Developerský projekt Villa Doria

Vyprodáno
Pomezní, Libeň, Praha 8

Detaily

O projektu

O projektu: Rekonstrukce a rozšíření dvojvily to je nový developerský projekt Villa Doria nacházející se v Libni na Praze 8 v Pomezní ulici. V případě této novostavby se při rekonstrukci stalo snahou zachovat všechny původní rysy stavby a rozšiřovat ji tak, aby přístavba ladila s někdejším záměrem. Nově vzniklé křídlo tak nerozeznáte od původní zástavby. Náročná modernizace má na svědomí, že zde vzniká 9 nových bytů, které dokážou uspokojit jak potřeby mladých svobodných párů, tak i rodin s větším počtem dětí. Jednotlivé byty jsou totiž charakterově naprosto odlišné. Výhodou je, že rezidenti zde v novostavbě získávají klid vymezený hranicemi pozemku. Upravovaná dvojvila má celkem pět podlaží, z toho dvě podzemní a dvě nadzemní, nechybí zde velmi praktické podkroví. Termín dokončení bude upřesněn. Developerem a prodejcem tohoto rezidenčního areálu je společnost Villa Doria s. r.o. se sídlem v Ostrovní ulici na Praze 1. Předpokládaný termín kolaudace projektu VillaDoria je 8/2017, hrubá stavba 30.3.2018.

V novostavbě Villa Doria naleznete 9 nových bytů o plošných dispozicích od 2+kk až po 4+kk. Celková plocha bytů se pohybuje od 50 m2 do 125 m2. Kromě plochy bytů k vile navíc náleží ještě zahrada o rozloze 473 m2. Zelené plochy tvoří zahrady a terasy. Tři z vybudovaných nových bytů mají jak terasy, tak zároveň i přístup na zahradu. Ceny bytů se pohybují od 5,1 milionu včetně DPH do 11,2 milionu včetně DPH. Samozřejmě je třeba ceny před případným nákupem ještě ověřit. Celkové vybavení vily nabízí vyšší standard. Navíc je zde také výtah umožňující bezbariérový přístup. Parkování automobilů zajišťuje systém zakladačů dodávaný německou firmou WOHR.

Na jaké standardy bytů ve Ville Doria se mohou budoucí rezidenti těšit? Vzhledem k tomu, že dvojvila prošla velmi náročnou rekonstrukcí a zároveň z jedné poloviny novou přístavbou, byly zde použity nové moderní stavební materiály. Základ celé stavby tvoří obvodové zdivo z cihel. Na toto zdivo se aplikuje zateplovací systém o tloušťce 10-15 cm, který zajistí výbornou tepelnou stabilitu budovy. Kombinuje se se dřevem, klempířské prvky na domě jsou z pozinkovaného plechu. Na střechu se pokládají střešní tašky bobrovky.

Otvory v budově jsou tvořeny tepelně izolačními okny vybavenými dvojskly. Okna jsou v bílém provedení. Do střechy se instalují střešní okna od značky VELUX.
V objektu je umístěn moderní lanový výtah, jehož strojovna je umístěna v šachtě. Ve společných prostorách domu je zajištěno osvětlení, dále je instalováno bezpečné zábradlí, aby nedošlo ke zranění osob. Nechybí domácí telefony se zvonky, které umožňují přístup do budovy. Vnitřní vybavení domu a bytů tvoří teplovodní vytápění včetně centrální kotelny. Napojené je na topná tělesa Korado Plan. Samozřejmostí je kompletní příprava elektrorozvodů, dále příprava určená pro kuchyňskou linku, elektronický zabezpečovací systém a také satelitní příjem.

Jaké jsou dominantní prvky interiérů jednotlivých bytů Villa Doria?
V obytných místnostech bytů se pokládá dřevěná podlaha ve čtyřech odstínech. Na WC a do koupelny se dodává keramická dlažba a keramické obklady. Taktéž se do koupelny a na WC dodávají sanitární prvky značky TECE, Kaldewei Cayono a Hansgrobe. Nechybí také otopná žebřík CORDIVADI SANDY a vnitřní bytové dveře plné s hladkým povrchem a také sádrové nebo štukové omítky bílé barvy.

Lokalita: Lokalitu, kde se buduje developerský projekt Villa Doria, najdete na Praze 8 ve čtvrti zvané Libeň. Stavba se nalézá v Pomezní ulici.
Libeň je velmi bohatou čtvrtí, pokud jde o kulturní památky je. Na první pohled upoutá Libeňský zámek, který byl už ve 2. polovině 18. století přestavěný v rokokovém stylu. V současnosti tvoří sídlo městského úřadu pro Prahu 8, navíc již patří mezi státem chráněné kulturní památky, například se zde také oddává. Pokud si chcete k zámečku zajet, autem to stihnete za 9 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 za minut, pěšky by vám procházka trvala 26 minut. Vaší pozornosti by neměl ujít ani památkově chráněný objekt Nové synagogy na křižovatce Palmovka, který byl postavený již v polovině 19. století. Pěšky se k ní dostanete za 32 minut, městskou dopravou tramvají číslo 3 nebo 10 za 12 minut, autem za zhruba 10 minut.

Jestliže jste si oblíbili knihy českého spisovatele Bohumila Hrabala, potom vás určitě potěší Palác Svět nacházející se na Zenklově ulici nedaleko Palmovky. Vybudovaný byl ve 30. letech 20. století. jeho stručná charakteristika zní: konstruktivistický železobetonový činžovní a obchodní dům s kinem. Poetická zákoutí staré Libně popisuje Hrabal ve svých knihách. Nechybí tam ani zmiňovaný palác, který by ovšem dnes potřeboval rozsáhlou rekonstrukci. Pěšky se k němu dostanete za 31 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 to od domu projedete za 12 minut a samozřejmě můžete jet i autem, což potrvá 12 minut. Pozoruhodnou a také ochraňovanou památkou je Libeňský plynojem, který byl zbudovaný na návrší nad křižovatkou Palmovka, což je 11 minut autem, 17 minut tramvají číslo 3 nebo 10 a konečně 37 minut pěšky. Jedná se o zajímavou technickou památku. Ovšem památkově chráněná je tu i řada dalších objektů, například most přes Rokytku v Zenklově ulici, což je 9 minut autem, 15 minut tramvají číslo 3 nebo 10 či 27 minut pěšky. Za pozornost stojí i Zámecký pivovar v ulici U českých loděnic, což je 33 minut pěšky, 21 minut tramvají číslo 3 nebo 10, případně 10 minut autem. Jistě vás upoutá Libeňská sokolovna v Zenklově ulici, ta je vzdálená 9 minut autem, 12 minut tramvají číslo 3 nebo 10. Libeňská vodárenská věž se nalézá v ulici Na Slovance, což je 8 minut autem, nebo 18 minut tramvají číslo 10, nebo 21 minut pěšky. Upoutá i Libeňská cihelna nacházející se v ulici Pod Labuťkou, která leží 25 minut pěší chůze od Pomezní ulice, 11 minut jízdy autem, 14 minut tramvají číslo 3 nebo 10. V Libni narazíte i na církevní památku v podobě kostela svatého Vojtěcha, dřevěnou secesní stavbu z let 1904–1905, což je 12 minut tramvají číslo 3 a 10, 9 minut autem, 24 minut pěšky. Kromě výše jmenovaných objektů ukrývá Stará Libeň i poměrně významné usedlosti, například Vlachovku v Zenklově ulici, Hercovku v ulici U Hercovky, nebo Kuchyňku v Květinářské ulici.

Jestliže v Libni vyrazíte za zábavou, čeká vás řada zajímavých příležitostí a rozhodně nebudete zklamaní. Především musíme zmínit zdejší O2 arénu, kterou tvoří víceúčelová hala, která se hodí jak pro pořádání nejrůznějších sportovních akcí včetně například mistrovství světa v ledním hokeji, nebo také koncertů významných hudebníků a hudebních skupin, dále veletrhů a navíc i dalších kulturních a sportovních akcí, u nichž se předpokládá vysoká účast lidí. Celková kapacita této haly činí 18 tisíc míst. Autem se k ní dostanete za 12 minut, pěšky by vám to trvalo 48 minut. V Zenklově ulici nachází další kulturní stánek, a sice Divadlo Pod Palmovkou. V tomto případě jde o klasické repertoárové divadlo vyznačující se výbornou pověstí. Dojezdová vzdálenost autem činí 10 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 potom 13 minut, pěšky za 29 minut. Máte-li rádi filmové novinky, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu 5D Kina Praha Harfa, které promítá v Galerii Harfa na Českomoravské ulici. Zbrusu nová 5D technologie vám umožní, že se stanete doslova přímým účastníkem děje filmu. Pěšky se sem dostanete za 45 minut, tramvají číslo 25 a 3 nebo 10 potom za 25 minut, autem za 11 minut.

V Libni rozhodně nebudete trpět ani nedostatkem zeleně. Přírodu v této čtvrti zastupuje například park zvaný Psí louka nacházející se v ulici U Meteoru, což je 14 minut autem, nebo 34 minut kombinací autobusu číslo 151 a 201. Další oázu klidu nabídnou Thomayerovy sady na nábřeží v ulici U českých loděnic, což je 16 minut tramvají číslo 3 nebo 10, nebo 9 minut autem, případně 31 minut pěšky. Příjemný je park Pod korábem v ulici U Meteoru, k němuž dojdete za 17 minut, 11 minut tramvají číslo 3 či 10, případně autem za 11 minut. Do pražské ZOO a Pražské botanické zahrady v Holešovicích se dostanete po 48 minutové pěší procházce, případně také 24 minutové kombinované jízdě autobusem číslo 122 a následně číslo 201 nebo 12 minutové projížďce autem. Milovníky kol nadchne cyklostezka A26 Rokytka, která kopíruje tok říčky Rokytky. Vede z Libně do Hloubětína a dál až do Čelákovic. Pro cyklisty se rovněž plánuje vybudování další nové trasy A16 Veleslavínská z Libně přes Dejvice dál do Hostivic.

V Libni rozhodně nikdo nezanedbává ani sportovní vyžití. Kromě již zmiňované O2 arény, k níž se vozem dopravíte za 12 minut či pěšky za 48 minut zde najdete například Tenisové centrum Mandík v ulici Na Okrouhlíku s tenisovými kurty. Docházková vzdálenost k němu činí 10 minut, 8 minut sem strávíte jízdou autem. Na Českomoravské ulici má své sídlo Adventure Golf Praha s.r.o., mezinárodně certifikované hřiště na golf. Pokud jde o automobilovou dopravu, potom jízda trvá 12 minut, pěší chůze 48 minut. Milovníky vody a wellness aktivit určitě ho potěší Vodní a saunový svět v Malletově ulici. Pokud jako spojení využijete městskou hromadnou dopravu, můžete jet tramvají číslo 3 nebo 10 a potrvá to 26 minut. Pěšky to stihnete za 45 minut, autem 14 minut. Solárium a fitness BBC na náměstí Na Stráži se nalézá pouhých 7 minut autem od domu v Pomezní ulici, autobusem číslo 201 je to 8 minut, pěšky 13 minut. Za 26 minut pěší chůze dojdete k Aquacentru Šutka na Čimické ulici. Můžete se k němu svézt některým z autobusů číslo 102, 144, 152 a 200 a potrvá vám to 19 minut, autem to stihnete za 10 minut. Bowling Troja v Květinářské ulici můžete navštívit po 4 minutové jízdě autem či 11 minutové projížďce autobusem číslo 201, případně 12 minutové chůzi pěšky. Ovšem je zde i řada hřišť, například Košinka, Rokytka v ulici U libeňského pivovaru, Rokytka II v ulici U Rokytky, Thomayerovy sady, Na Dlážděnce, Nad Rokoskou a Bedřichovská s docházkovou vzdáleností cca 30-40 minut nebo dojezdovou vzdáleností autem cca 10-15 minut.

Budete-li potřebovat zdravotní péči, zajistí vám ji Městská poliklinika Praha v Davídkově ulici, ke které dojdete pěšky za 20 minut, autobusem číslo 201 dojedete za 15 minut či autem za 8 minut. Nemocnice Na Bulovce v Budínově ulici je dostupná po 10 minutové jízdě autem, 12 minutové jízdě tramvají číslo 3 nebo také 10 nebo za 13 minut pěší chůze. Své služby nabízí soukromá klinika Clinicum a.s. na Sokolovské ulici. Pěší cestu k ní zvládnete za 45 minut, kombinací tramvají číslo 16 a 10 za 32 minut, autem k ní zajedete za 13 minut.
Pokud jde o lékárnu v blízkosti ulice Pomezní, nejbližší je Stará lékárna na Zenklově ulici, což je 7 minut pěší chůze nebo také 6 minut autem.

Velmi dobře dostupná je odsud také mateřská škola, která se nachází na adrese Na Pěšinách, která je vzdálená 11 minut pěšky či případně 10 minut autem. Další mateřinka se nalézá v ulici U školské zahrady. Dojdete k ní za 14 minut pěšky, případně po 10 minutách jízdy autem nebo také 13 minutách jízdy tramvají číslo 3 nebo 10.
V ulici U Školské zahrady narazíte také na základní školu a docházková i dojezdová vzdálenost je v tomto případě stejná. Činí 14 minut pěší chůze, 10 minut jízdy autem případně 13 minut cesty jednou z tramvajových linek – buď číslem 10, nebo také číslem 3. Další základní školu objevíte v Hovorčovické ulici, což je tramvají číslo 3 nebo 10 a následně některým z autobusů číslo 102, 144, 152 či 200. Pojedete celkem 20 minut, autem to stihnete za 13 minut, pěšky za 24 minut.

Pobočka České pošty se nalézá v ulici U Třešňovky, což je pouhých 7 minut pěšky, 2 minuty autem .
Nejbližší bankomat patří komerční bance a najdete ho na Klapkově ulici. Vzdálený je 11 minut jízdy tramvají číslo 3, nebo také autem 10 minut. Pěšky to může být přibližně 19 minut.
Ve velmi dobré vzdálenosti je například restaurace Enjoy bar v ulici Stanislava Kostky Neumanna. Dorazíte tam za 6 minut pěšky či za 2 minuty autem. Nedaleko je rovněž proslulá restaurace Na Vlachovce. Tam se dopravíte za 8 minut pěšky, nebo za stejnou dobu autem.

Pro nákupy můžete zajít do hypermarketu Kaufland v ulici V Třešňovce, což je 14 minut autem, 32 minut autobusem číslo 109 a tramvají číslo 3. Další možnosti k nákupům poskytnou supermarkety Billa v ulici Na Hrázi, což je 10 minut autem, 13 minut tramvají číslo 3 nebo 10 nebo 30 minut pěšky. Další prodejna Billy se nachází na Sokolovské ulici, je vzdálená 21 minut jízdy tramvají číslo 3, 9 minut jízdy autem. Albert v ulici U libeňského pivovaru je dostupný po 30 minutách chůze, 16 minutách jízdy tramvají číslo 3 nebo 10 nebo 11 minutách autem. Naprosto jednoznačné prvenství pokud jde o nákupy v Libni ovšem mí je velké nákupní centrum Galerie Harfa, které se nachází hned vedle už zmiňované O2 arény. Má celkem úctyhodných160 obchodů, a proto můžeme v tomto případě mluvit o skutečně největším obchodním centru v rámci celé Prahy. Kromě nákupních možností zde narazíte i na multifunkční sportoviště, dále některé restaurace, ale například i o příjemnou terasovou střešní zahradu a konečně pro děti zábavní centrum Dinopark plné pravěkého světa s dinosaury. Nepopisujeme tedy zde jenom nákupní, nýbrž i společenské centrum, v němž se pořádají různé kulturní akce. Dostupnost je v tomto případě výborná. Autem sem dojedete za 11 minut, celkem 25 minut strávíte cestou tramvají číslo 8 nebo 25 a pak buď číslem 3, nebo číslem 10. Máte-li chuť na procházku, dojdete tam za 45 minut. Další restaurací v blízkosti je Indian Happy Tandoor v Zenklově ulici, což je 8 minut pěšky, nebo také 10 minut autem.

Nebližší autobusovou stanicí od domu je Rokoska, která se nachází 4 minuty pěší chůze od domu. Jezdí odsud autobus číslo 201. Druhou nejbližší zastávkou je tramvajová stanice Okrouhlická, kam se dá jít na tramvaje číslo 3 a 10. Docházková vzdálenost k této stanici je 6 minut, autem je to 3 minuty. Libní dále vede trasa metra B, nejblíže dostupná je stanice Palmovka, která tvoří významný pražský dopravní uzel nejenom pro metro. Autem se k Palmovce dostanete za 13 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 za celkem 12 minut. Pěšky by to bylo 32 minut. Zde na Palmovce dochází ke křížení důležitých tramvajových směrů, například tudy projíždějí tramvaje z Kobylis (linky 3 a 10), z Holešovic (linky 1 a 12), z Hloubětína (linka 8) a ze Žižkova (linka 16). Přitom linka číslo 1 spojuje Sídliště Petřiny a Spojovací, linka číslo 3 propojuje konečnou Levského a Kobylisy, linka číslo 8 Nádraží Podbaba a Starý Hloubětín, linka číslo 10 Sídliště Řepy a Sídliště Ďáblice, linka číslo 12 Sídliště Barrandov a Palmovku. Kromě toho se zde nachází i autobusové nádraží pro příměstské linky. V Libni se ukrývá také železniční nádraží Praha-Libeň, které naleznete na trati směřující na Český Brod a Kolín a dále na východ Čech. Projíždí touto tratí jak příměstské vlaky, tak i dálkové spoje vyšších kategorií. Nedávno prošla celá nádražní budova velkou rekonstrukcí. K nádraží se dopravíte po 28 minutách jízdy autobusem číslo 136 a tramvají číslo 10, nebo také k němu můžete sjet autem za 14 minut. Pro automobily je stěžejní dopravní tepnou Zenklova a také Sokolovská ulice. Z těchto ulice se bez nejmenších potíží můžete dostat na severojižní magistrálu a Pražský okruh a odtamtud se v Praze dopravit kamkoli budete potřebovat.

Lokalita

Pomezní, Libeň, Praha 8

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty