Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Gartal Zelené Kaskády

Realitní zprávy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

Více aktualit

Poznejte aktuální nabídky na prodej bytu ve Stodůlkách. Pouze ty nejzajímavější novostavby a developerské projekty.

Zobrazeny všechny 31 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na západním okraji Prahy najdete Stodůlky patřící pod městský obvod Praha 5 a městskou část Praha 13. Obklopují je Jinonice, Motol, Zličín, Třebonice, Řeporyje a Holyně. Část Stodůlek na jihozápadě se ale řadí k městské části Praha-Řeporyje. Počet obyvatel činí více než 61 tisíc. V této kategorii si drží prvenství v celé Praze. Plocha se rozkládá na úctyhodných 962 hektarech, a díky tomu se stala v pořadí šestým největším pražským katastrem. Stodůlky mají pro svoje obyvatele hned několik tváří. Původní historickou obec doplňuje spousta nově vybudovaných čtvrtí, a to jak vilových, tak i sídlištích. Mezi posledně jmenovanými dominuje především mohutné Jihozápadní město, které je souborem sídlišť ze 70. ‒90. let 20. století. I v současnosti se zde výstavba čile rozrůstá a stěhuje se sem řada rodin s dětmi. Stodůlky se proto bez nadsázky stávají příjemnou čtvrtí mladých.

Kulturní památky

Ze zdejších kulturně historických památek vás jako návštěvníka nadchne původní románský kostel zasvěcený Jakubovi Většímu. Tvoří dominantu starých Stodůlek. I když jeho jádro pochází už ze 13. století, dnes už můžete obdivovat převážně jeho novogotickou podobu, kterou mu vtiskla přestavba v roce 1903. U viaduktu vedoucímu přes Jeremiášovu ulici se krčí kaple Nalezení svatého kříže, půvabný malá barokní svatostánek z let 1743‒1754. Někteří odborníci jeho autorství dokonce připisují slavnému architektovi Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi. A konečně zde máme i jednu moderní perlu, první výšková budova na Slunečním náměstí dobudovaná v roce 2004 je stále ještě nejvyšším pražským obytným domem.

Zábava

Zábava zde samozřejmě nesmí chybět. Od roku 1988 v Kovářově ulici působí Klub Mlejn. Už více než čtvrt století patří mezi centrum společenského života především pro mladé. Klub se proslavil prosazováním alternativní kultury, úspěšně zde působilo například divadlo Alfred ve dvoře, Ctibor Turba, či soubor Buchty a loutky. Milovníky dobrého rocku sem jako magnet přitahují koncerty, kromě toho se do Mlejna chodí i na moderní divadlo zvané nový cirkus a na vzdušnou akrobacii. V přízemí klubových prostor si můžete půjčit knížky v jedné ze dvou stodůleckých knihoven, ta druhá se nalézá u stanice u stanice metra Lužiny. Během stavby sídlišť zde v letech 1978‒1987 probíhal i archeologický výzkum, který v Nových Butovicích odhalil pravěké pohřebiště.

Příroda

Přímo ve středu Stodůlek najdete park určený k odpočinku, k výletům svádí Prokopské údolí vinoucí se kolem stejnojmenného potoka. V 80. letech 20. století na něm byla vybudována umělá vodní nádrž zvaná Nepomucký rybník. Stará stodůlecká zástavba leží na jeho pravém břehu, podobně i většina moderních čtvrtí s výjimkou Nových Butovic. Za výšlap stojí i 390 metrů měřící vrch Kopanina, protože Stodůlky patří mezi jednu z pražských čtvrtí s nejvyšší nadmořskou výškou. Severní okraj území ukrývá také přírodní památku U Hájů, louku s několika vodními prameny. Z pohledu přírodovědce jde o zbytek mokřadů pyšnící se výskytem vzácných rostlin a živočichů, především různých druhů žab.

Sportoviště

Sportovní vyžití si můžete užít na hřištích mnoha základních škol. Kromě toho najdete sportovní halu v Lužinách, funguje TJ Sokol Stodůlky. Pro děti se nabízí pestrá škála pohybových aktivit například v rámci Sportovních klubů Třebonice, Velká Ohrada nebo Luka. Příznivci bílého sportu určitě navštíví Tenisovou školu Praha 13 a Tenisové centrum Lužiny na Zázvorkově ulici. Pestrou nabídku doplňuje i veřejné minigolfové hřiště nedaleko ulic K zahrádkám a Oistrachova. V bazénu Gymnázia Jaroslava Heyrovského úspěšně funguje plavecká škola. Kdo nedá dopustit na kulatý míč, potěší ho Special One Academy zaměřená na fotbal. Máte-li kovbojskou duši, je právě pro vás stvořeno Jezdecké středisko Vatikán ve Zmrzlíku. Příznivci cyklistiky mohou vytáhnout kolo a zajezdit si na již vybudované cyklostezce A 11: Radotínský potok, která vede ze Zbraslavi přes Radotín a Řeporyje do Stodůlek.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Všechny úřední záležitosti občané Stodůlek vyřeší ke své plné spokojenosti na Radnici Prahy 13, která sídlí na Slunečním náměstí hned vedle stanice metra Hůrka. Radniční odbory jsou na vaši návštěvu připraveny vždy v pondělí a ve středu. V případě nemoci nabízí lékařské ošetření dvě polikliniky v Hostinského a v Seydlerově ulici. Ordinují zde praktičtí i odborní lékaři. Čtvrť se chlubí i velice bohatým vzdělávacím zázemím. Příspěvkových mateřských škol je 21, což tvoří opravdu dlouhý seznam: Běhounkova 2300 a 2474, Úsměv, Pastelka, Šikulka, Husníkova, Zahrádka, Píšťalka, Rozmarýnek, Pohádka, Balónek, Barvička, Mezi Školami, Havaj, Sluníčko pod střechou, Ovčí Hájek, U Bobříka, Paletka, Večerníček, Vlasákova, U Rumcajse, k tomu musíte připočítat i devět školek soukromých: Korálek, Hvězdička, Veselá školka, Dráček, Mašinka, Stodůlka, Bead School (anglická), Domeček a školka Vysoké školy ekonomie a managementu. Vzdělávací systém pro nejmladší děti doplňuje i soukromá církevní školka Srdíčko. Základních škol je celkem jedenáct v Mohylové, Kuncově, Mládí, K Brance, Brdíčkově, Bronzové, Fingerově, Jánského, Klausově, Mezi Školami a Trávníčkově. V Trávníčkově navíc sídlí i praktická a speciální základní škola. Ze středních škol se zde nachází Gymnázium Jaroslava Heyrovského v ulici Mezi Školami, soukromé Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha v Kuncově ulici a Středisko praktického vyučování zlatnického v Seydlerově ulici.

Nákupní možnosti

Výborné jsou zde i nákupní možnosti. Své prodejny tu má pět hypermarketů operujících na českém trhu: Lidl v Nárožní ulici, Kaufland v ulici Pod hranicí, Billa v Jeremiášově, Tesco v Mukařovského a konečně i Norma v Hábově ulici. Nechybí ani pestrá škála supermarketů: Billa v Siemensově a Archeologické ulici, Tesco Expres v Petržílkově, Albert na Slunečním náměstí a také v Prusíkově a Mukařovského ulici. Na každé z pěti stanic metra, které se na katastrálním území nacházejí, narazíte na bohaté zázemí obchodů, a to jak z oblasti potravin, tak i oděvů, elektroniky a drogerie.

Doprava

Už dávno neplatí, že by zdejší obyvatelé mohli využívat jenom železnici a silniční dopravu. Úroveň městské dopravy se zde v 80. a 90. letech 20. století výrazně zlepšila díky vybudování pokračování metra trasy B v úseku Nové Butovice – Stodůlky a následně konečná Zličín. V katastru městské části se nachází celkem pět stanic metra: Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Luka a Stodůlky. Z pohledu autobusové dopravy je významná především stanice Nové Butovice, u které najdete terminál pro příměstské i dálkové autobusové linky. Pro automobily je nejdůležitějším pojítkem se zbytkem města frekventovaná Radlická ulice, propojení mezi Motolem a Stodůlkami zajišťuje Bucharova ulice a Plzeňská třída. Najdete zde i počátek dálnice D5 směřující na Plzeň. Plánuje se rovněž výstavba Radlické radiály, která má propojit dálnici D5, Stodůlky a smíchovskou část vnitřního městského okruhu. To je ale zatím otázka budoucnosti.

Vyhledávaná pražská lokalita, nabízející špičkové zázemí jak milovníkům sportu a zábavy, tak i rodinám s dětmi, či příznivcům procházek. Rozvíjející-se oblast však nabídne i rozsáhlou občanskou vybavenost pro obyvatele všech věkových kategorií, a tak se Stodůlky-Praha 5 stávají zajímavou čtvrtí pro nové bydlení. Doporučujeme nové byty Stodůlky: Britská čtvrť – Rozsáhlejší developerský projekt počítající s několika postupně realizovanými objekty, jejich součástí jsou byty spokojící požadavky současného klienta. Aktuálně je realizována již šestá etapa, která počítá nejenom s tím, že její součástí budou nové byty, ale i komerční prostory, nebo dokonale revitalizované okolí. Rezidence Stodůlky – Velmi vyhledávané nové bydlení, a to hlavně z hlediska možností nabízených nových bytů, a to s ohledem na jejich dispozice a velikost. Zaujme též poloha samotného projektu, a to nedaleko původní vilové čtvrti, která tak nabídne hlavně příjemný klid, a dostatek zeleně.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.