí na blízkost přírody a parků v okolí svého bydliště. Novostavby na to často myslí, a buď v sobě zahrnují vlastní zeleň, nebo jsou stavěné v blízkosti parků. Výhodu pak mají ti, kteří se rozhodnou pro vlastní byt či dům na kraji Prahy.

Další otázkou je, nakolik je lokalita hlučná a nebezpečná. Jedná se o klidnou čtvrť, nebo pod okny vedou tramvaje? I to může ovlivnit váš výběr.

A v neposlední řadě jsou to stavby, které objekt obklopují. Možná dáváte přednost modernímu stylu, nebo je pro vás naopak výhodou secesní architektura.

TIP: Jedinečnou lokalitou jsou Vinohrady, které si mnohde uchovaly ráz 19. století. Vinohrady ocení více ti, kteří žijí pulzujícím městským životem, než maminky s kočárky. Je to jedna z top lokalit pro všechny, kteří touží po prestižní adrese a luxusním bydlení.

4) Příroda

Ano, už jsme to zmínili, nicméně příroda je natolik důležitým kritériem, že ji uvedeme ještě jednou. Nejen pro rodiny, ale i pro pohybově aktivní lidi je blízkost přírody při výběru bydlení klíčová. Zeleň, klid a čerstvý vzduch hrají důležitou roli pro relaxaci mimo pracovní hodiny. Ti, kteří neodjíždí každý víkend na chatu, budou chtít mít přírodu po ruce.

TIP: Pokud je příroda na prvních příčkách vašich požadavků, poohlédněte se po bydlení na východní nebo západní části Prahy. Například Praha-západ má blízko k brdským lesům a hned třem řekám. Výborné možnosti relaxace v přírodě nabízí i Praha 4 nebo projekty budované poblíž šáreckého údolí.

5) Cena

Všechny tyto aspekty dohromady tvoří výslednou cenu za nový byt a dům. Pokud chcete bydlet v hlavním městě a těžit z vyšších platů, počítejte i s vyššími cenami za bydlení.

TIP: Levnější byty se dají sehnat například na Praze 8 nebo Praze 9, kde najdete velmi atraktivní lokality jako Dolní Počernice, Letňany nebo Kbely. Čím dále od centra se budete dívat, tím níž budou ceny padat.

Jak byste svoje kritéria určili vy?