Developerský projekt Rohan City

V přípravě
Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Detaily

O projektu

Developerský projekt s názvem Rohan City řeší revitalizaci a zástavbu brownfieldu na území bývalého Rohanského ostrova v pražském Karlíně. Mezi ulicí Rohanské nábřeží a cyklostezkou vedoucí podél Vltavy bude vybudováno moderní polyfunkční centrum s mixem funkcí administrativy, bydlení a obchodů. Návrh se zabývá plochou o výměře přes 200 000 m2, jejíž velkou část budou tvořit také veřejná zelená prostranství. Podél rušného Rohanského nábřeží budou stát obchody a administrativní budovy, které vytvoří přirozenou protihlukovou bariéru. Uvnitř luxusního komplexu směrem k řece je navrženo několik vysokopodlažních bytových domů, které bude doplňovat náměstí s kavárnami a restauracemi.

Na projektu spolupracuje ateliér AI – DESIGN vedený Evou Jiřičnou a Jakuben Cíglerem. Urbanisticky byly domy navrženy tak, aby zachovávaly výškové členění svého okolí, které je v Karlíně tvořeno převážně blokovou zástavbou. K dispozici bude rovněž dostatečný počet parkovacích míst. Hlavním cílem návrhu rezidenčních domů v projektu Rohan City je spojení ekologického a cenově dostupného bydlení, které by splňovalo nejvyšší nároky. Domy jsou plánovány tak, aby využívaly ideální mikroklima a rovněž těží z aktivních i pasivních solárních zisků, čímž snižují svou energetickou náročnost. Další úspory nových bytů budou plynout z využití tepelných čerpadel.

První etapa přinesla dva bytové domy, Bytové domy Riviéra KarlínBytové domy Diamanty Karlín, které dohromady nabídnou 220 bytových jednotek, stejně tak jako dvě kancelářské budovy A1 a A2 určené k pronájmu.

Ve druhé etapě v budoucnu vznikne zástavba navazující na již realizovaný projekt River Gardens v nejjižnější části území (nejbližší k centru města) a v jejím rámci je plánován i nový most přes Vltavu, který by měl propojit Karlín s Holešovicemi na Praze 7. Z architektonického hlediska se na ní budou podílet architekti Schindler Seko, Atelier bod, Loxia, Qarta Architektura a A.D.N.S. Production. Třetí fáze se pak bude zabývat oblastí předpolí Libeňského mostu, na kterou bude vyhlášen samostatný architektonický workshop. Nakonec se výstavba vrátí k Invalidovně, kde bude nová čtvrť dotvořena polyfunkční zástavbou, a území mezi současnou cyklostezkou a řekou bude proměněno v parkovou rekreační zónu. Podle aktuálních plánů by poslední, tedy pátá etapa projektu měla být dokončena do roku 2035.

Lokalita

Ulice Rohanské nábřeží, podél níž zástavba vyroste, spadá pod území Prahy 8 – Karlín. Spojuje tři osobité lokality - Libeň, Invalidovnu a právě Karlín - tradiční rezidenční čtvrť, která je v posledních letech jednou z nejrychleji se rozvíjejících lokalit v Praze. Vzniká zde mnoho kulturních center, kaváren a restaurací i administrativních budov, kam svá sídla přesouvají zajímavé české i zahraniční společnosti. Poskytuje svým obyvatelům veškeré služby včetně lékařských zařízení, supermarketů, široké nabídky škol i sportovní zařízení. Rekreaci nabízejí městské parky jako například Kaizlovy sady nebo oblíbená vyhlídka na kopci Vítkov. Největší předností projektu je vytvoření velkého množství rezidenčních kapacit přímo v širším centru města a zároveň blízko přírody a řeky, s veškerou občanskou vybaveností v rámci projektu či v docházkové vzdálenosti od domu. Kancelářské budovy a služby, které budou projekt doplňovat, nabídnou také mnoho nových pracovních míst.

Centrum města je dostupné v řádu několika minut automobilovou i městskou hromadnou dopravou – Karlín je napojen na linku metra B (konkrétně zastávky Invalidovna a Křižíkova, která je od bytových domů vzdálena 5 minut chůze) a několik linek tramvají. Vzhledem k malým vzdálenostem je centrum ale dostupné i pěšky či po cyklostezce vedoucí podél Vltavy, která opačným směrem vede také mimo město na místa sloužící k rekreaci a sportu.

Lokalita

Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Realitní zprávy

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.5.2024

Ekorezidence Strašnice: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty