Developerský projekt Barrandovská Zahrada

Vyprodáno
Pod Ateliéry, Hlubočepy, Praha 5

Detaily

 • ID:
  11694
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Hlubočepy
 • Byty k nastěhování od:
  Q3/2017 (vyprodáno)
 • Počet jednotek:
  14
 • Cena bytů (od - do):
  6.390.000 Kč - 14.990.000 Kč

O projektu

O projektu: Na příjemné prostředí Barrandova (v katastrálním území Hlubočepy) sází nový developerský projekt Barrandovská zahrada budovaný na Praze 5 nedaleko filmařských ateliérů. Ostatně místo, kde novostavba vzniká, prozrazuje už samotný název ulice Pod Ateliéry. Rezidenční areál s novými byty využívá kontrastů. Jde totiž o naprosto soudobou architekturu využívající ty nejmodernější stavební technologie, ovšem překvapivě posazené do areálu zahrady prvorepublikové vily. Jsou zde vzrostlé stromy, které se zde zelenají desítky let a zeleň situovaná v předem velmi dobře vymyšlených cestičkách. Tu a tam se nabízejí i různá místa k posezení. Výhodou je klid a zeleň, do které je novostavba zasazena. Pyšní se také velice příjemným výhledem na řeku. Hranu pozemku zahrady také uzavírají pergoly stvořené pro relaxaci. Dokonalou koncepci zahrady vytvořil ateliér Flera. Promyšlené řešení domu umožňuje i případné propojení jednotlivých bytových jednotek. Celkem je zde 10 nových bytů a dva penthousy. Datum dokončení ještě bude upřesněno. Developerem celého projektu je společnost Top Estates se sídlem ve Strakonické ulici na Praze 5. Exkluzivním prodejcem potom firma Svoboda & Williams, která má svoji kancelář v ulici Na Perštýně na Praze 1.

Byty: Bytový komplex Barrandovská zahrada nabízí svým obyvatelům byty od 1+kk přes 2+kk, 3+kk a 4+kk a dva penthousy o rozloze 4+kk. Rozměry bytů činí od 42 m2 do 166,4 m2 Ceny jednotlivých bytů se pohybují od 4 milionů Kč včetně DPH do 21,9 milionu Kč včetně DPH. Majitel každého bytu také má předplacené konzultace s ateliérem Jestico+Whiles. Může tak dovést svůj byt s jejich pomocí k dokonalosti i do těch nejmenších detailů. Ke každému bytu náleží část zahrady a také sklepní kóje o velikosti od 1,8 do 2,8 m2. Pro byty 2+kk a penthousy je k dispozici také vždy terasa ke každé bytové jednotce. Samozřejmostí jsou pochopitelně i parkovací stání v podzemí domu.

Jaké jsou standardy bytů? Především je třeba zdůraznit, že propojení jednotlivých místností bytu a jejich skladba vychází z řady let zkušeností s tvorbou bytů. Například obývací pokoje jsou propojeny s kuchyněmi. Byty o plošné dispozici 4+kk a větší mají dvě koupelny. První z nich je u hlavní ložnice, druhá potom u pokojů určených pro děti či hosty. Každý byt má svoji šatnu s dostatečným úložným prostorem. Interiérové dveře u všech bytů mají nadstandardní výšku 2200 mm. Vyrobeny jsou z laminátu, mají bílou barvu, plnou polodrážku a viditelné závěsy. Nechybí jim obložková zárubeň s polodrážkou Dodává se k nim rozetové kování M&T Nova Economy v nerez provedení, se sociálním zázemím v podobě WC zámku. Podlahy se pokládají jako třívrstvé dřevěné Haro Parket 300 dub univerzal kartáčované s lamelou. Podlahy jsou s vysokou Haro bílou soklovou lištou o výšce 80 mm. Tato lišta je určena pro podlahové vytápění, které patří v tomto bytovém komplexu také ke standardu. Koupelny jsou obloženy velkoformátovými obklady ve dvou barevných kombinacích a v barvě přírodního kamene. Jedná se o provedení Prestigio Staturario Lucido, Poesia Grigia Mat a Prestigio Staturario Mat.

Vodovodní baterie se navrhují buď v černé, nebo také v bílé barvě. Jedná se o baterie Kludi Zenta chrom/černá. Umyvadlo se dodává Vitra Shift. Dále je v koupelně umístěno velkoplošné zrcadlo. Na toaletě samozřejmě nesmí chybět závěsné WC Vitra Shift se sedátkem softclose. Disponuje ovládacím tlačítkem Geberit Sigma 20 v provedení bílá/chrom nebo černá/chrom. Dodává se akrylátová vana GKI Pura se středovým odpadem a rozměry 180 x 80 x 45 cm. K ní se montuje podomítková baterie Kludi Zenta v provedení chrom/černá. Sprchová zástěna se montuje Concept 300, ke sprše nechybí vanička z litého mramoru Ravak Gigant Pro Chrome. Důležitou součástí standardů je samozřejmě i elektroinstalace. Dodávají se i vypínače a zásuvky. Jedná se o vypínač Inica Basic Polar a zásuvku stejného typu.

Lokalita: Oáza plná zeleně, přesně tak můžeme nejtrefněji nazvat nový developerský projekt Barrandovská zahrada. Rodí se na Barrandově v ulici Pod Ateliéry, která spadá do katastru městského obvodu Praha 5.

Najdete zde řadu kulturních památek, například kostel svatého Jana Nepomuckého vzdálený 13 minut autem nebo 36 minut pěšky. Za zmínku stojí hradiště Dívčí hrady s archeologickým nalezištěm. Dopravíte se k němu za 40 minut autobusem číslo 230, nebo také za 13 minut autem nebo 56 minut pěší procházkou. Dále barokní kostel svatého Filipa a Jakuba v ulici Na Zlíchově, pochází z let 1713–1714. Autem je to 8 minut, kombinací tramvaje číslo 12 nebo 14 a autobusu číslo 105 nebo také 230 je to 22 minut. Samozřejmě také tvrz Raudnitzův dům v Hlubočepské ulici a barokní Zámeček Slovanka z roku 1726, který stojí v téže ulici. Některou z tramvají číslo 12, 14 nebo 20 k němu dorazíte za 22 minut, autem za 11 minut, pěšky za 31 minut. Pozoruhodnou technickou památkou je Pražský Semmering-jihovýchodní viadukt. Autem se sem dostanete za 9 minut, zkombinováním dvou autobusů číslo 120 a 105 potom za 30 minut. Další kulturně historické perly se skrývají na Barrandově. Tady jde především o hlavní budovu Filmových ateliérů Barrandov na Kříženeckého náměstí, dále Barrandovské terasy v ulici k Barrandovu a Zbraslavská, několik vil v Barrandovské ulici. Dojít se sem dá za 41 minut procházkou, dojet autem za 4 minuty, nebo kombinací tramvaje 12 či 14 a autobusu číslo 230.

Barrandov je vlastně centrem zábavy, nachází se zde Kavčí hory, tedy velký areál České televize. Najdete ho v kopci nad řekou hned nad podolským plaveckým stadionem. Autem je to k areálu 18 minut, autobusem číslo 118 a následně 105 se tam dostanete za 30 minut. Pokud jde o nejbližší kino, můžete využít Cinema City u Anděla na Plzeňské ulici. Autem je dosažitelné za 12 minut. Za divadlem musíte cestovat do centra města. Ovšem tramvají číslo3 jste za 20 minut na Václavském náměstí, kde si můžete užít různých divadel i kin podle chuti.
Narazíte třeba na Divadlo Palace, Studio Dva, Divadlo Rokoko, z kin potom Blaník nebo Lucerna. Kulturní akce ale pořádá přímo v Hlubočepích například Kulturní a rodinné centrum Barrandov ve Werichově ulici. Vzdálené je 6 minut autem, 18 minut autobusem číslo 230 či 29 minut pěšky. Ve Wassermannově ulici má otevřeno pobočka Městské knihovny, což je 31 minut pěšky, nebo 24 minut autobusem číslo 170 či 7 minut autem.

Zeleň najdete v přírodní rezervaci Prokopské údolí. V minulosti se zde těžil vápenec a jde o výběžek Českého krasu. Pěšky se tam projdete za 37 minut, autem do údolí dojdete za 19 minut, autobusem číslo 230 vám to potrvá 27 minut. Za výlet stojí Národní přírodní památka Barrandovské skály proslulá množstvím zkamenělin pocházejících z období prvohor. Pěšky jste tam za 7 minut, autem za 3 minuty. Přírodní památka Železniční zářez se nachází kolem trati Hlubočepy-Rudná u Prahy. V souvislosti s budováním této trati ve 2. polovině 19. století zde došlo k odkrytí profilu hornin. Nalezly se zde různé fosilie rostlin. Autem se sem dopravíte do 9 minut, autobusem číslo 120 za 25 minut, a pěšky za 30 minut. Výčet přírodních krás pokračuje přírodní památkou Ctirad na severním okraji návrší Děvín nad Zlíchovem. Sem se pěšky můžete dostat za 45 minut, autem za 9 minut a autobusem číslo 105 za 34 minut. Skalnatý vápencový svah proříznutý železniční tratí, to je přírodní památka Pod Žvahovem. I tady se našlo poměrně velké množství různých zkamenělin. Bohužel ale dnes tato oblast značně zarůstá. Pokud máte zájem udělat si výlet, potom velmi snadná cesta je autobusem číslo 120, ta trvá celkem 27 minut. Pěšky je to 38 minut, autem 8 minut.

Ve výčtu bychom neměli zapomenout ani na poslední přírodní památku, a sice lokalitu Pod školou, chráněnou skalnatou stráň. Dojezdová vzdálenost autem je v tomto případě 14 minut, autobusem číslo 167, metrem linkou B a autobusem číslo 105 celkem 37 minut. Kromě toho se v katastru Hlubočep nalézají také tři naučné stezky, a sice Prokopské údolí – Butovické hradiště, Údolí Dalejského potoka a Barrandovy skály a Chuchelský háj. Všechny jsou v dojezdové vzdálenosti 15 minut a docházkové vzdálenosti 30 minut.

V Hlubočepské ulice najdete hřiště FK Motorlet Praha Football na fotbal. Metrem linkou B a autobusem číslo 105 je to 34 minut, autem 15 minut. Výborné sportovní využití zájemcům poskytne Aquapark Barrandov nazývaný AquaDream. moderně vybavené centrum vodních radovánek. Pěšky je to 33 minut, autem 6 minut, autobusem číslo 170 nebo 230 je to 24 minut. Vynechat byste neměli také návštěvu Rsc Barrandov-Klub Lávka v Krškově ulici, tedy zdejšího wellness centra. Dojedete k němu za 11 minut autobusem číslo 230, autem za 6 minut, pěšky dojdete za 23 minut. V Högerově ulici sídlí Studio K Barrandov, které se specializuje na dětské gymnastické cvičení. Chcete-li jít pěšky, stihnete to za 26 minut, autobusem číslo 230 za 24 minut, autem za 8 minut. Na Kříženeckého náměstí na Barrandově má své sídlo Jezdecký klub Filmka, kde se zabývají i chovem a výcvikem koní pro kaskadérské účely. Autem se k němu dopravíte za 2 minuty, pěšky za 5 minut.

V Krškově ulici najdete polikliniku Barrandov a také lékárnu. Dojezd autem činí 6 minut, autobusem číslo 230 je to celkem 11 minut a pěšky dojdete za 23 minut.
Nejbližší mateřská škola se nalézá v ulici Kurandové. Je to 19 minut pěšky, 11 minut autobusem číslo 230, případně 4 minuty autem. Základní školu najdete na Chaplinově náměstí vzdáleném 22 minut pěší chůze, 14 minut jízdy autobusem číslo 230 či 5 minut autem.
Pobočka České pošty má své sídlo na Tilleho náměstí, což je 12 minut autobusem číslo 230, 21 minut pěšky nebo 5 minut autem.
7 minut autem je ve Slivenecké ulici Besední restaurace u Ritschelů, je to 21 minut cesty autem, nebo 33 minut pěšky.

V okolí je také dostatek možností k nákupům. Nachází se zde prodejna supermarketu Albert v Högerově ulici, která je dostupná po 22 minutách chůze, 5 minutové jízdě autem, nebo také 16 minutové jízdě autobusem číslo 230. Dále na Tilleho náměstí sídlí prodejna Billy. Autobusem číslo 230 k ní pojedete 14 minut, autem 5 minut, pěšky 20 minut. Kromě toho je také v ulici K Barrandovu otevřená prodejna Lidlu. Pěšky se k ní dostanete za 13 minut, autobusem číslo 230 za 9 minut, autem za 4 minuty. Velmi dobrou dostupnost má pro obyvatele Hlubočep také OC Nový Smíchov, kam se velice rychle dopravíte autem za 17 minut, autobusem číslo 105 a metrem linkou B za 24 minut. Najdete zde spoustu dalších obchodů, nejenom potravin, ale i módy, spotřebního zboží či elektroniky. Právě zde na v obchodním centru Novém Smíchově sídlí obrovský hypermarket Tesco.

Pokud jde o dopravu, nejbližší zastávkou městské hromadné dopravy je Barrandovská, odkud jezdí autobus číslo 105. Další velice blízkou zastávkou Filmové ateliéry, které jsou vzdálené pouhých 6 minut pěší chůze od domu. Odjíždí odsud autobusy číslo 105 a 230. Ze zastávky Slivenecká, na kterou se dá dojít po 23 minutách pěší chůze, jezdí autobus číslo 120. Za 17 minut pěší chůze se dá dojít od domu na zastávku MHD Högerova. Odsud jezdí autobus číslo 170. Linky pražského metra bohužel Hlubočepy neprotínají, ovšem v roce 2003 sem byla dobudována tramvajová trať, která dnes končí na barrandovském sídlišti. I ta je z ulice Pod Ateliéry dobře dostupná, ovšem cesta je delší. Pěšky se to dá k tramvajové zastávce Geologická zvládnout za 19 minut, případně se sem dá dojet autobusem číslo 230 za 15 minut nebo autem za 4 minuty. Z uvedené zastávky odjíždí tramvaje číslo 12, 14 a 20. Linka číslo 12 spojuje Palmovku a Sídliště Barrandov. Konečně tramvajová linka číslo 14 jezdí mezi Ortenovým náměstím a Sídlištěm Barrandov. Jako poslední obslužnost zajišťuje linka s číslem 20, která tvoří dopravu mezi Nádražím v Podbabě a Sídlištěm Barrandov. Z autobusů projíždějí okolím už zmiňované linky 105, 120, 170 a 230. Linka 105 jezdí ze Smíchovského nádraží a okruhem přes Hlubočepy k němu znovu vrací. Linka 120 propojuje konečné Na Knížecí a Nádraží Radotín, eventuálně má poslední stanici Pod Lochkovem. Linka 170 spojuje Jižní Město a Pražskou čtvrť a nakonec nesmíme vynechat autobus číslo 230, který spojuje Sídliště Stodůlky a Filmové ateliéry.

Páteř silniční dopravy zde tvoří frekventovaná ulice K Barrandovu. Odvádí dopravu z Barrandovského mostu směrem na obchvat a dostanete se na ni za 3 minuty jízdy od domu. Podél řeky Vltavy vede ulice Strakonická, která je výpadovkou na Strakonice. Stejně tak vede podél řeky i železnice, a to do Berouna a směrem na Plzeň. Jsou zde železniční zastávky Praha-Hlubočepy a Praha-Žvahov. Jde o zastávky na trati ze Smíchovského nádraží ve směru Rudná u Prahy, Nučice a Beroun. Vzdálené jsou 9 minut autem nebo 28 minut autobusem číslo 120.

Lokalita

Pod Ateliéry, Hlubočepy, Praha 5

Realitní zprávy

11.6.2024

Habitat: v prodeji je I.etapa nové nízkoenergetické čtvrti v Malešicích

11.6.2024

Kozojedka: v prodeji jsou jednotky v komorním BD ve Středočeském kraji

10.6.2024

Bydlení Hořovice: v prodeji jsou byty v projektu ve Středočeském kraji

9.6.2024

Domy Dolín: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty