Developerský projekt Ekocity Zličín

V přípravě
Zličín, Praha 5

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Zličín
 • Počet jednotek:
  2621

O projektu

Projekt Ekocity Zličín je projektem nové čtvrti s celkem 12 bytovými bloky a 2621 byty, které vzniknou na místě stávajícího průmyslového areálu o rozloze 11 hektarů. Mimo bytových domů, které budou mít od 4 do 12 pater, projekt zahrne také parkovací plochy, centrální náměstí s prostory pro obchody a služby, mateřskou školu, park navazující na rybník i pěší lávku přes železnici.

Zahájení stavby je naplánováno na rok 2023, kompletní dokončení všech devíti etap pak na rok 2032. První etapa s 347 byty a 258 parkovacími místy by mohla být dokončena už v roce 2024.

Lokalita

Ekocity Zličín najdete na místě stávajícího průmyslového areálu mezi pražským Zličínem a sídlištěm Řepy, u vlakové stanice Praha-Zličín. V současné době zde dominuje průmyslová zóna zahrnující parkoviště, skladiště a prodejny, které však budou právě prostřednictvím projektu Ekocity Zličín proměněny v obytnou čtvrť. Již nyní je v docházkové vzdálenosti od lokality k dispozici základní a mateřská škola, prodejny potravin, restaurace, sportoviště, pošta, čerpací stanice i zastávky hromadné dopravy. V širším okolí je veškerá občanská vybavenost včetně kulturních zařízení a zábavních atrakcí. Milovníci zeleně ocení nedaleký přírodní park Košíře-Motol.

Lokalita

Zličín, Praha 5

Realitní zprávy

18.7.2024

Family Resort Pětihosty: v prodeji jsou RD v okrese Praha-východ

13.7.2024

Vivus Žižkov: byl spuštěn prodej bytů v projektu

11.7.2024

Viladomy Zličín: v prodeji jsou byty na Praze 5

4.7.2024

Rezidence Kandertova: byl spuštěn prodej jednotek 1+kk na Praze 8

3.7.2024

Dvůr Mělnická: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty