Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - zahalka

Realitní zprávy

18.7.2024

Family Resort Pětihosty: v prodeji jsou RD v okrese Praha-východ

13.7.2024

Vivus Žižkov: byl spuštěn prodej bytů v projektu

11.7.2024

Viladomy Zličín: v prodeji jsou byty na Praze 5

4.7.2024

Rezidence Kandertova: byl spuštěn prodej jednotek 1+kk na Praze 8

3.7.2024

Dvůr Mělnická: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

Více aktualit
Zobrazeny všechny 12 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Na území městského obvodu Praha 4 a městské části Praha 11 se nachází čtvrť zvaná Chodov s rozlohou 743 ha. Z hlediska hustoty bydlení je se svými téměř 54 tisíci obyvateli třetí nejlidnatější čtvrtí celé Prahy. Zásluhu na tak velkém počtu usedlíků má především velké sídliště Jižní město. S Chodovem sousedí Záběhlice, Hostivař, Háje, Újezd u Průhonic, Šeberov, Kunratice a Michle. Původní historické jádro obce v podobě rodinných domků a vilek se soustřeďuje kolem Chodovské tvrzi. Zejména v 70. a 80. letech 20. století ale v jeho bližším či vzdálenějším okolí přibyla řada nových sídlišť. Nejde jenom o již zmiňované Jižní město část I a II (zahrnuje sídliště Chodov a Horní Roztyly), ale i sídliště Opatov, Litochleby a Roztyly a také část Chodovec s převážně administrativními budovami. Do této oblasti se v 70. a 80. letech stěhovala řada mladých rodin, které mají dnes již dospělé děti.

Kulturní památky

Návštěvníky mířící za poznáváním historických staveb určitě upoutá kostel svatého Františka z Assisi, pocházející z první republiky. Dokončený byl roku 1938 z darů pražského arcibiskupa a místních farníků. Dostanete se k němu z autobusové zastávky Chodovská tvrz. Jádro kulturních památek této čtvrti tvoří už připomínaná Chodovská tvrz z přelomu 13. a14. století. Za trochu pozornosti ovšem stojí i kostelík, který najdete v parku hned za tvrzí.

Zábava

Během 80. let 20. století proběhla rozsáhlá rekonstrukce objektu Chodovské tvrze, který se proměnil ve významné kulturní středisko pro pořádání výstav, koncertů, divadelních představení a vzdělávacích přednášek a je jím dodnes. Dva parky v okolí nabízejí příjemný prostor k relaxaci. Starý Chodov nabízí ke kulturním účelům také sál v budově ve Starochodovské ulici renovovaný v roce 2008. Poskytuje zázemí pro účely pořádání dětských divadelních představení, ale i setkávání důchodců. Rozlohou patří sál mezi vůbec největší na Jižním městě. Kromě toho zde existuje i KC Zahrada zaměřující se divadelní představení pro děti i dospělé. Nechybí ani muzeum městské části Praha 11. Potřeby čtenářů zajišťuje Místní lidová knihovna v ZŠ Donovalská a dvě pobočky Městské knihovny na Opatově a v Jírovcově ulici. Kromě toho se v Archivní ulici nachází Archiv hlavního města Prahy. Výstavy obrazů pravidelně probíhají v Galerii Cesty ke světlu v Zakouřilově ulici. Velké kino na Chodově bohužel není, ale dobře dostupný je multiplex na Hájích.

Příroda

V ulicích Prahy 11 je poměrně rozsáhlá zeleň, ovšem je samozřejmé, že to obyvatelům k relaxaci nestačí. Na delší výlety a procházky proto mohou vyrazit do sousedních pražských částí, kde se nachází Michelský a Kunratický les včetně Údolí kunratického potoka a dále Milíčovský les a rybníky ve čtvrti Újezd. Hnízdí zde vodní ptactvo a jde o ráj různých rostlin. Na Šeberově, respektive mezi Šeberovem a Hrnčíři, najdete komplex pěti rybníků Hrnčířské louky, opět zajímavé hnízdiště vodních ptáků. Do sousední Prahy 15 se můžete vydat za poznáváním přírodní památky Meandry Botiče. Všechny přírodní lokality se nacházejí na správní hranici Prahy 11 a jsou pro zdejší obyvatele výborně dosažitelné.

Sportoviště

Se sportovními volnočasovými aktivitami je situace skutečně skvělá. Na ulici Mírového náměstí bylo v roce 2014 dokončeno nové multifunkční sportovní centrum Jedenáctka zahrnující vodní svět a plavecký bazén, sportovní halu pro různé druhy sportů využitelnou jak pro větší, tak i menší skupiny sportovců. Nechybí zde centrum dětského plavání, wellness a saunový svět. Sportovní areál Hrabákova ve stejnojmenné ulici tvoří zázemí především pro fotbal a atletiku. Široké možnosti pro různé sporty nabízí i Sportovní hala Jižní Město Květnového povstání. Na Donovalské ulici se nachází Horohala určené pro venkovní i vnitřní trénink horolezectví. Ovšem nechybí zde ani sportovní sál pro různé využití včetně například aerobiku. V katastru Prahy 11 je i celá řada venkovních hřišť pro volné využití. Cyklisté se mohou radovat ze dvou již existujících cyklostezek A215 Kamýk-Nové Dvory-Kunratický les-Chodov a A225 Chodov-Košík-Hostivař.

Radnice, zdravotnická střediska a školy

Radnice Prahy 11 sídlí v Ocelíkově ulici a veškeré úřední záležitosti pro své občany vyřizuje pravidelně ve středu a pátek. Základní i odbornou zdravotnickou pomoc občanům poskytují dvě dobře vybavené polikliniky v Opatovské a Šustově ulici. Chodov nabízí matkám s malými dětmi celkem šestnáct mateřských veřejných příspěvkových škol: Drabíkové, Blatenská, Hrabákova, Hroncova, Janouchova, Jažlovická, Konstantinova, Křejpského, Modletická, Markušova, Mírového hnutí, Stachova, Sulanského, V Benátkách, Vejvanovského, Květnového vítězství a tři mateřské školy soukromí: International Montessori School of Prague, English Wonderland Preschool, Educanet Outdoor team – školka. Základních škol najdete na území Chodova třináct: Campanus Jírovcovo náměstí, Donovalská 1684 a 1863, K Milíčovu, Ke Kateřinkám, Květnového vítězství 57 a 1554, Mendelova, Mikulova, Pošepného náměstí, Kupeckého, dále Základní a střední waldorfská škola Křejpského, Základní umělecká škola Jižní město a tři soukromé školy Educanet, Můj projekt-základní škola Praha s.r.o. a Střední škola podnikatelská akademie a základní škola, s.r.o. Souhrn škol v této lokalitě doplňují tři státní střední školy: Základní a střední škola waldorfská, Střední škola-Waldorfské lyceum a Gymnázium Opatov a šest soukromých: Gymnázium Evolution Jižní Město, Educanet-Gamnázium, střední odborná a základní škola Praha, s.r.o., Střední škola podnikatelská akademie a základní škola, s.r.o., Střední odborná škola multimediální a propagační tvorby, s.r.o., Střední škola managementu a služeb s.r.o., Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. Z vyšších odborných škol je zde Soukromá vyšší odborná škola umění a reklamy, s.r.o. a samozřejmě jsou ve hře i dvě školy vysoké, a sice obě soukromé: Pražská vysoká škola psychosociálních studií, s.r.o. a Vysoká škola aplikovaného práva.

Nákupní možnosti

Stěžovat si obyvatelé nemohou ani na kvalitu služeb v oblasti obchodů. Od listopadu roku 2005 funguje přímo u stanice metra OC Chodov, velké obchodní centrum s hypermarketem Albert a řadou obchodů nejrůznějšího zaměření od oděvů a obuvi až po elektroniku. Ovšem i v dalších lokalitách své zboží zákazníkům poskytuje řada supermarketů, například Lidl na Vojtíškově a Opatovské ulici, Penny market v Bohúňově, Billa na ulicích Křejpského a Hráského, Tesco v Brandlově, Albert v Brandlově, Leopoldově a Krejnické. V Tomíčkově ulici v prodejně OBI seženete vše pro stavbu, dům i zahradu. Na Hrabákově ulici vás nadchne velké zahradnictví.

Doprava

Pokud jde o dopravu, i zde se situace stále vyvíjí. Od listopadu roku 1980 na Chodov jezdí linka metra C a přímo v katastru jeho území se nacházejí hned tři stanice metra: Roztyly, Chodov a Opatov. Dojezdový čas do centra (Muzeum) je odsud zhruba dvacet minut. Od jednotlivých stanic metra odjíždějí autobusové linky ve směru Braník, Podolí, Krč, Bohnice, Kobylisy, Strašnice, Horní Měcholupy, Hostivař, Petrovice, Šeberov, Kunratice, Písnice, Libuš, Modřany, Komořany, Radotín, Zbraslav, Záběhlice, Žižkov, Malešice, Lhotka a Vršovice. Z Roztyl navíc jezdí dálkové linky a z Opatova zase velké množství příměstských autobusů. Přístup pro automobilovou dopravu zajišťuje Chodovská radiála s napojením přímo na dálnici D1.

Lokalita pod názvem Chodov nacházející se v Praze 4 je posledních několik let považována za velmi prestižní adresu pro bydlení. A to nejenom pro neustálý rozvoj, ale i pro možností relaxace v přírodě, ale i trávení volného času v mnoha kulturních, sportovních, ale i gastronomických zařízení. Ideální místo k bydlení však lokalita nabídne také rodinám s dětmi. Top projekty nové byty Chodov: Rezidence Letokruhy – Velmi zajímavý developerský projekt čítající hned 4 objekty, a téměř 90 moderních a kvalitně projektovaných bytů. Rezidence Chodov – Tato novostavba je ideální volbou pro náročné klienty, kteří si potrpí nejenom na prestiž lokality, ale i na nové bydlení vysokých standardů. Viladům Chodov – Projekt patřící mezi menší novostavby, který však zaručeně zaujme svým luxusem a špičkovým architektonickým provedením. To vše v kombinaci s klidnou a příjemnou lokalitou. Affinity – Moderní a velmi zajímavý komplex domů nabízející nové byty různých dispozic, které jsou kombinovány s možností využití i komerčních prostorů.