Developerský projekt Parková čtvrť

V prodeji
Jana Želivského, Žižkov, Praha 3

Detaily

O projektu

V rámci výstavby na brownfieldu žižkovského nákladového nádraží s názvem Žižkov city připravuje společnost Central Group výstavbu rezidenčního projektu Parková čtvrť. Urbanistická studie je návrhem úspěšného architekta Jakuba Ciglera, jednotlivé domy pak vycházejí z architektonického workshopu, díky kterému bude ve čtvrti zajištěna různorodost. Celkem by soubor měl obsahovat kolem 2 500 bytových jednotek doplněných mateřskou školkou, obchody a službami orientovanými do veřejného prostoru mezi domy. Ve veřejném prostoru je navrženo také množství zelených ploch včetně velkého veřejného parku a zeleného propojení s nedalekým parkem Židovské pece.

V roce 2022 byla zahájena výstavba, a to konkrétně městského bloku 1, který v sedmi sekcí přinese celkem 390 bytů dispozičně řešených jako 1+kk až 4+kk. V závislosti na konkrétní jednotce je její součástí balkon, terasa či předzahrádka. Jeho dokončení je plánováno na červenec roku 2024.

Lokalita

Soubor bytových domů se bude nacházet v severní části areálu brownfieldu rozkládajícího se na Žižkově na Praze 3, při ulici Jana Želivského. Podle původních plánů zde měl stát velký obchodně administrativní komplex, aktuální verze je ale odlehčenější, více do lokality zapadá a bude generovat méně dopravy v lokalitě.

Energetický štítek

A+
A
B
Vaše energetická třída je B
C
D
E
F
G
H

Lokalita

Jana Želivského, Žižkov, Praha 3

Realitní zprávy

6.6.2024

Nový Rohan: byl spuštěn prodej bytů

5.6.2024

ZIG-ZAG Haus: byl spuštěn prodej bytů v pražských Holešovicích

3.6.2024

Bydlení Na Včelníku: v prodeji jsou RD ve Středočeském kraji

1.6.2024

Residence Benátky: v prodeji jsou RD za Prahou

31.5.2024

Byty Nad Krocínkou: v prodeji je nová etapa projektu

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty