Developerský projekt Rohan City - Diamanty Karlín

Vyprodáno
Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Detaily

O projektu

V rámci projektu Rohan City, který společnost Sekyra Group dlouhodobě připravuje na území Rohanského ostrova v pražském Karlíně vyrostou 2 bytové domy pod názvem Diamanty Karlín. Nabídnou celkem 102 bytových jednotek ve velikostech od 1kk po 3kk, které doplňují podzemní podlaží s garážemi, sklepy a technickým zázemím. Domy jsou vyvýšeny nad okolní terén na platformě, která zajišťuje soukromí a bezpečí i bytům v přízemí a zároveň vytváří prostor pro sdílenou zahradu a posezení s výhledem na řeku. Součástí komplexu bude i společná recepce.

Autorkou návrhu je světoznámá česká architektka Eva Jiřičná. Navrhla domy s pětiúhelníkovým půdorysem tak, aby díky orientaci stěn domu nebyl žádný byt orientován pouze na sever a domy si navzájem nestínily. Bílé fasády jsou kombinovány se šedými a žlutými akcenty a sklem. Díky své výšce nabídnou domy v horních podlažích byty s atraktivními výhledy do okolní zeleně, na řeku a na Karlín.

V rámci projektu Rohan City jsou v nabídce také bytové domy Riviéra Karlín.

Lokalita

Ulice Rohanské nábřeží, podél níž zástavba vyroste, spadá pod území Prahy 8 – Karlín. Spojuje tři osobité lokality - Libeň, Invalidovnu a právě Karlín - tradiční rezidenční čtvrť, která je v posledních letech jednou z nejrychleji se rozvíjejících lokalit v Praze. Vzniká zde mnoho kulturních center, kaváren a restaurací i administrativních budov, kam svá sídla přesouvají zajímavé české i zahraniční společnosti. Poskytuje svým obyvatelům veškeré služby včetně lékařských zařízení, supermarketů, široké nabídky škol i sportovní zařízení. Rekreaci nabízejí městské parky jako například Kaizlovy sady nebo oblíbená vyhlídka na kopci Vítkov. Největší předností projektu je vytvoření velkého množství rezidenčních kapacit přímo v širším centru města a zároveň blízko přírody a řeky, s veškerou občanskou vybaveností v rámci projektu či v docházkové vzdálenosti od domu. Kancelářské budovy a služby, které budou projekt doplňovat, nabídnou také mnoho nových pracovních míst.

Centrum města je dostupné v řádu několika minut automobilovou i městskou hromadnou dopravou – Karlín je napojen na linku metra B (konkrétně zastávky Invalidovna a Křižíkova, která je od bytových domů vzdálena 5 minut chůze) a několik linek tramvají. Vzhledem k malým vzdálenostem je centrum ale dostupné i pěšky či po cyklostezce vedoucí podél Vltavy, která opačným směrem vede také mimo město na místa sloužící k rekreaci a sportu.

Energetický štítek

A+
A
B
Vaše energetická třída je B
C
D
E
F
G
H

Lokalita

Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Realitní zprávy

11.7.2024

Viladomy Zličín: v prodeji jsou byty na Praze 5

4.7.2024

Rezidence Kandertova: byl spuštěn prodej jednotek 1+kk na Praze 8

3.7.2024

Dvůr Mělnická: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

25.6.2024

Albatros Kbely: v prodeji jsou byty ze III.etapy

22.6.2024

Jateční 35: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty