Developerský projekt Top Tower

V přípravě
Stodůlky, Praha 5

Detaily

O projektu

Přímo u stanice pražského metra Nové Butovice by v budoucnu mohla stát nejvyšší budova České republiky. Projekt s názvem Top Tower vytvořil architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch spolu se sochařem Davidem Černým. Jedná se o 135 m vysokou multifunkční věž kombinující několik funkcí. V suterénu vznikne velká kapacita veřejných parkovacích míst doplněná parkovacím domem nedaleko věže. V přízemí a prvním patře budou obchody, služby a multifukční kulturní centrum, ve vyšších podlažích kanceláře a horní část bude zabírat až 250 nájemních bytů s atraktivními výhledy.

Na špici stavby vznikne veřejně přístupná vyhlídka. Uvažuje se také o podobě a využití přilehlého veřejného prostoru s výstupy stanice metra Nové Butovice. Ten bude navazovat na pěší zónu, která povede od metra přes Sluneční náměstí na stanici Hůrka, a která bude vytvořena jako součást projektu. Návrh pracuje s technologiemi jako systém zachytávání a využívání dešťové vody a snaží se o energetickou úspornost. Část fasády připomíná zelení porostlé torzo lodi zaklesnuté do těla věže a tematicky odkazuje na ekologii a dopady klimatických změn – má představovat záchranu pro lidstvo.

Předpokládaný začátek stavby zatím není známý, a to vzhledem k tomu, že je projekt stále ve stádiu příprav.

Lokalita

Nové Butovice spadající pod městskou část Stodůlky na Praze 6 prošly za poslední roky výraznou proměnou. Disponují bohatou občanskou vybaveností v podobě restaurací a služeb, řadu obchodů na jednou místě nabídne OC Galerie Butovice. V těsné blízkosti se rozléhá Prokopské údolí, které ocení milovníci procházek, běhu i cyklistiky. Co se týče dopravní dostupnosti, leží zde hned 3 stanice metra žluté linky B - Nové Butovice, Hůrka a Jinonice, stejně tak jako rozsáhlá autobusová síť.

Lokalita

Stodůlky, Praha 5

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty